Sklepy w Naszym budynku na Orlińskiego 1 - gdzie zrobimy zakupy w Czyżynach

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 1 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
gucio
Posty: 1116
Rejestracja: 05 sty 2015, 1:21

Sklepy w Naszym budynku na Orlińskiego 1 - gdzie zrobimy zakupy w Czyżynach

Postautor: gucio » 21 cze 2015, 23:37

Dowiedzialem sie od sprzedajacych ze pierwszy sklep ktory bedzie u Nas to ALMA :shock:
Bedzie znajdowal sie w kilku polaczonych lokach na rogu od strony Pn-Zach
Czy Ktos dowiedzial sie wiecej o innych sklepach niz ja ? Jak tak to pisac ... :)

Nowy
Posty: 804
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:04

Re: Sklepy w Naszym budynku na Orlińskiego 1 - gdzie zrobimy zakupy w Czyżynach

Postautor: Nowy » 22 cze 2015, 12:31

No nic, jest niedaleko Biedronka, Lidl, a pod nosem będzie Alma. Niech będzie i tak, choć często jest tam jednak sporo drożej niż w innych sklepach. Ale jeśli dobrze sprawdza się różne promocje, to nie jest już tak źle :)

kamil
Posty: 182
Rejestracja: 18 kwie 2015, 18:52

Re: Sklepy w Naszym budynku na Orlińskiego 1 - gdzie zrobimy zakupy w Czyżynach

Postautor: kamil » 27 sie 2016, 10:06

Alma zamyka niektóre placówki:
dlahandlu.pl/handel-wielkopowierzchniowy/wiadomosci/alma-market-przeglada-opcje-strategiczne-w-tym-poszukiwanie-inwestora,53852.html
Ciekawe czy przy takiej sytuacji będą otwierać nową w naszym bloku, a jeżeli nie, to co tam powstanie.


jarko
Posty: 61
Rejestracja: 27 wrz 2015, 9:00

Re: Sklepy w Naszym budynku na Orlińskiego 1

Postautor: jarko » 30 sie 2016, 5:08

Nowy pisze:No nic, jest niedaleko Biedronka, Lidl, a pod nosem będzie Alma. Niech będzie i tak, choć często jest tam jednak sporo drożej niż w innych sklepach. Ale jeśli dobrze sprawdza się różne promocje, to nie jest już tak źle :)

Za ceną w Almie idzie jakość produktów... To nie biedronka czy lidl...

jarko
Posty: 61
Rejestracja: 27 wrz 2015, 9:00

Re: Sklepy w Naszym budynku na Orlińskiego 1 - gdzie zrobimy zakupy w Czyżynach

Postautor: jarko » 30 sie 2016, 5:11

kamil pisze:Alma zamyka niektóre placówki:
dlahandlu.pl/handel-wielkopowierzchniowy/wiadomosci/alma-market-przeglada-opcje-strategiczne-w-tym-poszukiwanie-inwestora,53852.html
Ciekawe czy przy takiej sytuacji będą otwierać nową w naszym bloku, a jeżeli nie, to co tam powstanie.

Właściciel Almy, miał sporo nosa do biznesów i czym się nie zajął to siadało. Do czasu... Ostatni z biznesów tak mocno nie wypalił iż odbija się to na pozostałych gałęziach finansowych m.in. też na Almie. Jak to będzie dalej wyglądało, pierun wie. Podobno w Almie są puste półki, kontrahenci stracili zaufanie...

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Sklepy w Naszym budynku na Orlińskiego 1 - gdzie zrobimy zakupy w Czyżynach

Postautor: iti » 31 sie 2016, 0:53

Ja tam nie wiem czy chciałbym mieć akurat Almę po sąsiedzku, zwłaszcza jeśli zobaczy się te zdjęcia:

Obrazek

Wygląda na to, że Alma upada, przynajmniej w takiej formie, w jakiej ją wszyscy kojarzą :/ Puste półki, a skoro niewiele można kupić, to i ludzi w sklepach nie ma. Jeszcze niedawno tłumaczyli to negocjacjami z dostawcami, ale podobno też nie płacili im za towary, więc wygląda to raczej kiepsko.

Obrazek

Przy czym nie jestem jakoś bardzo zaskoczony, skoro wiele produktów tam dostępnych było identycznych z tymi, które można dostać w każdym innym sklepie, tyle, że Alma liczyła sobie za nie 20-30% więcej... Kiepski interes to był jednak :)

Obrazek

I tu jeszcze hit, czyli lodówka z piwem - głównie Harnasie i Żubry, no ale są markety i jest Alma ;) Mam nadzieję, że większy sklep na naszym osiedlu, to jednak będzie coś innego niż ten. Już podobno nawet Piotr i Paweł spuścił z tonu i nie chce być kojarzony z drogimi delikatesami. Alma to raczej jedna z gorszych możliwości, jaka może się nam przytrafić. Chyba, że coś się naprawdę mocno zmieni...

jarko
Posty: 61
Rejestracja: 27 wrz 2015, 9:00

Re: Sklepy w Naszym budynku na Orlińskiego 1

Postautor: jarko » 31 sie 2016, 6:51

Alma z czasów kiedy nie miała problemów finansowych to najlepszy wybór, mam nadzieję że szybko wrócą do formy. Za Polskie firmy zawsze warto trzymać kciuki :)


iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Sklepy w Naszym budynku na Orlińskiego 1

Postautor: iti » 31 sie 2016, 10:34

Niby warto trzymać kciuki za polskie firmy, ale jeśli ktoś wciska mi taki sam sok, tego samego producenta, który w Lewiatanie obok kosztuje 4 zł, a w Almie 6 zł, to nawet świadomość tego, że kupuję w polskim sklepie (swoją drogą Lewiatan też polski) nie rekompensuje mi mało komfortowego uczucia, że ktoś mnie d... wykorzystuje :) Zgadnij w tej sytuacji dlaczego Alma ma problemy finansowe ;)

sand
Posty: 273
Rejestracja: 16 cze 2015, 11:32

Re: Sklepy w Naszym budynku na Orlińskiego 1

Postautor: sand » 31 sie 2016, 13:47

W sąsiedztwie mojego obecnego miejsca zamieszkania w krakowskich Bronowicach powstał niedawno nowy budynek mieszkalny. Na parterze swoją siedzibę ma sklep Freshmarket. Efekt jest taki, że w spokojnym dotychczas miejscu praktycznie codziennie dochodzą odgłosy towarzyszące dostawą towaru, wynoszenia ton śmieci i inne. Jest to szczególnie dokuczliwe właśnie teraz w sezonie letnim gdy okna mieszkań są otwarte. Na moje nieszczęście moje okna wychodzą właśnie na zaplecze sklepu. Jak sądzę moje niedogodności mają się nijak do mieszkańców pierwszego piętra przedmiotowego bloku. Z własnego doświadczenia radzę dobrze zastanowić się zanim wpuści się tego typu sklep do budynku mieszkalnego. Chyba, że komuś nie przeszkadza trzaskanie klapą kontenera o 2:00 rano lub wystawka w postaci sterty kartonów pod oknami.

Nowy
Posty: 804
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:04

Re: Sklepy w Naszym budynku na Orlińskiego 1

Postautor: Nowy » 23 wrz 2016, 11:10

Nie wiem czy widzieliście, ale Alma ponoć ma zwalniać i zamykać nierentowne sklepy, nie wiem czy w związku z tym będą otwierać nowe, jeśli są w takim dołku. Może pozbędą się tej powierzchni handlowej i powstanie na niej jakiś sensowniejszy sklep... Mam tylko nadzieję, że przez to nie będzie tak, że przez lata będzie tam stał wielki, nieużywany lokal użytkowy, jak np. na Wierzbowej w Krakowie :)



Wróć do „Orlińskiego 1 (etap III) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości