Problem z kaloryferami / brak ciągłości działania grzejników - Orlińskiego 1

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 1 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
dzin
Posty: 73
Rejestracja: 17 lis 2014, 17:42

Problem z kaloryferami / brak ciągłości działania grzejników - Orlińskiego 1

Postautor: dzin » 01 lut 2019, 8:59

Witam, mam pytanie czy też macie podobny problem z ogrzewaniem. Ustawiam grzejnik np. na 4 chwilę pogrzeje A później są zimne dłuższy czas, żeby znowu grzały muszę poruszać gałką. Kaloryfery są odpowietrzone. Nie wiem czy to problem gałek czy czego innego.

kubens1pl
Posty: 15
Rejestracja: 14 mar 2017, 16:17

Re: Problem z kaloryferami / brak ciągłości działania grzejników - Orlińskiego 1

Postautor: kubens1pl » 01 lut 2019, 10:56

Ogólnie w grzejnikach jest głowica z termostatem. Gdy osiągnie zadaną temperaturę, to grzejnik przestaje grzać. Może to to?

toolpusher
Posty: 86
Rejestracja: 26 paź 2016, 12:18

Re: Problem z kaloryferami / brak ciągłości działania grzejników - Orlińskiego 1

Postautor: toolpusher » 01 lut 2019, 14:49

A jak dasz na maxa - 5 to jest taki sam objaw?


Fedaykin
Posty: 223
Rejestracja: 28 sty 2016, 15:33

Re: Problem z kaloryferami / brak ciągłości działania grzejników - Orlińskiego 1

Postautor: Fedaykin » 01 lut 2019, 17:22

dzin pisze:Witam, mam pytanie czy też macie podobny problem z ogrzewaniem. Ustawiam grzejnik np. na 4 chwilę pogrzeje A później są zimne dłuższy czas, żeby znowu grzały muszę poruszać gałką. Kaloryfery są odpowietrzone. Nie wiem czy to problem gałek czy czego innego.

Ustawienie 2 w termostacie oznacza grzanie do 16 stopni. Gdy termostat wyczuje, że temperatura jest mniejsza niż 16 - grzeje. Gdy jest większa niż 16 - przestaje grzać. Zazwyczaj każde kolejne ustawienie to +4 stopnie. Czyli 3 to grzanie do 20, 4 to grzanie do 24, 5 do 28. Jeżeli masz kaloryfer/termostat czymś mocno obudowane, to termostat na 3ce może wyłączać grzanie przedwcześnie, gdyż np. nagrzeje w swojej zabudowie do 20 stopni, wyłączy ogrzewanie bo wg niego osiągnął docelową temperaturę, a w samym pomieszczeniu będzie zimno.

dzin
Posty: 73
Rejestracja: 17 lis 2014, 17:42

Re: Problem z kaloryferami / brak ciągłości działania grzejników - Orlińskiego 1

Postautor: dzin » 03 lut 2019, 12:09

Dziwne w salonie mam na 4 i prawie cały czas zimny A nie wierzę że jest w pokoju 24 stopnie

playand1
Posty: 63
Rejestracja: 13 mar 2016, 23:00

Re: Problem z kaloryferami / brak ciągłości działania grzejników - Orlińskiego 1

Postautor: playand1 » 04 lut 2019, 18:55

dzin pisze:Dziwne w salonie mam na 4 i prawie cały czas zimny A nie wierzę że jest w pokoju 24 stopnie

Zawory termostatyczne które dostaliśmy w standardzie od Budimexu są raczej niskiej jakości, u nas też nie działały zbyt dobrze. Sytuacja poprawiła się po wymianie ich na elektroniczne programowalne, temperaturę mozna ustawic z dokładnością do 0,5 stopnia, i zaprogramować automatyczne zmniejszenie grzania na noc/czas pracy. Zaczynają się od 40 zł za sztukę więc nie jest to duży koszt.

gucio
Posty: 1116
Rejestracja: 05 sty 2015, 1:21

Re: Problem z kaloryferami / brak ciągłości działania grzejników - Orlińskiego 1

Postautor: gucio » 05 lut 2019, 0:14

Nie wiem co jest u Was nie tak ale u mnie kaloryfery działają cały czas dobrze, jak włączę na 5 to czasem nie da się długo dotknąć . . .
Jak nie działają to zgłaszać do konserwatora . . .


d_omel
Posty: 20
Rejestracja: 09 mar 2015, 20:37

Re: Problem z kaloryferami / brak ciągłości działania grzejników - Orlińskiego 1

Postautor: d_omel » 07 lut 2019, 22:53

playand1 pisze:
dzin pisze:Dziwne w salonie mam na 4 i prawie cały czas zimny A nie wierzę że jest w pokoju 24 stopnie

Zawory termostatyczne które dostaliśmy w standardzie od Budimexu są raczej niskiej jakości, u nas też nie działały zbyt dobrze. Sytuacja poprawiła się po wymianie ich na elektroniczne programowalne, temperaturę mozna ustawic z dokładnością do 0,5 stopnia, i zaprogramować automatyczne zmniejszenie grzania na noc/czas pracy. Zaczynają się od 40 zł za sztukę więc nie jest to duży koszt.

Playand1 a powiesz jakie głowice zastosowałeś u siebie. Też się zastanawiałem nad programowalnymi.

playand1
Posty: 63
Rejestracja: 13 mar 2016, 23:00

Re: Problem z kaloryferami / brak ciągłości działania grzejników - Orlińskiego 1

Postautor: playand1 » 09 lut 2019, 15:04

d_omel pisze:
playand1 pisze:
dzin pisze:Dziwne w salonie mam na 4 i prawie cały czas zimny A nie wierzę że jest w pokoju 24 stopnie

Zawory termostatyczne które dostaliśmy w standardzie od Budimexu są raczej niskiej jakości, u nas też nie działały zbyt dobrze. Sytuacja poprawiła się po wymianie ich na elektroniczne programowalne, temperaturę mozna ustawic z dokładnością do 0,5 stopnia, i zaprogramować automatyczne zmniejszenie grzania na noc/czas pracy. Zaczynają się od 40 zł za sztukę więc nie jest to duży koszt.

Playand1 a powiesz jakie głowice zastosowałeś u siebie. Też się zastanawiałem nad programowalnymi.

eQ-3 model N, kupowałem na allegro

Brunon K.
Posty: 233
Rejestracja: 25 lis 2015, 13:50

Re: Problem z kaloryferami / brak ciągłości działania grzejników - Orlińskiego 1

Postautor: Brunon K. » 11 kwie 2019, 15:38

Głowice montowane w Bu... mają plastikowe elementy mechaniczne, i działanie jest przypadkowe. Są jeszcze do ustawienia kryzowanie na zaworach po zdjęciu głowic(odkręcenie opuszkami nakrętki plastikowej, i zerwanie głowicy do siebie). W teorii najdalszy grzejnik na 7, i stopniowo coraz mniej na każdym do najbliższego od źródła. W moim przypadku w łazience był zawór nie pasujący z jakiegoś powodu do głowicy(za długi trzpień) i każde założenie głowicy powodowało zamknięcie dopływu. Zdjęcie głowicy pomogło.



Wróć do „Orlińskiego 1 (etap III) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości