Jak nie parkować pod blokiem - niszczenie trawnika przed Orlińskiego 4

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 4 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
sam.slater
Posty: 314
Rejestracja: 09 lip 2015, 21:27
Lokalizacja: O6

Re: Jak nie parkować pod blokiem - niszczenie trawnika przed Orlińskiego 4

Postautor: sam.slater » 26 paź 2016, 12:04

Amen ;) na chodnikach też stawiają?

maks
Posty: 241
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:07

Re: Jak nie parkować pod blokiem - niszczenie trawnika przed Orlińskiego 4

Postautor: maks » 26 paź 2016, 12:30

Pewnie będą jak samochody odjadą. A swoją drogą to czy nie powinni się zapytać wspólnoty czy na takie slupki wyrażają zgodę oraz gdzie konkretnie mają stanąć? Czy to dlatego się spieszą żeby zdążyć przed jutrzejszym spotkaniem?

wojtekf
Posty: 487
Rejestracja: 13 lip 2014, 23:56

Re: Jak nie parkować pod blokiem - niszczenie trawnika przed Orlińskiego 4

Postautor: wojtekf » 26 paź 2016, 12:43

Na chodnikach nie stawiają bo musi być na to niestety zgoda wspólnoty.


gucio
Posty: 1116
Rejestracja: 05 sty 2015, 1:21

Re: Jak nie parkować pod blokiem - niszczenie trawnika przed Orlińskiego 4

Postautor: gucio » 26 paź 2016, 15:07

maks pokaz zdjecie ? :D

Nowy
Posty: 804
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:04

Re: Jak nie parkować pod blokiem - niszczenie trawnika przed Orlińskiego 4

Postautor: Nowy » 26 paź 2016, 15:15

wojtekf pisze:Na chodnikach nie stawiają bo musi być na to niestety zgoda wspólnoty.

Ale w zasadzie musi być zgodna wspólnoty na co? W pierwszej kolejności pomyślałem tak, jak Ty, ale jeśli się nad tym trochę zastanowić, to ustawiając takie słupki, zarządca realizuje obowiązek zapewnienia mieszkańcom wspólnoty dostęp do chodnika. To raczej na zastawianie go samochodami musiałaby być zgoda wspólnoty, a takiej jak na razie nie było :) I nie wiem czy mogłaby być, skoro przejście miałoby mniej niż 1,5 - być może to teoretycznie dałoby się uregulować we wspólnocie, ale już zniesienia tego, że jest droga pożarowa, to raczej jest nie do przeskoczenia, a tak mamy w aktach notarialnych.

sam.slater
Posty: 314
Rejestracja: 09 lip 2015, 21:27
Lokalizacja: O6

Re: Jak nie parkować pod blokiem - niszczenie trawnika przed Orlińskiego 4

Postautor: sam.slater » 26 paź 2016, 15:33

Ja bym rozwinął myśl nowego - to nie o zapewnienie drożności chodnika chodzi a o:

Art. 82 § 2 pkt. 6 ustawy Kodeks wykroczeń - "Kto, będąc obowiązany na podstawie przepisów o ochronie przeciwpożarowej do zapewnienia warunków ochrony przeciwpożarowej obiektu lub terenu, nie dopełnia obowiązków polegających na utrzymywaniu dróg pożarowych w stanie umożliwiającym wykorzystanie tych dróg przez pojazdy jednostek ochrony przeciwpożarowej, (...) podlega karze aresztu, grzywny albo karze nagany."

i niech realizuje stawianie betonowych doniczek w związku z realizacją w/w artykułu. Też uważam, że zarządca nie musi mnie pytać jak zapewnić drożność drogi pożarowej a po prostu ją zapewnić.

wojtekf
Posty: 487
Rejestracja: 13 lip 2014, 23:56

Re: Jak nie parkować pod blokiem - niszczenie trawnika przed Orlińskiego 4

Postautor: wojtekf » 26 paź 2016, 17:03

Ja tylko napisałem jaką informacje otrzymałem od zarządcy


sam.slater
Posty: 314
Rejestracja: 09 lip 2015, 21:27
Lokalizacja: O6

Re: Jak nie parkować pod blokiem - niszczenie trawnika przed Orlińskiego 4

Postautor: sam.slater » 26 paź 2016, 20:26

wojtekf pisze:Ja tylko napisałem jaką informacje otrzymałem od zarządcy

domyślam się Wojtku, natomiast na logikę biorąc: jeżeli zarządca nie potrzebuje zgody wspólnoty na postawienie doniczek przy trawniku, to po co wymagać zgody na doniczki na chodniku...

i pośpieszna fotka:

Obrazek

M&M
Posty: 232
Rejestracja: 04 maja 2015, 9:23

Re: Jak nie parkować pod blokiem - niszczenie trawnika przed Orlińskiego 4

Postautor: M&M » 27 paź 2016, 8:16

No tak... pomiędzy słupkami się nie stanie xD

jasiek
Posty: 470
Rejestracja: 21 wrz 2014, 14:09

Re: Jak nie parkować pod blokiem - niszczenie trawnika przed Orlińskiego 4

Postautor: jasiek » 27 paź 2016, 10:14

Akurat w tym przypadku te betonowe słupki mnie nie dziwią. Skoro mieszkańcy mają za nic prośby o niewjeżdżanie na trawniki a nagminnie się to robi (nie piszę, że sąsiad A i sąsiad B to robi żeby nie było) to było do przewidzenia. Jeśli taśma (czerwono-biała) nie spowodowała, że mieszkańcy zmienili podejście to posunęli się o krok dalej i są słupki. Tylko najgorsze jest to, że ludzie nie potrafią uświadomić sobie tego że to nie jest czyjś kaprys tylko wina samych mieszkańców, budowlańców czy odwiedzających (nieważne kogo). To tak jak np w przypadku kibiców - znajdzie się dwóch, trzech, dziesięciu który zrobią demolkę, a karę ponoszą wszyscy i np na kolejny mecz zamykają stadion, tak jest po prostu i nic na to nie poradzimy. Moim zdaniem stawianie na tym zakręcie było zagrożeniem dla innych uczestników ruchu bo prócz ograniczenia szerokości drogi (pamiętajcie, że jest dwukierunkowa) też ograniczało widoczność.



Wróć do „Orlińskiego 4 (etap I) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości