Parkowanie i jego organizacja w okolicy bloku Orlińskiego 1 w Krakowie

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 1 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
gucio
Posty: 1116
Rejestracja: 05 sty 2015, 1:21

Parkowanie i jego organizacja w okolicy bloku Orlińskiego 1 w Krakowie

Postautor: gucio » 13 wrz 2017, 11:39

m.facebook.com/story.php?story_fbid=1418903558163691&id=124898300897563
Wiem że nie ten temat ale dla miszczuf parkowania proszę

Rumpel
Posty: 46
Rejestracja: 18 lis 2014, 12:23

Re: Parkowanie i jego organizacja w okolicy bloku Orlińskiego 1 w Krakowie

Postautor: Rumpel » 26 wrz 2017, 19:23

Jestem po podpisaniu aktu notarialnego przenoszacego wlasność i musze powiedzieć że czuje się że znowu Budimex mnie orąbał. W dokumentach pojawiła się informacja że zbywam sie prawa do korzystania z miejsc parkingowych przy bloku od strony zachodniej na rzecz lokali usługowych i że nie bede rościł do nich praw. Przykre bo podpisując 3 lata temu umowe i widzac projekt zaznaczona była zatoka parkingowa, sadziłem że bedzie to zatoka na postój 15-30 minut dla wszystkich a nie dla właścicieli lokali....

pawd_tbg
Posty: 120
Rejestracja: 06 sty 2017, 1:07

Re: Parkowanie i jego organizacja w okolicy bloku Orlińskiego 1 w Krakowie

Postautor: pawd_tbg » 26 wrz 2017, 22:16

Ja mam pytanie. Czy tą piękną umowę która podpisujemy u notariusza dają jakoś wcześniej do przeczytania?


roland
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2017, 11:00

Re: Parkowanie i jego organizacja w okolicy bloku Orlińskiego 1 w Krakowie

Postautor: roland » 17 paź 2017, 11:20

Rumpel pisze:zbywam sie prawa do korzystania z miejsc parkingowych przy bloku od strony zachodniej na rzecz lokali usługowych i że nie bede rościł do nich praw.

Ponizej treść zapisu z aktu.

"Nabywca wyraża zgodę na oddanie do korzystania części
nieruchomości wspólnej w ten sposób, że każdoczesnym właścicielom lokali
usługowych położonych w budynku mieszkalnym nr 1 przy ulicy Bolesława
Orlińskiego w Krakowie będzie przysługiwało prawo do korzystania z zatoki
postojowej znajdującej się w północnej części działki nr 299/28 wzdłuż północnej
elewacji budynku mieszkalnego nr 1 przy ulicy Bolesława Orlińskiego, oznaczonej
jako strefa dostaw kolorem zielonym na planie stanowiącym załącznik nr 3 do
niniejszego aktu notarialnego, celem rozładunku towarów."

Jak dla mnie to jest bardzo na niekorzysc dla mieszkancow gdyz wszyscy sie składają na miejsca postojowe dla wlascicieli lokali uslugowych. Nie rozumiem dlaczego z terenu wspolnego moga korzystac tylko wlasciciele lokali uslugowych, jeszcze zeby za nie zaplacili to ok, masz na wlasnosc miejsce postojowe i robisz z nim co chcesz, ale tutaj jest to teren wspolny. W umowie wstepnej nie bylo mowy o tym a tu nagle w akcie notarialnym takie zeczy sie pojawiaja. Jest to bardzo nie wporzadku. Zeby to jeszcze bylo jedno miejsce albo dwa, ale nie to jest cala zachodnia strona, czyli wszystkie miejsca postojowe od strony zachodniej.

gucio
Posty: 1116
Rejestracja: 05 sty 2015, 1:21

Re: Parkowanie i jego organizacja w okolicy bloku Orlińskiego 1 w Krakowie

Postautor: gucio » 17 paź 2017, 17:56

roland pisze:
Rumpel pisze:zbywam sie prawa do korzystania z miejsc parkingowych przy bloku od strony zachodniej na rzecz lokali usługowych i że nie bede rościł do nich praw.

Ponizej treść zapisu z aktu.

"Nabywca wyraża zgodę na oddanie do korzystania części
nieruchomości wspólnej w ten sposób, że każdoczesnym właścicielom lokali
usługowych położonych w budynku mieszkalnym nr 1 przy ulicy Bolesława
Orlińskiego w Krakowie będzie przysługiwało prawo do korzystania z zatoki
postojowej znajdującej się w północnej części działki nr 299/28 wzdłuż północnej
elewacji budynku mieszkalnego nr 1 przy ulicy Bolesława Orlińskiego, oznaczonej
jako strefa dostaw kolorem zielonym na planie stanowiącym załącznik nr 3 do
niniejszego aktu notarialnego, celem rozładunku towarów."

Jak dla mnie to jest bardzo na niekorzysc dla mieszkancow gdyz wszyscy sie składają na miejsca postojowe dla wlascicieli lokali uslugowych. Nie rozumiem dlaczego z terenu wspolnego moga korzystac tylko wlasciciele lokali uslugowych, jeszcze zeby za nie zaplacili to ok, masz na wlasnosc miejsce postojowe i robisz z nim co chcesz, ale tutaj jest to teren wspolny. W umowie wstepnej nie bylo mowy o tym a tu nagle w akcie notarialnym takie zeczy sie pojawiaja. Jest to bardzo nie wporzadku. Zeby to jeszcze bylo jedno miejsce albo dwa, ale nie to jest cala zachodnia strona, czyli wszystkie miejsca postojowe od strony zachodniej.

Roland nie zrozum mnie źle tez mi się to niepodobna ale ja byłem informowany o tym że tam będzie miejsce dla dostawców, zdjęcia całej inwestyci mamy cały czas dostępne przy umowach i tam jest wyraźnie narysowane ze jest zatoczka. :-(
Z drugiej strony gdzie mieliby ci wszyscy ludzie wyładowywać towar?chcesz żeby latali między samochodami i rysowali lakier, niszczyli krawężniki trawniki i całą resztę.
To nie będzie jeden lokal usługowy tylko kilkanaście :-(
Współczuję tez osoba które mają okna na północ bo tam ruch będzie cały czas np. do Piotra i Pawla . . .

Virginia
Posty: 117
Rejestracja: 01 lis 2014, 21:56

Re: Parkowanie i jego organizacja w okolicy bloku Orlińskiego 1 w Krakowie

Postautor: Virginia » 17 paź 2017, 18:14

A wiadomo, że tam będzie Piotr i Paweł?
Ja ciągle widzę na gumtree ogłoszenie o wynajęciu 340 metrowego lokalu usługowego w naszym bloku. Tego największego.

gucio
Posty: 1116
Rejestracja: 05 sty 2015, 1:21

Re: Parkowanie i jego organizacja w okolicy bloku Orlińskiego 1 w Krakowie

Postautor: gucio » 17 paź 2017, 18:27

Virginia pisze:A wiadomo, że tam będzie Piotr i Paweł?
Ja ciągle widzę na gumtree ogłoszenie o wynajęciu 340 metrowego lokalu usługowego w naszym bloku. Tego największego.

Virginia tak słyszałem od przedstawicieli budimexu ale jak to oni każdemu co innego :-)


Virginia
Posty: 117
Rejestracja: 01 lis 2014, 21:56

Re: Parkowanie i jego organizacja w okolicy bloku Orlińskiego 1 w Krakowie

Postautor: Virginia » 17 paź 2017, 18:43

gumtree.pl/a-lokal-i-biuro/krakow/jedyny-duzy-lokal-na-osiedlu-orlinskiego/1002130815360911148463709

Według ogłoszenia budynek "o reprezentacyjnym wyglądzie".
Chodzi chyba o ten lokal, gdzie miał być ten Piotr Paweł.

BUDYNEK: o reprezentacyjnym wyglądzie z parkingiem naziemnym z lokalami użytkowym na parterze oraz mieszkaniami na wyższych kondygnacjach. Dla najemcy przewidziano 26 miejsc naziemnych miejsc parkingowych z systemem parkingowym PRO Park.

orlik
Posty: 78
Rejestracja: 04 paź 2017, 18:47

Re: Parkowanie i jego organizacja w okolicy bloku Orlińskiego 1 w Krakowie

Postautor: orlik » 31 lip 2018, 13:37

Dzisiaj rano widziałem, jak laweta zabierała jakiś samochód sprzed skrzyżowania pod naszym blokiem. Tam ostro czepiają się parkowania przy podwójnej ciągłej i w zasadzie mają rację... Widziałem też jakiś samochód ZIKiT-u, więc może będą się brali za porządkowanie parkowania na drogach publicznych w sąsiedztwie bloku :)

Awatar użytkownika
Trohgal
Posty: 190
Rejestracja: 19 sie 2014, 12:04

Re: Parkowanie i jego organizacja w okolicy bloku Orlińskiego 1 w Krakowie

Postautor: Trohgal » 01 sie 2018, 12:30

Pewnie go zwinęli bo stal za blisko przejścia.
Przy tak parkujących autach ten kawałek Włodarczyka powinna być jednokierunkowy z wjazdem od strony starego osiedla.



Wróć do „Orlińskiego 1 (etap III) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość