Wentylacja a raczej jej brak w mieszkaniu w bloku Orlińskiego 1

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 1 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
Lokator1
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2018, 7:54

Re: Wentylacja a raczej jej brak w mieszkaniu w bloku Orlińskiego 1

Postautor: Lokator1 » 23 maja 2018, 21:27

Właśnie Budimex wypiął się na wszystko...

czekamy 2017
Posty: 81
Rejestracja: 23 mar 2016, 22:25

Re: Wentylacja a raczej jej brak w mieszkaniu w bloku Orlińskiego 1

Postautor: czekamy 2017 » 24 maja 2018, 9:26

w tamtym tygodniu mieliśmy przegląd wentylacji, ponowny ma być na dniach dla mieszkańców których nie zastano w domu.
Mam pytanie skoro mamy taki problem z wentylacją to co "kominiarze" powiedzieli podczas wizyt? Ja miałam wentylację 30-35 cokolwiek to znaczy, mówiłam że czasem jest problem z zapachami ale wg kontrolujących jest ok.

To się pytam po co nam te kontrole skoro nic nie wykazują lub robione są pro forma skoro problem nie znika.
Zauważyłam też że nadal śmierdzi z garaży i po to żeby nie było tego czuć wciąż są otwierane drzwi wejściowe (zewnętrzne i wewnętrzne) klatki B żeby przewiało, ale to nie jest rozwiązanie. Po pierwsze to po to są domofony i klucze do drzwi żeby do klatki nie dostawały się osoby niepowołane a nie wciąż otwarte drzwi. A po drugie zimą przy minusowych temperaturach też będą nas wietrzyć???


Myślę że sprawę trzeba pilnie zgłosić do zarządcy który ma zadziałać w naszym imieniu w końcu kasę też za to bierze!!!

Dla porównania znajomi z innego bloku mają wentylację wsteczną. Paruje im wszystko podczas używania prysznica, nawet okno w kuchni które jest kawałek od łazienki a ciąg jest taki że spod drzwi tak wieje w kierunku łazienki że masz wrażenie że klimatyzacja jest włączona. Korzystając z toalety potrafią stopy zmarznąć. Zgłosili usterkę ale bx też nie widzi problemu....

kasiekk
Posty: 66
Rejestracja: 21 lut 2018, 16:58

Re: Wentylacja a raczej jej brak w mieszkaniu w bloku Orlińskiego 1

Postautor: kasiekk » 24 maja 2018, 17:24

czekamy 2017 pisze:w tamtym tygodniu mieliśmy przegląd wentylacji, ponowny ma być na dniach dla mieszkańców których nie zastano w domu.
Mam pytanie skoro mamy taki problem z wentylacją to co "kominiarze" powiedzieli podczas wizyt? Ja miałam wentylację 30-35 cokolwiek to znaczy, mówiłam że czasem jest problem z zapachami ale wg kontrolujących jest ok.

To się pytam po co nam te kontrole skoro nic nie wykazują lub robione są pro forma skoro problem nie znika.


U nas (klatka E) podczas kontroli w łazience zmierzyli ok 40 (chyba obrotów tego wiatraczka na min?), a w kuchni przy zamkniętych oknach wyszło 18, po otwarciu okna w kuchni wzrosło do 22 i dopiero jak pan ściągną całą tą białą osłonę ze ściany i przystawił urządzenie do samej dziury to wyszło ponad 40. Także wygląda, że może coś źle zaprojektowali te kratki wentylacyjne i ograniczają one ciąg. Tyle, że Pan zapisał tak jak wyszło, chociaż wg mnie to w kuchni za mało wyszło i tyle. Nie mamy gazu to się nie przejmują słabo działającą wentylacją.


zlc
Posty: 8
Rejestracja: 12 sty 2018, 23:44

Re: Wentylacja a raczej jej brak w mieszkaniu w bloku Orlińskiego 1

Postautor: zlc » 24 maja 2018, 22:19

pokoloko pisze:Zgłosiłem te "smrodki" z wentylacji i Pan konserwator stwierdził, że jestem pierwszy... Także polecam również zgłosić to może sprawniej usuną problem.

Najwyraźniej to standardowa formułka Pana Inspektora. U nas (klatka C) przy pierwszej wizycie, Pan Inspektor w odpowiedzi na pytanie czy ktoś już zgłaszał podobny problem, również odpowiedział że jesteśmy pierwsi..

knd pisze:A czemu Wy to zgłaszacie do zarządcy? Piszcie od razu reklamację do Budimeksu, bo to oni zbudowali wentylacje w Waszych mieszkaniach, a ona nie działa. To jest ich problem, żeby albo to naprawić, albo udowodnić że to nie ich wina i wskazać winnego.

Sprawa była zgłaszana właśnie do Budimexu. W odpowiedziach otrzymywaliśmy informacje że albo zapach jest tylko lekko wyczuwalny albo w ogóle problem nie istnieje. Po trzecim razie stwierdzili że było rozszczelnienie przy odpowietrzeniu pionu kanalizacyjnego i że generalny wykonawca ma dokonać naprawy. Po zakończeniu naprawy miał się z nami skontaktować. Oczywiście nikt się nie skontaktował po podanej przez Budimex dacie. A zapach dalej jest obecny. Poszło zatem kolejne pismo, na które w odpowiedzi można przeczytać, że prace zostały zakończone a Inspektor podczas weryfikacji nie wskazał innych możliwości przedostawania się zapachu z instalacji kanalizacyjnej. W dalszej treści odsyłają nas do skierowania sprawy do Administracji..

Paweł9
Posty: 1
Rejestracja: 01 paź 2018, 8:44

Re: Wentylacja a raczej jej brak w mieszkaniu w bloku Orlińskiego 1

Postautor: Paweł9 » 01 paź 2018, 9:47

Proszę o informację, czy temat "zapachów" udało się rozwiązać i w jaki sposób?
Niestety po podłączeniu rury do wyciągu kuchennego pojawił się u mnie ten sam problem, 7 piętro klatka B.

tewu999
Posty: 11
Rejestracja: 23 sie 2017, 8:27

Re: Wentylacja a raczej jej brak w mieszkaniu w bloku Orlińskiego 1

Postautor: tewu999 » 04 paź 2018, 8:33

Czy ktoś ma może taki problem jak ja, a mianowicie...
od kilku dni zaczęło śmierdzieć w kuchni...jak otworze niektóre szafki to jest jeszcze gorzej...jest to faktycznie zapach jakby z kanalizacji, albo jakiejś zepsutej kapusty, już sama nie wiem... tylko przecież tam nie ma żadnych rur kanalizacyjnych...
Od stycznia (czyli tyle ile mieszkam) nie było takiego problemu, a teraz ten smród jest nie do wytrzymania... nie wiem co z tym zrobić...zgłosić to do administracji, albo do budimexu....
Mieszkanie w Klatce C

sunder_fresh
Posty: 40
Rejestracja: 20 lut 2018, 12:51

Re: Wentylacja a raczej jej brak w mieszkaniu w bloku Orlińskiego 1

Postautor: sunder_fresh » 05 paź 2018, 15:33

A masz zaklejone wywietrzniki w oknach??

90% problemow ze smierdzi w mieszkaniu jest powodem ze ludzie zaklejaja w oknach nawiew. Wtedy wentylacja szybciej wyciaga powietrze niz ma go z zewnatrz. I pozniej smierdzi z rur. Sam to sprawdzalem i tak niestety jest.
To samo sie dzieje jesli wladuje sie filc lub filtr w obudowe ktory hamuje lub zmiejsza wymiane powietrza.

Chcac robic takie rzeczy proponuje kupic sobie przyrzad za 50-70zl do pomiaru przeplywu powietrza. Zmierzyc predkosc przy wyciagu zasysanego powietrza. A pozniej na wlocie.
Najlepiej kupic rozne gabki o roznej gestosci powkladac je w obudowy i zmierzyc jaki jest przeplyw powietrza na wejsciu. Zaleca sie by byla wymiana rzedu 30-50m3/h

Jak ktos pcha filc lub filtry do wentylacji pozniej sie dziwi ze smierdzi, jest grzyb. A co wiecej moze nawet powodowac smrod u sasiada i na pietrach wyzej


zlc
Posty: 8
Rejestracja: 12 sty 2018, 23:44

Re: Wentylacja a raczej jej brak w mieszkaniu w bloku Orlińskiego 1

Postautor: zlc » 07 paź 2018, 14:21

Problem dalej jest nie rozwiązany. Zgłaszanie jednostkowe nic nie daje, pracownicy firmy mają inną tolerancję nozdrzy..

tewu999 Rury kanalizacyjne są, odpływ ze zlewu w kuchni. W którym pionie/piętrze mieszkasz ? Odp. na priv.

sunder_fresh Tak masz rację, zaklejanie wywietrzników jest zabronione.
Natomiast od firmy dostarczającej okna można zakupić regulowane wywietrzniki które można otwierać lub zamykać. Ktoś mi kiedyś sugerował abym sobie takie właśnie sprawił bo będę mógł je zamykać żeby nie było zimno. Na pytanie jaka jest różnica pomiędzy nieregulowanym zaklejonym a regulowanym zamkniętym po za wydanymi pieniędzmi już nie otrzymałem odpowiedzi.. ale to tak na marginesie..

Pytanie zasadnicze to dlaczego ludzie zaklejają te wywietrzniki? Przecież folder, który otrzymał każdy lokator, na swoich pierwszych stronach rozwodzi się nad tym jaki to ten blok jest energooszczędny.
Może moje doświadczenie z tych kilku miesięcy mieszkania i ostatniej zimy. U nas wywietrzniki były zupełnie puste, chociaż ostatnio dowiedziałem się że niektórzy lokatorzy mieli zamontowane fabryczne filtry.. Chętnie wyjawię jak wygląda ściana z nad wywietrznika po 3 miesiącach od malowania, czarna od sadzy. Kaloryfery otwarte na maksa a w mieszkaniu chłodno, hula przeciąg, czuć przepływ zimnego powietrza. Wywietrzniki dalej puste i smrodek jest. Tyle w temacie.

kasiekk
Posty: 66
Rejestracja: 21 lut 2018, 16:58

Re: Wentylacja a raczej jej brak w mieszkaniu w bloku Orlińskiego 1

Postautor: kasiekk » 07 paź 2018, 22:55

zlc pisze:Pytanie zasadnicze to dlaczego ludzie zaklejają te wywietrzniki? Przecież folder, który otrzymał każdy lokator, na swoich pierwszych stronach rozwodzi się nad tym jaki to ten blok jest energooszczędny.
Może moje doświadczenie z tych kilku miesięcy mieszkania i ostatniej zimy. U nas wywietrzniki były zupełnie puste, chociaż ostatnio dowiedziałem się że niektórzy lokatorzy mieli zamontowane fabryczne filtry.. Chętnie wyjawię jak wygląda ściana z nad wywietrznika po 3 miesiącach od malowania, czarna od sadzy. Kaloryfery otwarte na maksa a w mieszkaniu chłodno, hula przeciąg, czuć przepływ zimnego powietrza. Wywietrzniki dalej puste i smrodek jest. Tyle w temacie.

Ja również zaczęłam mieszkać tutaj zeszłej zimy i mam dokładnie takie same odczucia. W pierwszy weekend (początek stycznia), który spędziłam w mieszkaniu, pomimo kaloryferów odkręconych na max było ok 15 stopni w pokoju. Siedziałam ubrana w sweter, pod kocem i było mi zimno. I wcale nie wyglądało, żeby miało się to z czasem poprawić. Szczególnie, że np. będąc w łazience było czuć powiew zimnego powietrza po stopach. Dlatego nie dziwię się, że ludzie zaklejają wywietrzniki, bo nie ma innego sposobu żeby w mieszkaniu było znośnie ciepło.
Zobaczymy jak będzie w tę zimę, może jakoś przykręcili mechaniczną wentylację, która jest w pionie łazienki i nie będzie tak dużego przepływu powietrza. Plusem na pewno jest to, że już nie będę musiała dogrzewać pustych mieszkań naokoło, bo wszyscy sąsiedzi już mieszkają :D

sunder_fresh
Posty: 40
Rejestracja: 20 lut 2018, 12:51

Re: Wentylacja a raczej jej brak w mieszkaniu w bloku Orlińskiego 1

Postautor: sunder_fresh » 08 paź 2018, 16:48

Tez sie chetnie dowiem czy wywietrzniki zamykane daja rade. A dokladnie czy przy maksymalnym zamknieciu takiego mechanizmu jest jakis minimalny przeplyw czy nie. Jakby ktos mogl sie wypowiedziec podajac model i jak to jest u niego.



Wróć do „Orlińskiego 1 (etap III) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości