Instalacja Monitoringu - Incydenty na osiedlu - Orlińskiego 6

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 6 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
PijeJabole
Posty: 18
Rejestracja: 20 lip 2016, 16:26

Instalacja Monitoringu - Incydenty na osiedlu - Orlińskiego 6

Postautor: PijeJabole » 13 lis 2017, 11:51

Moi Państwo,

Zdecydowaliśmy się na likwidację ochrony bo za drogo. Może pora na instalacje monitoringu albo szukanie innej firmy ochroniarskiej?

W zeszłym tygodniu (weekend rano) po bloku numer 6 biegali pijani studenci w przebraniach pytając się czy nikt nie szuka ludzi do sprzątania którzy potem zasiedli na dziedzińcu i zaczepiali przechodniów.

Dziś w nocy jakiś debil zdemolował auto i wyłączył prąd w bloku.

Generalnie sąsiednie osiedla mają raczej chłodny stosunek do nas i spodziewam się podobnych problemów w przyszłości.

Co o tym sądzicie?

Proponuje luźną rozmowę bez napinki i wzajemnego wyzywania się.
Ostatnio zmieniony 13 lis 2017, 12:46 przez PijeJabole, łącznie zmieniany 1 raz.

Banan7775
Posty: 20
Rejestracja: 21 lis 2015, 23:45

Re: Instalacja Monitoringu - Incydenty na osiedlu - Orlińskiego 6

Postautor: Banan7775 » 13 lis 2017, 12:05

Według mnie minimum co trzeba zrobić, to chociaż utworzyć fundusz celowy na jego sfinansowanie.

madoxx
Posty: 78
Rejestracja: 07 paź 2014, 15:48

Re: Re: Instalacja Monitoringu - Incydenty na osiedlu - Orlińskiego 6

Postautor: madoxx » 13 lis 2017, 12:53

Witam

Na ostatnim zebraniu już był nawet poruszony temat monitoringu tylko pojawił się problem bodajże w postaci rękojmi na elewacje (chyba 2 letniej).
Zawsze jest to jakiś straszak, może jakiegoś idiotę odwiedzie od wandalizmu, a może udałoby się czasem zlokalizować jakiegoś sprawce zniszczeń auta, bloku itp.


xXx
Posty: 89
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:06

Re: Instalacja Monitoringu - Incydenty na osiedlu - Orlińskiego 6

Postautor: xXx » 13 lis 2017, 13:55

Jestem za ochroną bądź za monitoringiem.
Jeśli chodzi o opłaty to jakoś tych zmian nie widzę po rezygnacji z ochrony więc już lepiej płacić tyle samo i mieć ochronę.

sam.slater
Posty: 314
Rejestracja: 09 lip 2015, 21:27
Lokalizacja: O6

Re: Instalacja Monitoringu - Incydenty na osiedlu - Orlińskiego 6

Postautor: sam.slater » 13 lis 2017, 20:01

I co ten ochroniarz by zrobił? Najpewniej schowałby się w kantorku. Jestem za monitoringiem. Trzeba zgłosić projekt uchwały na najbliższym zebraniu (kiedy?) wspólnoty. Koszty są do przeskoczenia. Można wykorzystać do tego fundusz remontowy - w końcu płacimy tam już od jakiegoś czasu. Dobrze by było aby monitoring obejmował wejścia do klatek, windy i okolice wyłączników p.poż., dziedziniec, płytę garażową z wejściami z klatek...Trochę tego się uzbiera. Zdaję sobie sprawę że monitoring nie ochroni naszego mienia, ale podobnie jest z ochroniarzem, za to pomoże ewentualnie zidentyfikować sprawcę oraz zadziała prewencyjnie. Rękojmia na elewacje? Nie przesadzajmy, od powieszenia kamerek i schowania kabli elewacja nam nie spadnie, co najwyżej pozostaną bruzdy i odbarwienia ;)

Ogrodniczka
Posty: 45
Rejestracja: 28 lut 2016, 15:57

Re: Instalacja Monitoringu - Incydenty na osiedlu - Orlińskiego 6

Postautor: Ogrodniczka » 13 lis 2017, 20:09

Fundusz remontowy to fundusz remontowy i moim zdaniem nie należy zmieniać jego przeznaczenia. Nasz blok jest jaki jest ; sami mieszkańcy w ogóle go nie szanują, o gościach nie wspominając. Dlatego musimy już zbierać na naprawy i poprawy. Jeżeli się zdecydujemy na monitoring to nie za pieniądze z funduszu remontowego.

Luker10
Posty: 57
Rejestracja: 04 maja 2016, 12:06

Re: Instalacja Monitoringu - Incydenty na osiedlu - Orlińskiego 6

Postautor: Luker10 » 13 lis 2017, 20:10

Jestem jak najbardziej za. Potrzebny nam jest monitoring. Sprawa jest pilna i myślę, że potrzeba zebrania w najbliższym czasie.

Być może trzeba by było porozmawiać ze wspólnotami sąsiednimi i wybrać najtańsza ofertę (koszty skali).


Mordin
Posty: 239
Rejestracja: 21 mar 2017, 15:41

Re: Instalacja Monitoringu - Incydenty na osiedlu - Orlińskiego 6

Postautor: Mordin » 13 lis 2017, 20:36

sam.slater pisze:I co ten ochroniarz by zrobił? Najpewniej schowałby się w kantorku. Jestem za monitoringiem. Trzeba zgłosić projekt uchwały na najbliższym zebraniu (kiedy?) wspólnoty. Koszty są do przeskoczenia. Można wykorzystać do tego fundusz remontowy - w końcu płacimy tam już od jakiegoś czasu. Dobrze by było aby monitoring obejmował wejścia do klatek, windy i okolice wyłączników p.poż., dziedziniec, płytę garażową z wejściami z klatek...Trochę tego się uzbiera. Zdaję sobie sprawę że monitoring nie ochroni naszego mienia, ale podobnie jest z ochroniarzem, za to pomoże ewentualnie zidentyfikować sprawcę oraz zadziała prewencyjnie. Rękojmia na elewacje? Nie przesadzajmy, od powieszenia kamerek i schowania kabli elewacja nam nie spadnie, co najwyżej pozostaną bruzdy i odbarwienia ;)

Tak samo monitoring nic nie gwarantuje jak i ochrona - zakładam, że pijany jegomość nie przejmuje się ani kamerami ani ochroniarzem - prędzej już go chyba jednak spłoszy jakiś człowiek niż kamera. Takie sytuacje się z zdarzają i chyba nie da się im zapobiec - jest to jednak ogólniedostępne osiedle i blok - każdy zapewne słyszał pijanych na zewnątrz - jednak jak się dobrze przyjrzeć (tak jak w tej sytuacji) to w większości wypadków są to ludzie z naszego bloku lub sąsiednich lub ich goście. Ponownie wobec tego najwięcej zależy od nas - kogo zapraszamy, komu wynajmujemy mieszkania oraz jak reagujemy na takie sytuacje u nas czy sąsiadów.

sam.slater
Posty: 314
Rejestracja: 09 lip 2015, 21:27
Lokalizacja: O6

Re: Instalacja Monitoringu - Incydenty na osiedlu - Orlińskiego 6

Postautor: sam.slater » 13 lis 2017, 21:12

Mordin pisze:
Tak samo monitoring nic nie gwarantuje jak i ochrona - zakładam, że pijany jegomość nie przejmuje się ani kamerami ani ochroniarzem - prędzej już go chyba jednak spłoszy jakiś człowiek niż kamera. Takie sytuacje się z zdarzają i chyba nie da się im zapobiec - jest to jednak ogólniedostępne osiedle i blok - każdy zapewne słyszał pijanych na zewnątrz - jednak jak się dobrze przyjrzeć (tak jak w tej sytuacji) to w większości wypadków są to ludzie z naszego bloku lub sąsiednich lub ich goście. Ponownie wobec tego najwięcej zależy od nas - kogo zapraszamy, komu wynajmujemy mieszkania oraz jak reagujemy na takie sytuacje u nas czy sąsiadów.


Jak zidentyfikuję na monitoringu delikwenta który mi uszkodził samochód, to jestem w stanie wyciągnąć wobec niego jakieś konsekwencje. A stróż nawet jak go zobaczy i przepłoszy to go nie rozpozna. Owszem będą się zdarzać takie rzeczy, czy to jednak oznacza że mamy siedzieć i to biernie obserwować? Co jak nie monitoring? Stróż? Już był, nie sprawdził się. Jedyny pożytek to odbieranie paczek pod nieobecność w domu. Więcej nie zauważyłem. Nie robi mi też różnicy aby te ok. 15 000 zł na monitoring wyłożyć z funduszu remontowego.

Mordin
Posty: 239
Rejestracja: 21 mar 2017, 15:41

Re: Instalacja Monitoringu - Incydenty na osiedlu - Orlińskiego 6

Postautor: Mordin » 13 lis 2017, 21:22

sam.slater pisze:
Mordin pisze:Tak samo monitoring nic nie gwarantuje jak i ochrona - zakładam, że pijany jegomość nie przejmuje się ani kamerami ani ochroniarzem - prędzej już go chyba jednak spłoszy jakiś człowiek niż kamera. Takie sytuacje się z zdarzają i chyba nie da się im zapobiec - jest to jednak ogólniedostępne osiedle i blok - każdy zapewne słyszał pijanych na zewnątrz - jednak jak się dobrze przyjrzeć (tak jak w tej sytuacji) to w większości wypadków są to ludzie z naszego bloku lub sąsiednich lub ich goście. Ponownie wobec tego najwięcej zależy od nas - kogo zapraszamy, komu wynajmujemy mieszkania oraz jak reagujemy na takie sytuacje u nas czy sąsiadów.

Jak zidentyfikuję na monitoringu delikwenta który mi uszkodził samochód, to jestem w stanie wyciągnąć wobec niego jakieś konsekwencje. A stróż nawet jak go zobaczy i przepłoszy to go nie rozpozna. Owszem będą się zdarzać takie rzeczy, czy to jednak oznacza że mamy siedzieć i to biernie obserwować? Co jak nie monitoring? Stróż? Już był, nie sprawdził się. Jedyny pożytek to odbieranie paczek pod nieobecność w domu. Więcej nie zauważyłem. Nie robi mi też różnicy aby te ok. 15 000 zł na monitoring wyłożyć z funduszu remontowego.

Tak tylko to musiałby być niezły monitoring, żeby móc identyfikować ludzi - takie coś kosztuje - powodem likwidacji ochrony była chęć oszczędności więc trzeba byłoby przekonać ludzi, że warto wyłożyć pieniądze na zamontowanie i utrzymanie monitoringu. Monitoring jeżeli ma faktycznie umożliwić identyfikacje, żeby stanowił np niepodważalny dowód w sądzie musiałby być niezłej jakości a same kamery liczne. Była już o tym mowa wcześniej, że koszt mógłby być zbliżony do ochrony - zakup, montaż, konserwacja, zbieranie danych i administrowanie nimi - tego nikt za darmo nie będzie robił.



Wróć do „Orlińskiego 6 (etap II) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości