Umiejscowienie kontenerów na używaną odzież na osiedlu obok Orlińskiego 4

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 4 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
Mate
Posty: 89
Rejestracja: 01 cze 2016, 12:52

Umiejscowienie kontenerów na używaną odzież na osiedlu obok Orlińskiego 4

Postautor: Mate » 30 lip 2019, 9:11

Ostatnio przy granicy powstającego parku postawiono kontener na odzież. Myślę, że nie jest to właściwe miejsce na tego typu przedmioty, a ponadto kontener stoi blisko bloku O4 i stwarza duże zagrożenie pożarowe.
Uważam, że warto byłoby go stamtąd po prostu wyrzucić, ze względów estetycznych ale przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa.
Wydaje się, że kontener stoi na działce należącej do mieszkańców O4. Co Państwo o tym myślicie?

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Umiejscowienie kontenerów na używaną odzież na osiedlu obok Orlińskiego 4

Postautor: iti » 30 lip 2019, 10:56

Mate pisze:Ostatnio przy granicy powstającego parku postawiono kontener na odzież. Myślę, że nie jest to właściwe miejsce na tego typu przedmioty, a ponadto kontener stoi blisko bloku O4 i stwarza duże zagrożenie pożarowe.

Też mi się wydawało, że postawili to jakoś bliżej, niż wcześniej stało. Jeżeli to na działce O4, to warto napisać do administracji, czyt ktoś na to dawał zgodę, ewentualnie zadzwonić pod numer na kontenerze i zapytać o co chodzi / poprosić o usunięcie lub przesunięcie. Te wszystkie pojemniki na surowce piękne nie są, ale lepiej by było, gdyby ten na ubrania stał jednak obok tych na resztę odpadów, bliżej Stella-Sawickiego.

Mate
Posty: 89
Rejestracja: 01 cze 2016, 12:52

Re: Umiejscowienie kontenerów na używaną odzież na osiedlu obok Orlińskiego 4

Postautor: Mate » 30 lip 2019, 11:28

iti pisze:
Mate pisze:Ostatnio przy granicy powstającego parku postawiono kontener na odzież. Myślę, że nie jest to właściwe miejsce na tego typu przedmioty, a ponadto kontener stoi blisko bloku O4 i stwarza duże zagrożenie pożarowe.

Też mi się wydawało, że postawili to jakoś bliżej, niż wcześniej stało. Jeżeli to na działce O4, to warto napisać do administracji, czyt ktoś na to dawał zgodę, ewentualnie zadzwonić pod numer na kontenerze i zapytać o co chodzi / poprosić o usunięcie lub przesunięcie. Te wszystkie pojemniki na surowce piękne nie są, ale lepiej by było, gdyby ten na ubrania stał jednak obok tych na resztę odpadów, bliżej Stella-Sawickiego.

Podejrzewam, że z miejsca obok pojemników na surowce wyrzucił ich ZZM. Generalnie na naszym osiedlu jest problem z tymi kontenerami na odzież. Pod O1 również stoi -obok stacji trafo - bez żadnej zgody od Zarządcy już nie mówiąc o opłacie za dzierżawę. Niestety te kontenery nie mają wiele wspólnego z pomocą biednym osobom, ubrania które się w nich znajdą, lądują w "lumpeksach". Więc myślę, że dobrze byłoby się pozbyć tego czyjegoś pasożytniczego biznesu.


paulinamermer
Posty: 66
Rejestracja: 01 mar 2017, 13:15

Re: Umiejscowienie kontenerów na używaną odzież na osiedlu obok Orlińskiego 4

Postautor: paulinamermer » 30 lip 2019, 18:05

Eee. Kontener można ostatecznie dać obok paczkomatu. To nie całkiem pasożyt. Firma handlująca szmatami płaci organizacji dobroczynnej za umieszczenie ich logo na kontenerach. Zaczynacie sie zachowywać się jak Ci z Avii.

gucio
Posty: 1116
Rejestracja: 05 sty 2015, 1:21

Re: Umiejscowienie kontenerów na używaną odzież na osiedlu obok Orlińskiego 4

Postautor: gucio » 30 lip 2019, 21:55

paulinamermer pisze:Eee. Kontener można ostatecznie dać obok paczkomatu. To nie całkiem pasożyt. Firma handlująca szmatami płaci organizacji dobroczynnej za umieszczenie ich logo na kontenerach. Zaczynacie sie zachowywać się jak Ci z Avii.

Paczkomat jest na terenie 01 i na pewno nie będzie tam stało już zadne gowienko , stały już u Nas 3 pojemniki w różnych miejscach i nie wiem dlaczego został jeden przy trafo no ale cóż .....

Mate
Posty: 89
Rejestracja: 01 cze 2016, 12:52

Re: Umiejscowienie kontenerów na używaną odzież na osiedlu obok Orlińskiego 4

Postautor: Mate » 31 lip 2019, 8:22

paulinamermer pisze:To nie całkiem pasożyt. Firma handlująca szmatami płaci organizacji dobroczynnej za umieszczenie ich logo na kontenerach.

Wobec tego nie całkiem pasożyt, ale całkiem oszust. Przecież takie umieszczanie loga to bezczelne wprowadzanie ludi w błąd, ukrywanie działalności komercyjnej pod przykrywką charytatywnej.

Tak czy inaczej pojemniki na odzież są niebezpieczne oraz wyglądają nieestetycznie na naszym osiedlu.

Ponadto jeśli przedsiębiorca - właściciel tych pojemników jest taki prawy, to niech zapyta najpierw o zgodę właściciela terenu i zapłaci za jego dzierżawę.



Wróć do „Orlińskiego 4 (etap I) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości