Parkowanie i jego organizacja w okolicy bloku Orlińskiego 1 w Krakowie

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 1 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
bieniek22
Posty: 41
Rejestracja: 31 sie 2018, 19:20

Re: Parkowanie i jego organizacja w okolicy bloku Orlińskiego 1 w Krakowie

Postautor: bieniek22 » 19 wrz 2019, 12:57

gucio pisze:Wyszedłem specjalnie na parking ale nic takiego nie widziałem ani jednej blokady , to gdzie one były widziane ?
Włączony jest jeden szlaban ten od lewiatana , czemu reszta jest się włączoną ?

Bo do godziny 19-tej delikwenci zostali już skasowani przez SM i po przyjęciu mandatów blokady zostały zdjęte
i mogli sobie spokojnie odjechać.

A co do szlabanów przy parkingu kolorowym to są otwarte non-stop ponieważ nasz kochany ZZN nie zapłacił
za prąd. Oprócz tego nie działa jeszcze oświetlenie parkingu.

kamil
Posty: 182
Rejestracja: 18 kwie 2015, 18:52

Re: Parkowanie i jego organizacja w okolicy bloku Orlińskiego 1 w Krakowie

Postautor: kamil » 19 wrz 2019, 14:19

Dziwna sprawa, paczkomat działa, szlaban na parking Lewiatana też, a cała reszta kolorowego parkingu bez prądu...

gucio
Posty: 1116
Rejestracja: 05 sty 2015, 1:21

Re: Parkowanie i jego organizacja w okolicy bloku Orlińskiego 1 w Krakowie

Postautor: gucio » 19 wrz 2019, 15:31

kamil pisze:Dziwna sprawa, paczkomat działa, szlaban na parking Lewiatana też, a cała reszta kolorowego parkingu bez prądu...

Dokładnie , czy może to ktoś wytłumaczyć ? To jest jedna działka i czemu tam działa A i nas nie ?
Podwójne standardy ?


gapek
Posty: 116
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:25

Re: Parkowanie i jego organizacja w okolicy bloku Orlińskiego 1 w Krakowie

Postautor: gapek » 19 wrz 2019, 15:57

Prądu na parkingu nie ma, bo umowa była podpisana nie na parking ale na wspólnotę O1 - umowa została wypowiedziana i licznik zdjęty (O1 płaciło za faktury parkingu i jak się okazało po wyłączeniu prądu też paczkomatu i szlabanu lewiatana), a Zzn załatwia sprawę braku prądu w swoim tempie..
dlaczego na reszcie parkingu działa prąd (tej gdzie nikt nie parkuje - projekt pytanie, gdzie są podłączeni.. czy znów nie pod jakiś licznik O1..), lewiatan też się gdzieś podpiął - tylko gdzie i jak?

Fedaykin
Posty: 223
Rejestracja: 28 sty 2016, 15:33

Re: Parkowanie i jego organizacja w okolicy bloku Orlińskiego 1 w Krakowie

Postautor: Fedaykin » 19 wrz 2019, 16:52

gapek pisze:Prądu na parkingu nie ma, bo umowa była podpisana nie na parking ale na wspólnotę O1 - umowa została wypowiedziana i licznik zdjęty (O1 płaciło za faktury parkingu i jak się okazało po wyłączeniu prądu też paczkomatu i szlabanu lewiatana), a Zzn załatwia sprawę braku prądu w swoim tempie..
dlaczego na reszcie parkingu działa prąd (tej gdzie nikt nie parkuje - projekt pytanie, gdzie są podłączeni.. czy znów nie pod jakiś licznik O1..), lewiatan też się gdzieś podpiął - tylko gdzie i jak?


Z tego co słyszałem, to Lewiatan ma swój osobny licznik i zasilanie ma uniezależnione od reszty parkingu "kolorowego". Prądu tam nie było już od dłuższego czasu ze względu na "jakąś awarię". Paczkomat z kolei podpięty jest pod Lewiatana, więc gdy Lewiatan ogarnął sprawę "awarii", to i paczkomat wrócił do życia.

Z tym zamkniętym parkingiem to faktycznie dobre pytanie. Jakoś nigdy nie zwróciłem uwagi na fakt, że działa tam oświetlenie. Znając życie ten parking podpięty jest pod O3 albo pod O1.

gucio
Posty: 1116
Rejestracja: 05 sty 2015, 1:21

Re: Parkowanie i jego organizacja w okolicy bloku Orlińskiego 1 w Krakowie

Postautor: gucio » 19 wrz 2019, 23:16

Fedaykin pisze:
gapek pisze:Prądu na parkingu nie ma, bo umowa była podpisana nie na parking ale na wspólnotę O1 - umowa została wypowiedziana i licznik zdjęty (O1 płaciło za faktury parkingu i jak się okazało po wyłączeniu prądu też paczkomatu i szlabanu lewiatana), a Zzn załatwia sprawę braku prądu w swoim tempie..
dlaczego na reszcie parkingu działa prąd (tej gdzie nikt nie parkuje - projekt pytanie, gdzie są podłączeni.. czy znów nie pod jakiś licznik O1..), lewiatan też się gdzieś podpiął - tylko gdzie i jak?


Z tego co słyszałem, to Lewiatan ma swój osobny licznik i zasilanie ma uniezależnione od reszty parkingu "kolorowego". Prądu tam nie było już od dłuższego czasu ze względu na "jakąś awarię". Paczkomat z kolei podpięty jest pod Lewiatana, więc gdy Lewiatan ogarnął sprawę "awarii", to i paczkomat wrócił do życia.

Z tym zamkniętym parkingiem to faktycznie dobre pytanie. Jakoś nigdy nie zwróciłem uwagi na fakt, że działa tam oświetlenie. Znając życie ten parking podpięty jest pod O3 albo pod O1.

Jakby Lewiatan mial swoj wlasny licznik i zasilanie to nie mialby awarii ani szlabanu ani paczkomatu.....
Zatem pytanie jest następujące skąd ciągnie prąd i dlaczego na Naszej Wspólnej działce U niego dalo sie podłączyć w międzyczasie zasilanie a na dalszej juz nie ?
Czy mógłby ktos załadować cale zdjęcie gdzie obejmuje swoim zasięgiem ta nasza działka "parkingowa" ?

gapek
Posty: 116
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:25

Re: Parkowanie i jego organizacja w okolicy bloku Orlińskiego 1 w Krakowie

Postautor: gapek » 20 wrz 2019, 17:55

Fedaykin pisze:Z tego co słyszałem, to Lewiatan ma swój osobny licznik i zasilanie ma uniezależnione od reszty parkingu "kolorowego". Prądu tam nie było już od dłuższego czasu ze względu na "jakąś awarię". Paczkomat z kolei podpięty jest pod Lewiatana, więc gdy Lewiatan ogarnął sprawę "awarii", to i paczkomat wrócił do życia.

Z tym zamkniętym parkingiem to faktycznie dobre pytanie. Jakoś nigdy nie zwróciłem uwagi na fakt, że działa tam oświetlenie. Znając życie ten parking podpięty jest pod O3 albo pod O1.

Też tak słyszałam, tylko dziwnie ich awaria zbiegła się z odłączeniem prądu.. pytanie gdzie się lewiatan podpial, bo jeśli do swojego sklepu to jakoś się musiał przez części wspólne nieruchomości „przeciągnąć”

@gucio jesli jesteś współwłaścicielem działki parkingu kolorowego to rzut działki podpięty jest pod akt normtarialny


Fedaykin
Posty: 223
Rejestracja: 28 sty 2016, 15:33

Re: Parkowanie i jego organizacja w okolicy bloku Orlińskiego 1 w Krakowie

Postautor: Fedaykin » 20 wrz 2019, 18:21

gapek pisze:
Fedaykin pisze:Z tego co słyszałem, to Lewiatan ma swój osobny licznik i zasilanie ma uniezależnione od reszty parkingu "kolorowego". Prądu tam nie było już od dłuższego czasu ze względu na "jakąś awarię". Paczkomat z kolei podpięty jest pod Lewiatana, więc gdy Lewiatan ogarnął sprawę "awarii", to i paczkomat wrócił do życia.

Z tym zamkniętym parkingiem to faktycznie dobre pytanie. Jakoś nigdy nie zwróciłem uwagi na fakt, że działa tam oświetlenie. Znając życie ten parking podpięty jest pod O3 albo pod O1.

Też tak słyszałam, tylko dziwnie ich awaria zbiegła się z odłączeniem prądu.. pytanie gdzie się lewiatan podpial, bo jeśli do swojego sklepu to jakoś się musiał przez części wspólne nieruchomości „przeciągnąć”

@gucio jesli jesteś współwłaścicielem działki parkingu kolorowego to rzut działki podpięty jest pod akt normtarialny

Pewności nigdy nie ma dopóki się nie sprawdzi. Dlatego również użyłem zwrotu "z tego co słyszałem", nie "z całą pewnością".

Czy ta ich "awaria" zbiegła się z odłączeniem prądu na "kolorowym" to ciężko stwierdzić - szlaban przy Lewiatanie nie działał na długo przed odcięciem zasilania na "kolorowym". Sam paczkomat z kolei nie wiem kiedy padł. Może mieli swój własny licznik, ale samo podłączenie do sieci jakoś dziwnie wykonane i uzależnione od tego na kolorowym? W każdym razie obecnie paczkomat działa, szlaban przy lewiatanie działa, parking "kolorowy" ma nadal odcięte zasilanie ... więc wygląda to w miarę "ok"(osobne źródło zasilania dla Lewiatana).

gucio
Posty: 1116
Rejestracja: 05 sty 2015, 1:21

Re: Parkowanie i jego organizacja w okolicy bloku Orlińskiego 1 w Krakowie

Postautor: gucio » 20 sty 2020, 1:29

Odkąd zrobiła się strefa na Avi to wszystkie samochody zaczynaj stać pod naszym blokiem , nie można przejść przez chodnik ani pod klatką A o wjeździe na parking nie wspomnę ... zaczynam znowu zgłaszać na portal policyjny ... No bez jaj proszę Państwa, bez jaj ...

Wilu84
Posty: 45
Rejestracja: 12 sty 2016, 13:53

Re: Parkowanie i jego organizacja w okolicy bloku Orlińskiego 1 w Krakowie

Postautor: Wilu84 » 22 sty 2020, 9:24

gucio pisze:Odkąd zrobiła się strefa na Avi to wszystkie samochody zaczynaj stać pod naszym blokiem , nie można przejść przez chodnik ani pod klatką A o wjeździe na parking nie wspomnę ... zaczynam znowu zgłaszać na portal policyjny ... No bez jaj proszę Państwa, bez jaj ...



przy Orlinskiego 5 to samo, strefa jest niby przeglosowana 4 ustawa 2018 roku :) , ale kiedy znak stanie nikt tego nie wie....

na policje i straz miejska raczej bym nie liczyl, wczoraj jakis jegomosc (ciemnozielony mercedes nr rej. RLU 50U*) stal na miejscu dla niepelnosprawnych i straz miejska nie raczyla przyjechac po zgloszeniu...a widzialem ze jedno z aut z naklejka osoby niepelnosprawnej nie moglo zaparkowac wiec nie wytrzymalem i dzwonilem.....wiec jak oni nie reaguja na takie zgloszenia to nei wiem czy policja jest pod tym katem skuteczniejsza....



Wróć do „Orlińskiego 1 (etap III) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości