Postautor: anonim » 25 lis 2017, 2:44
Piszesz "głupi?" człowieku tak, cytuje:
- Ty znasz sprawy w teorii, a ja w praktyce i stąd różnice zdań,
- Ty w ogóle nie masz pojęcia o czym piszesz,
- Mówimy tu o sprzedaży podwójnej lub potrójniej mieszkania, które nie ma jeszcze właściwego właściciela w KW,
- Jesli ktoś bedzie oszustem (....) i laika notariusza,
- Gość, który Ci sprzedaje mieszkanie, które godzinę wcześniej sprzedał komuś innemu nie może przedstawić Ci aktu na podstawie którego poprzedni notariusz wprowadził wnioskiem informatycznym wzmiankę do Kw. Bo nr aktu nie jest wprowadzany do Kw. Oczywiście może przedstawić inny, ale niekoniecznie prawdziwy i tu jest problem, bo Ty pewnie mu uwierzysz.
Jeszcze raz powiem tak; "głupi?" człowieku nie zarażaj głupotą innych, oraz dodam:
- LAIK NOTARIUSZ ??????- hahahahhaha,
- Ty znasz w praktyce ???? -hahahhahah,
- teoretycznie w ten sam dzień (w jednym czasie - godzinie) można sprzedać nieruchomość z KW i bez KW (z innym aktem prawnym potwierdzającym prawo własności),
- KW nie jest jedynym aktem potwierdzającym własność, duża część nieruchomości w Polsce nie ma KW, a może nawet większość(sam mam przynajmniej kilka działek, które odziedziczyłem w spadku potwierdzone notarialnie ale bez założonej KW, moi rodzice również nie mieli KW),
- nabycie nieruchomości w drodze kupna odbywa się tylko i wyłącznie aktem notarialnym (pod rygorem nieważności), sprzedający musi przedstawić swoje prawo do nieruchomości (robi to zapisem w KW lub innym poświadczeniem np.: aktem notarialnym zakupu, poświadczeniem notarialnym spadku, wyrokiem Sądu, do notariusza należy sprawdzenie dokumentów, poprawności oraz przedstawienie stronom stanu prawnego lub nieprawnego)
- wspomnę też o tzw. DZKW:
Wzmianka w Księdze Wieczystej, tzw. DZKW:
Chcąc dokonać jakiegokolwiek wpisu (np. prawa własności, hipoteki itp.) w księdze wieczystej prowadzonej dla danej nieruchomości lub spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego należy we właściwym sądzie złożyć wniosek wyrażający chęć dokonania takiego wpisu.
Zgodnie z art. 6267 § 1 kodeksu postepowania cywilnego wniosek o wpis powinien być w dniu wpływu do sądu zarejestrowany niezwłocznie w dzienniku ksiąg wieczystych i opatrzony kolejnym numerem. W myśl art. art. 6267 § 2 kodeksu postepowania cywilnego niezwłocznie po zarejestrowaniu wniosku w dzienniku ksiąg wieczystych zaznacza się w odpowiednim dziale księgi wieczystej numer wniosku (wzmianka o wniosku).
Zatem owa „wzmianka” w księdze wieczystej jest wskazaniem w księdze wieczystej, że pod danym numerem nadanym przez sąd kryje się konkretny wniosek. Instytucja wzmianki stanowi informację o tym, że do danej księgi do konkretnego jej działu wpłynął wniosek, który jest rozpatrywany przez sędziego lub referendarza sądowego. Pozytywne rozpoznanie wniosku kończy się wydaniem orzeczenia (art. 6268 § 6 kodeksu postepowania cywilnego), a następnie wzmianka w księdze wieczystej zastąpiona jest właściwym wpisem.
Wykreślenie wzmianki o wniosku następuje z urzędu, niezwłocznie po dokonaniu wpisu, po uprawomocnieniu się postanowienia o odmowie dokonania wpisu lub odrzuceniu wniosku albo o umorzeniu postępowania albo po uprawomocnieniu się zarządzenia o zwrocie wniosku