Palenie papierosów w loggiach w bloku czy można - Orlińskiego 4

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 4 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
Fedaykin
Posty: 223
Rejestracja: 28 sty 2016, 15:33

Re: Palenie papierosów w loggiach w bloku czy można - Orlińskiego 4

Postautor: Fedaykin » 10 sty 2017, 12:42

Dziekujeza wyrazenie opinii.
Ja mam odmienna i zdania nie zmienie ...


Również dziękuję, bo podyskutować i wymienić się spostrzeżeniami zawsze warto. Bez tego świat byłby nudny. :) Poza tym rozmowa to klucz do obopólnego zrozumienia, którego nie da się bez niej osiągnąć.

Oczywiście, że nie chodzi o przekonanie Cię do mojego zdania, bo w takich kwestiach jest to raczej niemożliwe. Tak jak ja nigdy Cię nie przekonam w kwestii palenia, tak i mój sąsiad nigdy mnie nie przekonał, że jego 12-letnia córka wiecznie popiskująca na jakimś tam flecie to "wirtuozeria, rozkosz i miód na uszy". Ot, jako sąsiedzi powinniśmy ze sobą rozmawiać, ale i nauczyć się znosić swoje przywary, bo po prostu nigdy nie będzie idealnie.

psps
Posty: 21
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:01

Re: Palenie papierosów w loggiach w bloku czy można - Orlińskiego 4

Postautor: psps » 18 sty 2017, 13:28

Dzień dobry,

tak się składa że to ja jestem tą chamską osobą palącą w loggi.
Może odniosę się do zarzutów mojego nowego sąsiada.

Moi drodzy, wszyscy widzimy że w bloku gdzie każde z nas kupiło mieszkanie i chce się czuć u siebie jest ciasno i balkony są często dzielone.
Jestem normalnym pracującym o dziwo! spokojnym człowiekiem który czasem ma ochotę zapalić papierosa ( tak, palę okazjonalnie, Pan sąsiad chyba nie mieszkał teraz w lecie, kiedy wszyscy notorycznie palą na swoich balkonach i sama czuje. ) Myślę że zapale tego 1 papierosa dziennie albo i nie- gwoli spowiedzi. W dalszym ciągu jak normalny człowiek przyjmuje gości ( głowie w weekend w dodatku dosyć rzadko ) dalej jak normalny człowiek mam czasem co świętować i czasami faktycznie jest głośniej, ale ludzie to jest normalne życie :) Nie wyobrażam sobie palić w mieszkaniu, i moich gości również wysyłam na balkon.
Wyobraźcie sobie moi drodzy czas przedświąteczny znajomi wpadli w tygodniu na pieczenie pierników, poszliśmy zapalić na balkon na góra 5 min- 1 sytuacja.
Przyszli do nas znajomi w sobotę, pogadaliśmy pośmialiśmy się poszliśmy zapalić - 2 sytuacja.Zaznaczam- jest zima i jest dosyć zimno teraz na zewnątrz dlatego nikt na tym balkonie nie przesiadywał.
Moi drodzy, mnie również wiele rzeczy nie odpowiada, ale proszę o wiecej tolerancji i zrozumienia! mieszkamy dosyć ciasno i nie każdemu wszystko będzie pasować.
Wiecie, co jest najlepsze? kupiłam mieszkanie powoli urządzam jestem u siebie i kiedy chce iść zapalic sobie tego papierosa to czuje dyskomfort na własnym balkonie że za chwilę znów wyjrzy mi ktoś z pretensjami.
Swoją drogą, mnie też np nie odpowiada wiercenie o dziwnych godzinach- w weekend bardzo rano, wieczorem, kiedy może jestem padnięta po pracy i chciałabym odpocząc, odespać ciężki tydzień ale staram się jednak znaleźć trochę tej tolerancji, czego życzę mojemu sąsiadowi
pozdrawiam

Ogrodniczka
Posty: 45
Rejestracja: 28 lut 2016, 15:57

Re: Palenie papierosów w loggiach w bloku czy można - Orlińskiego 4

Postautor: Ogrodniczka » 19 sty 2017, 12:18

Moim zdaniem jeżeli komuś bardzo przeszkadza palenie sąsiadów na balkonie powinien mieć to na uwadze przy wyborze mieszkania . Mnie również znacznie bardziej denerwuje wiercenie o północy (O6) , ale liczyłam się z tym, że w naszym bloku remont będzie długi i uciążliwy. Mój mąź, który jest strasznym przeciwnikiem papierosów i przez większość życia mieszkał w domu jednorodzinnym nie wpadłby na pomysł by upominać sąsiadów palaczy. Byliśmy świadomi gdzie kupujemy mieszkanie i z czym się to wiąże. Owszem rozmawiajmy, dyskutujmy, miejmy własne, odmienne zdania, brońmy go, ale pamiętajmy że tworzymy pewną społeczność i czasem trzeba pomyśleć nie tylko o sobie i powinno to działać w obie strony.


Welger
Posty: 14
Rejestracja: 25 gru 2015, 20:42

Re: Palenie papierosów w loggiach w bloku czy można - Orlińskiego 4

Postautor: Welger » 19 sty 2017, 13:42

Jeżeli jesteście osobami tak bardzo tolerancyjnymi, to czy nie przeszkadzałoby wam również palenie papierosów na korytarzu w windzie czy klatce schodowej ?
Ostatnio zmieniony 19 sty 2017, 16:34 przez Welger, łącznie zmieniany 1 raz.

Ogrodniczka
Posty: 45
Rejestracja: 28 lut 2016, 15:57

Re: Palenie papierosów w loggiach w bloku czy można - Orlińskiego 4

Postautor: Ogrodniczka » 19 sty 2017, 15:35

Welger pisze:Jeżeli jesteście osobami tak bardzo tolerancyjnymi, to czy nie przeszkadza wam również palenie papierosów na korytarzu w windzie czy klatce schodowej ?

Winda i klatka schodowa wg mnie to juź jest całkiem co innego, to już brak kultury i to powinno być zakazane, zresztą chyba jest?

psps
Posty: 21
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:01

Re: Palenie papierosów w loggiach w bloku czy można - Orlińskiego 4

Postautor: psps » 19 sty 2017, 15:45

Wydaje mi się że na klatce schodowej raczej nikt nie pali.

kad
Posty: 46
Rejestracja: 04 lis 2014, 16:00

Re: Palenie papierosów w loggiach w bloku czy można - Orlińskiego 4

Postautor: kad » 19 sty 2017, 23:36

Cztery papierosy śmierdzą cztery razy bardziej niż jeden.
Dzieciom cuchnie w pokoju w którym śpią. Przychodzą i pytają, czemu tak śmierdzi i czemu jest tak głośno. Rzadko, to prawda, ale jednak.
Głośne dyskusje i śmiechy na balkonie o 1 w nocy budzą sąsiadów i jest to zakłócanie ciszy nocnej ujęte w paragrafach.
Dyskutować o tolerancji i swoich prawach można, można na wielu poziomach...
My nie lubimy pyskówki.

Może kolejnym razem nie będziemy próbować rozmawiać, tylko posłuchamy głosu szanownej sąsiadki i od razu będziemy wzywać policję, skoro tak woli?
Albo zaprosimy znajomych na parapetówkę w loggi i będziemy czuć się równie swobodnie nie zważając na porę nocną i inne okoliczności.
Tak w ramach wzajemnej tolerancji.
Przy okazji dziękujemy mężowi sąsiadki za rozsądną reakcję.
Pozdrawiamy.


psps
Posty: 21
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:01

Re: Palenie papierosów w loggiach w bloku czy można - Orlińskiego 4

Postautor: psps » 23 sty 2017, 12:53

Dzień dobry,

zgadza się, ale z paleniem papierosów tak to czasem jest,że wychodzi się w towarzystwie. Następnym razem pomyślę o kolejce.
Drogi sąsiedzie, ja mam identyczne wywietrzniki, które moim zdaniem nie działają prawidłowo, narzuca mi się pytanie, jeśli Panu to przeszkadza, co stoi na przeszkodzie że Pan jeszcze ich nie wyregulował? skoro Pańskim dzieciom cuchnie?
Proszę mi wierzyć, ja, kobieta już dawno zabrałabym się za to.

Ma Pan ochotę na spotkanie towarzyskie w okolicach weekendu na balkonie? proszę bardzo. Nie mam nic przeciwko- to jest Pana kawałek podłogi, ja nie myślę się wzburzać i upominać Pana, bo wiem że ludzie mają różne okazje do spotkań, a balkon nie służy tylko do suszenia prania, o czym przekona się Pan pewnie bliżej lata.
Przepraszam, Pan próbował rozmawiać i dojść do porozumienia? jakiego? tam miał być jakiś kompromis? czy zwykłe proste narzucenie swojego zdania i niepodważalnych racji? ja widzę to właśnie w ten sposób.
Mam wrażenie,proszę wybaczyć, że kupując mieszkanie w takim miejscu, mogło się Państwu wydawać że to domek na przedmieściach z sąsiadami na dystans.
Myślę ze pora zakończyć te publiczną dyskusję,a wysiłek i czas poświęcony na wypisywanie zarzutów przeznaczyć na możliwą poprawę komfortu mieszkania w nowym lokum. Z mojej strony w miarę możliwości postaram się nie zakłócać Państwa spokoju, o co również proszę.
pozdrawiam.

xxx888
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2017, 9:19

Re: Palenie papierosów w loggiach w bloku czy można - Orlińskiego 4

Postautor: xxx888 » 24 sty 2017, 9:20

pełną rację ma psps a ten wtrącający się awanturnik to musi być zadumany w sobie żenujący typ!

kad
Posty: 46
Rejestracja: 04 lis 2014, 16:00

Re: Palenie papierosów w loggiach w bloku czy można - Orlińskiego 4

Postautor: kad » 26 sty 2017, 7:38

. pisze:pełną rację ma psps a ten wtrącający się awanturnik to musi być zadumany w sobie żenujący typ!


Oczywiście :D

Żenujące to są takie wpisy.

Do psps: wywietrzniki działają prawidłowo, sprawdzaliśmy je.
Przychylam się do zakończenia dyskusji, bo chyba wszystko zostało wyjaśnione. Mam nadzieję, że nie będziemy dla siebie uciążliwymi sąsiadami, prosimy tylko o nieco cichsze rozmowy nocą na balkonie, a my postaramy się przeżyć te okazjonalnie papierosy.
Pozdrawiam, żona sąsiada.



Wróć do „Orlińskiego 4 (etap I) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości