Palenie papierosów w loggiach w bloku czy można - Orlińskiego 4

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 4 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
kad
Posty: 46
Rejestracja: 04 lis 2014, 16:00

Palenie papierosów w loggiach w bloku czy można - Orlińskiego 4

Postautor: kad » 08 sty 2017, 21:35

Czy orientujecie się może, czy są jakieś przepisy dotyczące palenia papierosów w loggiach? Niestety my dzielimy się loggią z sąsiadami, którzy od czasu do czasu lubią przenieść wieczorne życie towarzyskie na zewnątrz mieszkania, pomijam zakłòcanie ciszy nocnej, ale smród papierosów zaciągany przez wentylację w oknach wychodzących na loggię w sypialni dzieci i naszej jest okropny. Niestety na kilkukrotne zwracanie uwagi ostatnia reakcja była chamska i komentarz, że "kupiłam tu mieszkanie i mogę sobie robić co chcę". Czy rzeczywiście? Wolę z sąsiadami żyć w zgodzie, ale takich zachowań nie akceptuję.

Welger
Posty: 14
Rejestracja: 25 gru 2015, 20:42

Re: Palenie papierosów w loggiach w bloku czy można - Orlińskiego 4

Postautor: Welger » 08 sty 2017, 23:49

Jest taki zapis w uchwale wspólnoty mieszkaniowej numer 3/2016 paragraf 7 pkt 2 ,,Właściciel lokalu ma prawo korzystania z nieruchomości wspólnej w takim zakresie, w jakim nie narusza to praw innych współwłaścicieli" i paragraf 8 ,,Właściciel lokalu ma prawo do korzystania ze swego lokalu w sposób, który nie utrudnia innym właścicielom korzystania z innych lokali".

antek
Posty: 132
Rejestracja: 30 paź 2016, 12:08

Re: Palenie papierosów w loggiach w bloku czy można - Orlińskiego 4

Postautor: antek » 09 sty 2017, 1:17

Ja mam tu mieszane uczucia, bo z jednej strony rozumiem, że to może przeszkadzać komuś, kto mieszka obok, jednak z drugiej, to też nie wyobrażam sobie, żeby można było wprowadzać zakazy palenia na balkonach / loggiach... Może to kwestia dogadania się, co do tego, że jeśli już ktoś pali, to żeby robił to w części balkonu oddalonej od okien sąsiada. A problem prawdopodobnie nasili się jeszcze bardziej w lecie, kiedy o wiele częściej w mieszkaniach będą otwarte okna.


duda88
Posty: 238
Rejestracja: 25 cze 2015, 13:36

Re: Palenie papierosów w loggiach w bloku czy można - Orlińskiego 4

Postautor: duda88 » 09 sty 2017, 8:29

Mieszkając w tak dużej wspólnocie nie ma co liczyć na ciszę, spokój i intymność, a zabronić komuś palić na balkonach / loggiach?
Serio???
Sama mam zamiar jako osoba niepaląca prosić gości żeby wyszli na balkon jeśli mają zamiar zapalić i nie wyobrażam sobie żeby mi ktoś tego zabronił.
Kupowałam mieszkanie z dużą loggią żeby móc spędzać na niej czas w ciepłe dni, i uwagi typu - przeszkadzają mi imprezy na balkonach, rozmowy i dym z papierosa trochę mnie przerażają,czy aby trochę nie przesadzacie ? Znałam kiedyś panią której przeszkadzało chrapanie sąsiada i pisała do spółdzielni żeby się tym zajęli, "bareizm" w czystym wydaniu, nie dajmy się zwariować ;)

antek
Posty: 132
Rejestracja: 30 paź 2016, 12:08

Re: Palenie papierosów w loggiach w bloku czy można - Orlińskiego 4

Postautor: antek » 09 sty 2017, 10:32

Żeby nie było, też nie wyobrażam sobie, żeby palenia na balkonie można było komuś zabronić ;) I jak sam czuję w mieszkaniu, że ktoś pali obok, to choć tego nie lubię, to nie mam z tym problemu, bo wiem, że nie mieszkam w domu jednorodzinnym, tylko wszędzie dookoła sąsiedzi i jakoś wszyscy muszą żyć.

Fedaykin
Posty: 223
Rejestracja: 28 sty 2016, 15:33

Re: Palenie papierosów w loggiach w bloku czy można - Orlińskiego 4

Postautor: Fedaykin » 09 sty 2017, 18:31

Ja tam jestem przeciwny jakimkolwiek zakazom tego typu, bo "samozwańczych szeryfów" jest w takich wspólnotach aż za dużo. W jednym się takim ludziom ustąpi, to zaraz zaczyna przeszkadzać im coś innego ... pomijam już fakt, że sami często cechują się hipokryzją.

Z resztą pojawił się już przykład gdzieś na forum ... ktoś podający się za "wspólnotę" wywiesił na klatce "zarządzenie", zakazujące prac remontowo-wykończeniowych w niedzielę, w sobotę po 15:00 i w dni powszednie po godzinie 20:00 (czy jakoś tak) ... bo mu hałas przeszkadza. Serio? W momencie gdy część mieszkań nawet nie została jeszcze odebrana? o_O

W jednym z moich poprzednich mieszkań regularnie, za dnia, odwiedzała mnie sąsiadka z góry i narzekała, że za głośno rozmawiamy i ona znieść tego nie może. Serio? Sąsiad chce mi dyktować jak głośno mam mówić w swoim mieszkaniu? O_o Tak, podkreślam - mówić.

Inna sprawa, że sam jestem osobą palącą. I tak, oczekuję że sąsiedzi będą tolerować to, iż od czasu do czasu zapalę sobie w swojej loggii. Podobnie jak sam całe życie toleruję sąsiadów puszczających głośniej muzykę, sąsiadów (bądź ich dzieci) rzępolących na jakimś instrumencie, szczekające i wyjące za dnia jak i w nocy "Burki" sąsiadów, czy też sąsiadkę wydającą w czasie stosunku odgłosy niczym po tygodniowym zatwardzeniu. O płaczących za dnia i w nocy bobasach, czy też o najzwyczajniej w świecie bawiących się w domu dzieciach (wiadomo, krzyki, piski - hałas) nie wspominając ...

Żyj i daj żyć innym - nikt nie jest "kryształowy".

czubik8805
Posty: 34
Rejestracja: 18 kwie 2015, 15:10

Re: Palenie papierosów w loggiach w bloku czy można - Orlińskiego 4

Postautor: czubik8805 » 09 sty 2017, 19:57

O ile ktoś nie zasmieca podwórka petami to nie widzę przeszkód żeby palić sobie na własnym balkonie, sam nie palę ale staram się być wyrozumiały bo każdy ma swoje potrzeby, jak wspomniano powyżej, żyj i daj żyć innym, trzeba się jakoś dogadac.


MieszkankaAvii7
Posty: 101
Rejestracja: 01 sty 2017, 4:09

Re: Palenie papierosów w loggiach w bloku czy można - Orlińskiego 4

Postautor: MieszkankaAvii7 » 10 sty 2017, 2:04

Ja niestty mam zle doswiadczenia w tej kwestii. Moj sąsiadkiedys notoryznie palil na swoim balkonie, tuz przy moim oknie i efekt byl taki ze nie moglam miec NIGDY ona nawet uchylonego bo inaczje cały smród byl w mojej sypialni. Okropnosc.
Jak tos pali to powinien to robic w taki sposob zeby dym nie wlatywal innym prosto do mieszkania. Takie jest moje zdanie.
Czlowieku chcesz sie truc to sie truj ale nie truj innych.

Fedaykin
Posty: 223
Rejestracja: 28 sty 2016, 15:33

Re: Palenie papierosów w loggiach w bloku czy można - Orlińskiego 4

Postautor: Fedaykin » 10 sty 2017, 11:06

Ja niestty mam zle doswiadczenia w tej kwestii. Moj sąsiadkiedys notoryznie palil na swoim balkonie, tuz przy moim oknie i efekt byl taki ze nie moglam miec NIGDY ona nawet uchylonego bo inaczje cały smród byl w mojej sypialni. Okropnosc.


No, popatrz ... to tak samo jak z całą gamą innych, wymienionych wyżej, sąsiedzkich "uprzyjemniaczy" życia. Na niektóre nawet pozamykanie okien nie pomaga ... i trzeba z tym żyć. Okropność.

Jak tos pali to powinien to robic w taki sposob zeby dym nie wlatywal innym prosto do mieszkania. Takie jest moje zdanie.


Tutaj, jak to zwykle bywa, również każdemu nie dogodzisz. Kiedyś chciałem być miły i uprzejmy. W mieszkaniu nigdy nie paliłem, bo zazwyczaj byłem jedynym palącym. Paliłem więc na balkonie. Oczywiście po pewnym czasie palenie na balkonie już nie wystarczało, bo "smród i tak ciągnie do środka". Cóż, nie chcąc nikomu przeszkadzać wyrobiłem sobie nawyk palenia całkiem poza mieszkaniem - wychodziłem przed blok. Oczywiście tylko kwestią czasu było, aż i te eskapady zaczęły komuś doskwierać (jednemu dym leci gdzieś tam do mieszkania na parterze 30m dalej, innemu przeszkadzają w nocy kroki na klatce schodowej i zamykane drzwi). Mało tego - mam sąsiada, który pali głównie u siebie w domu. I co? Też jest źle, bo "wentylacją ciągnie". Co ciekawe - akurat za palenie na balkonie nigdy w życiu żaden sąsiad się do mnie nie przyczepił. I w sumie chwała im za to.

Skoro ludzie w dzisiejszych czasach potrafią przyczepić się niemalże do wszystkiego (ponownie przykład wyżej - zbyt głośne rozmowy w mieszkaniu), a już szczególnie do palaczy, których obecnie "goni się" absolutnie wszędzie (od miejsc publicznych, przez puby, aż po miejsca pracy) i stali się oni w Polsce taką społeczną "grupą do bicia", którą zawsze można "opluć" bez możliwości obrony, to uprzejmie informuję, że w "swoim azylu" nie zamierzam "robić nikomu dobrze" pod kątem palenia. ;)

Czlowieku chcesz sie truc to sie truj ale nie truj innych.


Serio? Już pomijając znikomą szkodliwość wydychanego powietrza, które dotrze do Twojego mieszkania dopiero po przebyciu kilku ładnych metrów, to za Gazetą Krakowską (fragment z artykuły) ...

Przez smog w Krakowie zakaz palenia w miejscach publicznych właściwie nie ma sensu. Okazuje się, że tylko oddychając powietrzem w mieście każdy krakus wypala rocznie ponad 2,5 tys. papierosów. Nałogowo. Nawet ci, którzy nigdy w życiu nie wyłożyli grosza na zakup tytoniu.


Swoją drogą mam nadzieję, iż masz świadomość, że wsiadając do samochodu również "trujesz innych". ;) Tyle, że "trucie samochodem" jest "społecznie akceptowalne". :)

W sumie nic więcej od siebie nie jestem w stanie dorzucić do tematu, więc z mojej strony EoT.

MieszkankaAvii7
Posty: 101
Rejestracja: 01 sty 2017, 4:09

Re: Palenie papierosów w loggiach w bloku czy można - Orlińskiego 4

Postautor: MieszkankaAvii7 » 10 sty 2017, 12:27

Fedaykin pisze:
J..


Dziekujeza wyrazenie opinii.
Ja mam odmienna i zdania nie zmienie ale kazdy ma prawodo swojej.
Dla mnie zdrowie najwazniejsze i jesli moge to robie wszystko zeby uniknac np dymu. Ktos chce palic niech pali aleniech robi to w taki sposob zeby nie truc innych. Tyle w temacie.



Wróć do „Orlińskiego 4 (etap I) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości