Sprawdzanie wentylacji mechanicznej 17-21.12.2018 - Orlińskiego 1

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 1 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
gucio
Posty: 1116
Rejestracja: 05 sty 2015, 1:21

Re: Sprawdzanie wentylacji mechanicznej 17-21.12.2018 - Orlińskiego 1

Postautor: gucio » 21 gru 2018, 0:16

kasiekk pisze:No i wyszło w kuchni prawie 80 m^3 przepływu, ale wg gościa to jest ok, bo skoro wentylacja ma sterowanie tylko na podstawie różnicy ciśnienia to tak widocznie musi być... A to, że w okolicy okna czuć normalnie wiatr to zrzucił na to, że jest zima, wiec wwiewa zimne powietrze i dlatego to odczuwamy :shock:

U mnie okna zaklejone wentylacja zapchana szmatami i jest cicho i ciepło, polecam wilgoci nigdzie nie mam :-) jeszcze . . . .

Fedaykin
Posty: 223
Rejestracja: 28 sty 2016, 15:33

Re: Sprawdzanie wentylacji mechanicznej 17-21.12.2018 - Orlińskiego 1

Postautor: Fedaykin » 21 gru 2018, 10:11

kasiekk pisze:No i wyszło w kuchni prawie 80 m^3 przepływu, ale wg gościa to jest ok, bo skoro wentylacja ma sterowanie tylko na podstawie różnicy ciśnienia to tak widocznie musi być... A to, że w okolicy okna czuć normalnie wiatr to zrzucił na to, że jest zima, wiec wwiewa zimne powietrze i dlatego to odczuwamy :shock:

Pozaklejaj nawiewniki np. filcem i się unormuje. Jeśli to nie pomoże, to problem może stanowić brak uszczelnienia pod np. parapetem kuchennym - był u mnie zrywany w celu zamontowania blatu i okazało się, że pod tym plastikowym parapetem w zasadzie nie było żadnego uszczelnienia.

kasiekk
Posty: 66
Rejestracja: 21 lut 2018, 16:58

Re: Sprawdzanie wentylacji mechanicznej 17-21.12.2018 - Orlińskiego 1

Postautor: kasiekk » 21 gru 2018, 15:44

gucio pisze:U mnie okna zaklejone wentylacja zapchana szmatami i jest cicho i ciepło, polecam wilgoci nigdzie nie mam :-) jeszcze . . . .


U mnie jest dokładnie tak samo na co dzień zrobione, bo inaczej miałabym w mieszkaniu jakieś max 18 st, odkleiłam jedynie na czas sprawdzania wentylacji ;) Ale wydaje mi się, że nie tak to powinno funkcjonować w nowym bloku, żeby ludzie do takich rozwiązań musieli się posuwać :D

Fedaykin pisze:Pozaklejaj nawiewniki np. filcem i się unormuje. Jeśli to nie pomoże, to problem może stanowić brak uszczelnienia pod np. parapetem kuchennym - był u mnie zrywany w celu zamontowania blatu i okazało się, że pod tym plastikowym parapetem w zasadzie nie było żadnego uszczelnienia.


Raczej problemem są tylko nawiewniki, bo przez nie tak dmucha, że firankę rusza. Dlatego póki co radzę sobie tak jak napisałam wyżej. Pod parapetami nie czuję żeby wiało, pomimo, że pewnie tego uszczelnienia też nie ma.



Wróć do „Orlińskiego 1 (etap III) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość