Stukanie w wentylacji podczas wiatru w nowym bloku Orlińskiego 4

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 4 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
bazzpa
Posty: 3
Rejestracja: 25 lip 2016, 14:54

Re: Stukanie w wentylacji w nowym bloku Orlińskiego 4

Postautor: bazzpa » 25 paź 2016, 13:18

Mnie zastanawia jedna kwestia. O ile w kuchni wentylację słychać i działa ona bardzo dobrze, to w łazience totalna cisza i nie czuć żeby cokolwiek zasysało ( łazienka jest mocno zaparowana po każdym użyciu prysznica ) Jak to u was wygląda ?

ewa_k
Posty: 37
Rejestracja: 14 lut 2016, 23:20

Re: Stukanie w wentylacji w nowym bloku Orlińskiego 4

Postautor: ewa_k » 25 paź 2016, 15:54

u mnie to samo ;) wiec po mojemu to czarów nie ma: jak nikt nie słyszał, to zwyczajnie nie działa... :|

adi
Posty: 207
Rejestracja: 05 sie 2016, 9:50

Re: Stukanie w wentylacji w nowym bloku Orlińskiego 4

Postautor: adi » 26 paź 2016, 8:32

Jeśli zastanawiasz się jak sprawdzić czy wentylacja działa, to odpal zapałkę w łazience, najlepiej w tej jej części, w której znajduje się wentylacja, przy zaświeconym świetle i obserwuj co dzieje się z dymem. U mnie zasysa cały w kilkadziesiąt sekund, czyli zakładam, że jest bardzo w porządku. Można jeszcze przykładać płomień świeczki czy zapalniczki w pobliże otworu wentylacji, jeśli się przechyla w stronę wentylacji, to znaczy, że wszystko jest ok., jeśli nie, to prawdopodobnie faktycznie nie działa.

Może warto zapytać także sąsiadów z innych pięter, którzy mają wentylacje w łazience podpięte do tego samego pionu, czy u nich wszystko jest ok., czy mają podobne problemy, żeby dowiedzieć się czy to sprawa tylko Twojego mieszkania, czy większy problem.


bazzpa
Posty: 3
Rejestracja: 25 lip 2016, 14:54

Re: Stukanie w wentylacji w nowym bloku Orlińskiego 4

Postautor: bazzpa » 26 paź 2016, 13:34

Dokładnie tak to sprawdzałem , w kuchni płomień zostaje od razu zdmuchnięty ( zasysanym powietrzem ) a w łazience nawet przy samej kratce ani nie drgnie. Wygląda na to, że jednak coś jest nie tak i trzeba to zgłosić .

Yankes
Posty: 201
Rejestracja: 19 lip 2014, 23:44

Re: Stukanie w wentylacji w nowym bloku Orlińskiego 4

Postautor: Yankes » 12 paź 2017, 22:06

Cześć

Jaka w końcu jest diagnoza tego stukania?
Czy to zawór czy wiatr i jak to wyeliminowac

playand1
Posty: 63
Rejestracja: 13 mar 2016, 23:00

Re: Stukanie w wentylacji podczas wiatru w nowym bloku Orlińskiego 4

Postautor: playand1 » 07 gru 2017, 8:27

Yankes pisze:Cześć

Jaka w końcu jest diagnoza tego stukania?
Czy to zawór czy wiatr i jak to wyeliminowac

stuka klapa zapobiegająca cofaniu się powietrza z pionu wentylacyjnego. Klapę można łatwo wyjąć, bo jest tylko wciśnięta w rurę. U mnie stukanie wyeliminowało przełożenie klapy z poziomego odcinka rury na pionowy - grawitacja zapobiega niepotrzebnemu poruszaniu się skrzydełek klapy, a okap bez problemu jest w stanie przepchać powietrze przez założoną w ten sposób klapę.

antek
Posty: 132
Rejestracja: 30 paź 2016, 12:08

Re: Stukanie w wentylacji podczas wiatru w nowym bloku Orlińskiego 4

Postautor: antek » 07 gru 2017, 23:46

Dzięki za informację, bo zastanawiałem się w czym jest problem, na co dzień nie przeszkadza, ale przy większej wichurze to słychać. Ale rozumiem, że poza niewielkim hałasem, takie stukanie jest nieszkodliwe dla wentylacji i samej kuchni :)



Wróć do „Orlińskiego 4 (etap I) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości