Zakaz jeżdżenia na hulajnogach po oficynie i głośne zabawy - Orlińskiego 6

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 6 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
lofinden
Posty: 166
Rejestracja: 06 sie 2014, 8:53

Re: Zakaz jeżdżenia na hulajnogach po oficynie i głośne zabawy - Orlińskiego 6

Postautor: lofinden » 14 sie 2019, 12:15

Zgadzam się. Zakazać zabawy na placu zabaw i wyciągać surowe konsekwencje!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Konstanty44
Posty: 23
Rejestracja: 05 maja 2017, 14:15

Re: Zakaz jeżdżenia na hulajnogach po oficynie i głośne zabawy - Orlińskiego 6

Postautor: Konstanty44 » 19 sie 2019, 17:06

lofinden, czy możesz mi pokazać jak wyżej, gdzie i w której dokumentacji planowany był ten mały plac zabaw z domkiem koło szlabanu, gdyż krzyki słychać jak i z niego tak i z dziedzinca?! Z tego co mnie poinformował BUDIMEX to tego placu nie było w planach natomiast wciśnięto go tam aby uspokoić mieszkańców blok. nr 4. którzy to usilnie o niego walczyli i oto pod blok nr. 6 mamy 2 place zabaw z których korzystają mieszkańcy 6 i 4 dlatego taki ruch i wrzask. (śmieszne te zdjęcie z dzieciakami w radiowozie :lol: ) ale zrozum, że tu raczej problem do rodziców, którzy siedzą obok krzyczącego dziecka i nie robią nic, albo sami wydzierają do niego gębe bez efektu. No cóż wychodzi teraz bezstresowe wychowanie, brak zainteresowania dzieckiem, problemy z wychowaniem, problemy rodzinne itp.(oczywiście nie wszyscy, a o kogo chodzi to oni już sami wiedzą. Jak wyżej wspomniano są to niewychowane, niedouczone, złośliwe wyjątki z blok.nr 6 i 4 ) Czasami jak przebywam na małym placyku to słychać jak jedna z mamusiek z 6 wulgarnie odnosi się do swoich dzieci w domu i na zewnątrz , więc czego wymagać od dzieci jak sami dorośli rodzice nie dają przykładu i z 4 jest taka rodzinka co nic nie reaguje na głupotę swojego dziecka. Naszczęście ja takiego problemu nie mam, gdyż czegoś jak się chce to się o to dba i ma z przyjemnością.

jasiek
Posty: 470
Rejestracja: 21 wrz 2014, 14:09

Re: Zakaz jeżdżenia na hulajnogach po oficynie i głośne zabawy - Orlińskiego 6

Postautor: jasiek » 19 sie 2019, 19:03

Plac zabaw koło szlabanu nie jest na planach bloku nr 6 bo leży na dzialce bloku nr 4. Dodatkowo blok nr 4 powstał wcześniej niż nr 6 więc skąd zdziwienie, że plac istnieje. Na fragmencie wrzuconym powyżej widac, że zasięg działki bloki nr 6 kończy się wraz z chodnikiem od strony południowej.
Dzieci są dziećmi i mają swoje prawa ale nie można wszystkiego tłumaczyć "że przecież to dzieci" i pozwalać na wszystko. Też bywam na placach zabaw i niektóre dzieci są wręcz irytujące swoim zachowaniem, a rodzice nie reagują. Ale osobiście mimo posiadania potomstwa nie chciałabym mieć okien/balkonu w okolicy palcu zabaw ;)


Nowy
Posty: 804
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:04

Re: Zakaz jeżdżenia na hulajnogach po oficynie i głośne zabawy - Orlińskiego 6

Postautor: Nowy » 20 sie 2019, 17:52

Konstanty44 pisze:Z tego co mnie poinformował BUDIMEX to tego placu nie było w planach natomiast wciśnięto go tam aby uspokoić mieszkańców blok. nr 4. którzy to usilnie o niego walczyli i oto pod blok nr. 6 mamy 2 place zabaw z których korzystają mieszkańcy 6 i 4 dlatego taki ruch i wrzask.

Plac zabaw był od początku w planie i wizualizacji Orlińskiego 4 i należy do tego bloku, więc przestań proszę insynuować. Do tej pory starałem się rozumieć racje ludzi, którym to może przeszkadzać. Ale jak to widzę, to w sumie niech się dzieci bawią i to głośno. Jeżeli ktoś nie potrafi sprawdzić co kupuje, to jego problem, a nie bawiących się dzieci, tym bardziej, jeżeli później rozsiewa plotki, że niby placu zabaw miało nie być. Pan zaczeka do zimy, będzie lepiej :)

Ogrodniczka
Posty: 45
Rejestracja: 28 lut 2016, 15:57

Re: Zakaz jeżdżenia na hulajnogach po oficynie i głośne zabawy - Orlińskiego 6

Postautor: Ogrodniczka » 21 sie 2019, 9:22

Tak naprawdę zależy kto jest na placu bo są dni, że mimo obłożenia nie słychać wrzasków. Jestem pewna, że liczba przeciwników placu wrośnie wprost proporcjonalnie wraz z dorastaniem dzieci. Jestem tego pewna. Także "bawcie" się, ja poprostu zamknę okno i tyle w tym temacie.

Alialicja
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2019, 1:37

Re: Zakaz jeżdżenia na hulajnogach po oficynie i głośne zabawy - Orlińskiego 6

Postautor: Alialicja » 19 lis 2019, 2:13

Popieram w 100%. Zabawy na placu zabaw i poza nim co nie powinno miec miejsca sa za glosne glownie przez dzieci ale i rodzicow. Z czyms takim sie jeszcze nie spotkalam. Mam nadzieje ze da to komus do zrozumienia i w przyszle lato sie to zmieni.

Kuba84
Posty: 9
Rejestracja: 20 gru 2019, 19:57

Re: Zakaz jeżdżenia na hulajnogach po oficynie i głośne zabawy - Orlińskiego 6

Postautor: Kuba84 » 20 sty 2020, 1:01

Alialicja pisze:Popieram w 100%. Zabawy na placu zabaw i poza nim co nie powinno miec miejsca sa za glosne glownie przez dzieci ale i rodzicow. Z czyms takim sie jeszcze nie spotkalam. Mam nadzieje ze da to komus do zrozumienia i w przyszle lato sie to zmieni.

Jak kopałem w piłkę na osiedlu to też była taka Alicja co biegała do naszych rodziców z wyrzutem.
Jeździjcie sobie. Dewotki zawsze się znajdą.



Wróć do „Orlińskiego 6 (etap II) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości