Wprowadzenie drogi jednokierunkowej pod blokiem Orlińskiego 1 - opinie na forum

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 1 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
mmm123
Posty: 286
Rejestracja: 23 sty 2018, 23:00

Re: Wprowadzenie drogi jednokierunkowej pod blokiem Orlińskiego 1 - opinie na forum

Postautor: mmm123 » 15 gru 2018, 9:56

pawelb pisze:
ragandbones pisze:
pawelb pisze:jak dla mnie oznakowanie osiedla to będzie już totalny dramat. niby wszystko pięknie i czyściutko ale ... Najbardziej mnie zastanawia druga część przegłosowanej ustawy odnośnie wyznaczenia nowych miejsc parkingowych :D Niby gdzie ? Jedyna możliwość to właśnie przy O1 od strony kolorowego parkingu. zastanawia mnie skąd takie poparcie dla tej ustawy? gdzie parkingów od dewelopera to kropla w morzu względem potrzeb mieszkańców o1.
na dywizjonu 303 parkingi zapełnione, dostawią kolejne dwa (trzy ?) bloki obok o1 i o3 ... wtedy te samochody będziemy trzymać chyba na balkonach albo dojeżdżać do zaparkowanego samochodu autobusem lub tramwajem... bez pomyślunku te Wasze czyszczenie okolicy

Jak Cie nie stac na miejsce w garazu podziemnym to zamiast narzekac proponuje wziac sie do pracy.

:lol: Odezwał się biznesmen z mieszkaniem na orlińskiego :lol: Jak Cię nie stać na mieszkanie w bardziej prestiżowej okolicy, bez tłoku i samochodów to proponuję wziąć się również do pracy.
Jasne że są wolne miejsca w garażu bo mało kto uważa za rozsądne płacenie 1/4 wartości mieszkania za miejsce parkingowe.
Bardzo chciałem przygarnąć miejsce na parkingu zewnętrznym, ale zapisy to była parodia i połowa odsprzedana/ zaklepana za plecami...(pomimo moich ciągłych kontaktów w tej sprawie ... odpowiedź wyglądała na zasadzie "jeszcze nie ma, jak będzie poinformujemy", innego dnia "już wszystko sprzedane" a jeszcze innego "sprzedaż w dniu takim i takim tylko w biurze"... gdzie kolejka ustawiała się 2 godziny przed otwarciem).
Każdy sobie zdawał sprawę jaka będzie sytuacja z parkowaniem kupując tu mieszkanie - jednym się poszczęściło kupić miejsce na zewnątrz, innym nie - dla mnie problem przejścia z dywizjonu 303 to nie problem, choć już nie jest łatwo znaleźć tam miejsce wieczorem, a bloków ma być jeszcze więcej.


Dokładnie tak jest. Ja mam miejsce parkingowe, ale widzę, że większość tych co też mają prezentują cynizm, bute i bezczelność' przynajmniej tych na forum. Strasznie się oburzają jak inni parkują, a jakby sami nie mieli miejsca parkingowego pewnie też by tak parkowali. Widzę też dużą zawiść, że niektórzy parkują bezpłatnie, a oni wywalili dużo kasy na to. Ja zawsze powtarzam: cieszę się, że mam wyłączność i nie przeszkadza mi jak ktoś parkuje bezpłatnie - byle zgodnie z przepisami o ruchu drogowym.

Mate
Posty: 89
Rejestracja: 01 cze 2016, 12:52

Re: Wprowadzenie drogi jednokierunkowej pod blokiem Orlińskiego 1 - opinie na forum

Postautor: Mate » 15 gru 2018, 19:15

pawelb pisze:
Jasne że są wolne miejsca w garażu bo mało kto uważa za rozsądne płacenie 1/4 wartości mieszkania za miejsce parkingowe.

Myślę, że mamy rozbieżne definicje rozsądku. Według mnie nierozsądne jest zastawianie chodników i niszczenie zieleni tylko po to aby zaparkować pod samą klatką. Uniemożliwianie korzystania mieszkańcom ze swojej własności, wykorzystywanie każdego skrawka wolnego miejsca na postawienie swojego samochodu - to jest proszę Pana brak rozsądku. Postępowanie takie wydaje się być jeszcze bardziej nierozsądne kiedy weźmiemy pod uwagę, że w momencie zakupu mieszkania z pewnością uzyskał Pan informację, że miejsc parkingowych ogólnodostępnych wokół O1 NIE BĘDZIE (co okazało się nieprawdą, ponieważ jest kilka miejsc "ogólnodostępnych").
Chciałbym się jeszcze odnieść do Pana wypowiedzi odnośnie wartości miejsca parkingowego i jego stosunku do wartości mieszkania. Otóż chętnie kupiłbym mieszkanie w naszym bloku za 200 tysięcy (zgodnie z Pana założeniami 50x4), jednak taka cena jest oczywiście nierealna.
Dodam jeszcze, że jeśli ktoś chce zachować się jak człowiek i nie zastawiać oraz nie zanieczyszczać chodników, a przy tym mieć blisko do swojego bloku i nie wydawać 50 tysięcy na miejsce postojowe to bez trudu jest w stanie to osiągnąć. Może po prostu takie miejsce wynająć. Wciąż jest dużo ofert najmu miejsc postojowych zarówno w garażu jak i na parkingu zewnętrznym. Tylko takie rozwiązanie ma jedna wadę - NIE JEST DARMOWE. I można przypuszczać, że dlatego nie ma wielu zwolenników. Bo ludziom się należy darmo, darmo!
mmm123 pisze:Dokładnie tak jest. Ja mam miejsce parkingowe, ale widzę, że większość tych co też mają prezentują cynizm, bute i bezczelność' przynajmniej tych na forum. Strasznie się oburzają jak inni parkują, a jakby sami nie mieli miejsca parkingowego pewnie też by tak parkowali. Widzę też dużą zawiść, że niektórzy parkują bezpłatnie, a oni wywalili dużo kasy na to. Ja zawsze powtarzam: cieszę się, że mam wyłączność i nie przeszkadza mi jak ktoś parkuje bezpłatnie - byle zgodnie z przepisami o ruchu drogowym.

Tak się składa, że wokół naszego osiedla jest mnóstwo ogólnodostępnych miejsc postojowych, ale jak wiadomo nie pod samą klatką. Są parkingi na włodarczyka, na których zawsze sa wolne miejsca. Jest cała płyta starego pasa startowego, tuż przed kościołem, tam miejsca wystarczy dla wszystkich, no ale 5. minutowy spacer do samochodu to dla niektórych bariera nie do przejścia.
Nie ma zgody na sankcjonowanie parkowania na chodnikach tylko dlatego, że w pobliżu nie ma gdzie parkować, a roszczeniowy kierowca wychodzi z założenia, ze mu się należy, za darmo.
W mieście nie ma nic za darmo, a własny samochód staje się coraz bardziej kosztowny. Jeśli ktoś chciał mieć mieszkanie z zapewnionym DARMOWYM miejscem do parkowania, to powinien się zdecydować na lokum na obrzeżach Krakowa, tam można takie znaleźć.

Quik
Posty: 4
Rejestracja: 28 lip 2018, 14:09

Re: Wprowadzenie drogi jednokierunkowej pod blokiem Orlińskiego 1 - opinie na forum

Postautor: Quik » 16 gru 2018, 22:27

(...) Może po prostu takie miejsce wynająć. Wciąż jest dużo ofert najmu miejsc postojowych zarówno w garażu jak i na parkingu zewnętrznym.(...)

Chętnie wynajmę miejsce w garażu podziemnym w naszym bloku :) Możesz przybliżyć gdzie znajdę chociaż jedną taką ofertę?


gucio
Posty: 1116
Rejestracja: 05 sty 2015, 1:21

Re: Wprowadzenie drogi jednokierunkowej pod blokiem Orlińskiego 1 - opinie na forum

Postautor: gucio » 16 gru 2018, 22:58

Quik pisze:
(...) Może po prostu takie miejsce wynająć. Wciąż jest dużo ofert najmu miejsc postojowych zarówno w garażu jak i na parkingu zewnętrznym.(...)

Chętnie wynajmę miejsce w garażu podziemnym w naszym bloku :) Możesz przybliżyć gdzie znajdę chociaż jedną taką ofertę?

792008825 dzwoń

Uran Ubezpieczenia
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2018, 18:12

Re: Wprowadzenie drogi jednokierunkowej pod blokiem Orlińskiego 1 - opinie na forum

Postautor: Uran Ubezpieczenia » 19 gru 2018, 18:53

samochody powinny poruszać się w obu kierunkach- natomiast parkowanie wzdłuż drogi przy bl. nr 1 - powinno zostać zabronione- b. utrudnia przejazd.

kasiekk
Posty: 66
Rejestracja: 21 lut 2018, 16:58

Re: Wprowadzenie drogi jednokierunkowej pod blokiem Orlińskiego 1 - opinie na forum

Postautor: kasiekk » 07 sty 2019, 19:25

Z tego co zauważyłam od ostatniego tygodnia to zakaz chyba przestał robić na ludziach wrażenie i znów część drogi jest cały czas zastawiana. Najbardziej ciekawi mnie jakim cudem ten samochód na niemieckich blachach pozbył się blokady z koła ale nadal stoi na zakazie...

Fedaykin
Posty: 223
Rejestracja: 28 sty 2016, 15:33

Re: Wprowadzenie drogi jednokierunkowej pod blokiem Orlińskiego 1 - opinie na forum

Postautor: Fedaykin » 07 sty 2019, 19:33

kasiekk pisze:Z tego co zauważyłam od ostatniego tygodnia to zakaz chyba przestał robić na ludziach wrażenie i znów część drogi jest cały czas zastawiana. Najbardziej ciekawi mnie jakim cudem ten samochód na niemieckich blachach pozbył się blokady z koła ale nadal stoi na zakazie...

Kilka dni temu zdjęli mu blokadę i wsadzili zafoliowane świstki papieru za wycieraczkę (przynajmniej były widoczne przed ostatnimi opadami śniegu). Czy w zawiniątku był jakiś kosztowny bilecik, czy też certyfikat "złotego dzbana" - nie mam pojęcia ;)


kasiekk
Posty: 66
Rejestracja: 21 lut 2018, 16:58

Re: Wprowadzenie drogi jednokierunkowej pod blokiem Orlińskiego 1 - opinie na forum

Postautor: kasiekk » 07 sty 2019, 19:44

Na niego to chyba tylko odholowanie może zadziałać, bo mandaty i inne kartki regularnie są wyciągane, a auto dalej stoi...

twardowsky
Posty: 33
Rejestracja: 06 mar 2018, 18:32

Re: Wprowadzenie drogi jednokierunkowej pod blokiem Orlińskiego 1 - opinie na forum

Postautor: twardowsky » 08 sty 2019, 0:51

odholowanie to nie taka prosta sprawa - nooo chyba, żeby taki samochód przez przypadek zgubił tablice rejestracyjne i stał przez kilka dni bez nich :roll: - wtedy faktycznie z automatu trafia do odholowania przez służby ;)

ragandbones
Posty: 241
Rejestracja: 16 lis 2016, 0:57

Re: Wprowadzenie drogi jednokierunkowej pod blokiem Orlińskiego 1 - opinie na forum

Postautor: ragandbones » 09 sty 2019, 17:56

twardowsky pisze:odholowanie to nie taka prosta sprawa - nooo chyba, żeby taki samochód przez przypadek zgubił tablice rejestracyjne i stał przez kilka dni bez nich :roll: - wtedy faktycznie z automatu trafia do odholowania przez służby ;)

Odholowac mozna takze samochod ktorego stan sugeruje, ze jest nieuzywany. Mysle ze mozna sprobwac. Nie wiem tylko czy zgloszenie musi byc na policje, SM czy do administratora drogi.



Wróć do „Orlińskiego 1 (etap III) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość