Zagospodarowanie terenu wokół nowego bloku Orlińskiego 1 w Krakowie Czyżynach

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 1 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
Nowy
Posty: 804
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:04

Zagospodarowanie terenu wokół nowego bloku Orlińskiego 1 w Krakowie Czyżynach

Postautor: Nowy » 19 kwie 2017, 9:25

Otoczenie bloku Orlińskiego 1 zmienia się dosyć szybko, widać, że Budimex (czy raczej podwykonawcy) mocno się spieszy z wykończeniem przestrzeni pod blokiem. Jest już plac zabaw, ułożono kostkę brukową od strony zachodniej i północnej i wygląda na to, że nadszedł czas na zieleń, przynajmniej tą wyższą :)

Obrazek

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce, dla odmiany, "wyrosną" także nowe drzewa w sąsiedztwie budynku Orlińskiego 1 - jak widać na zdjęciu, są już przygotowane do wsadzenia. W kontekście wszystkich sporów o drzewa w Czyżynach, to jednak jest dobra informacja :)

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Zagospodarowanie terenu wokół nowego bloku Orlińskiego 1 w Krakowie Czyżynach

Postautor: iti » 12 maja 2017, 19:38

A teraz trwa sadzenie mniejszych roślin wokół bloku Orlińskiego 1, robi się coraz lepiej :)

Obrazek

Obrazek

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Budimex zwija "zabawki" w Czyżynach na osiedlu Orlińskiego - zagospodarowanie terenu

Postautor: iti » 25 maja 2017, 11:55

Budimex kończy kolejne budynki i w miarę postępów prac zwija swoje zabawki ;)

Obrazek

Wygląda na to, że biura Budimexu w Krakowie, które na pewno zna wielu użytkowników forum, również niedługo znikną, a nawet już zaczęły się wyprowadzać. A klienci obsługiwani są w lokalu na os. Avia 5.

Obrazek

A skoro baraki, w których były biura, znikają, to pewnie na tym miejscu niedługo zacznie się budowa parkingu - zdaje się, że miał powstać w ich miejsce :)


gucio
Posty: 1116
Rejestracja: 05 sty 2015, 1:21

Re: Zagospodarowanie terenu wokół nowego bloku Orlińskiego 1 w Krakowie Czyżynach

Postautor: gucio » 25 maja 2017, 18:10

Przeciez tu jeszcze dwa bloki wejdą jak nic po 8 pięter chętnie kupie tam mieszkanie ha ha ha :lol:

Alex
Posty: 59
Rejestracja: 23 paź 2016, 17:39

Re: Zagospodarowanie terenu wokół nowego bloku Orlińskiego 1 w Krakowie Czyżynach

Postautor: Alex » 25 maja 2017, 18:16

Gucio, Ty zgrywusie ;P

pawd_tbg
Posty: 120
Rejestracja: 06 sty 2017, 1:07

Re: Zagospodarowanie terenu wokół nowego bloku Orlińskiego 1 w Krakowie Czyżynach

Postautor: pawd_tbg » 25 maja 2017, 21:31

Słyszałem kiedyś plotkę że O1 specjalnie poszedł o 3 metry w bok żeby można było jeszcze jeden blok wcisnąć.

Ja myślę że 15 pięter. Co tam 8 sobie będą głowę zawracać

kamil
Posty: 182
Rejestracja: 18 kwie 2015, 18:52

Re: Zagospodarowanie terenu wokół nowego bloku Orlińskiego 1 w Krakowie Czyżynach

Postautor: kamil » 28 maja 2017, 22:27

Stan na 27.05.2017:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ps. aby zobaczyć zdjęcie w większych rozmiarch wystarczy otworzyć je w nowym oknie/karcie


gucio
Posty: 1116
Rejestracja: 05 sty 2015, 1:21

Re: Zagospodarowanie terenu wokół nowego bloku Orlińskiego 1 w Krakowie Czyżynach

Postautor: gucio » 05 cze 2017, 12:41

Blok i okolica wygląda coraz ładniej . . .
Parking z boku juz prawie zaorany i będa wykańczać. . .
Przez przypadek rozmawiałem z Panem z Budimexu że firma kończy budowę do końca czerwca potem wchodzą odbiory , . .
Jeśli dogadaja się z miastem to nie będzie kolejnych bloków od strony północnej ale coś mi się widzi że miasta nie będzie stać na wykup ziemi . . . :-(
Ogródek dookoła bloku zaczyna się pojawiać w różnych kolorach i rozmiarach co cieszy oko i duszę . . .
mocny zzapach kory sosnowej przypomina beztroskie dzieciństwo w lesie ;-)
Plac zabaw biedny ale Coś jest dla naszych milusińskich nie wiem czy będą zapisy ale napewno przydałoby się korzystać tez z placu zabaw przy Avi w końcu to nasza siostra tylko z lepszym wykończeniem :-)
Orlinskiego 3 i Orlinskiego 5 nie mają żadnego terenu dla dzieci wiec. . .
Można by było się dokładać do utrzymania do nich i od każdego mieszkania z Orlinskiego po 1zł napewno by wystarczyło . . .
Przy ostatnich "upałach" teren zielony zaczął usychać gdyby nie Pan którego wysłała firma "Park coś tam"
Do podlewania byłoby po terenie zielonym a większych upałów jeszcze nie doświadczylismy . . .
Fajnie by było gdyby wpuścić rurę dookoła bloku która podlewala sama po odkręceniu kranu. . Taki mały system nawadniający . .
Trzeba by było też zastanowić się nad dołożeniem miejsc na rowery. . .
W związku z tym że wsch strona jest okaleczona przez developera o 3 metry na korzyść zachodniej to może udałoby się znalesc miejsce albo na pd stronie albo gdzieś w garażu ale tego jeszcze nie wiemy czy jest taka możliwość . . .
Odbierając swoje mieszkanie pamiętajcie tez o częściach wspólnych w bloku czyli klatka windy schody ściany drzwi na korytarzach zabudowa skrzyn telemetrycznych śmietnik wózkownie i teren wokół bloku
Ja juz widziałem że śmietniki dookoła są zniszczone i raczej do wymiany . . .
Tyle na teraz reszta jak sobie coś przypomnę :-)

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Zagospodarowanie terenu wokół nowego bloku Orlińskiego 1 w Krakowie Czyżynach

Postautor: iti » 31 sie 2017, 9:49

Płoty wokół budynku Orlińskiego 1 zdjęte i można zwiedzać okolicę już całkiem legalnie :)

Obrazek

Podoba mi się idea osiedla bez ogrodzenia, gdzie po prostu można sobie przejść pomiędzy blokami, mam nadzieje, że więcej takich będzie powstawało.

Obrazek

A samo zagospodarowania terenu wygląda nieźle, oby tylko te drzewa, które posadził Budimex nie uschły, tak jak stało się to na parkingu za Orlińskiego 4 i 6, tam większość posadzonych brzóz jest już bezlistna :/

morth
Posty: 584
Rejestracja: 18 lut 2015, 16:45

Re: Zagospodarowanie terenu wokół nowego bloku Orlińskiego 1 w Krakowie Czyżynach

Postautor: morth » 31 sie 2017, 9:54

iti pisze:A samo zagospodarowania terenu wygląda nieźle, oby tylko te drzewa, które posadził Budimex nie uschły, tak jak stało się to na parkingu za Orlińskiego 4 i 6, tam większość posadzonych brzóz jest już bezlistna :/


A to chyba można by było zareklamować w ramach rękojmi też. Tylko do takiego zgłoszenia mają prawo tylko właściciele parkingów czy każdy kto mieszka na osiedlu ?



Wróć do „Orlińskiego 1 (etap III) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości