Miejsce w hali garażowej 38 130 zł. Ważne info! - Orlińskiego 6

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 6 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
uwaga
Posty: 3
Rejestracja: 27 wrz 2019, 7:37

Miejsce w hali garażowej 38 130 zł. Ważne info! - Orlińskiego 6

Postautor: uwaga » 27 wrz 2019, 8:07

Budimex obniżył cenę za miejsca w naszej hali garażowej z 50 000 do 38 130, czyli jesteśmy stratni prawie 12 000!

Napiszcie Wszyscy Państwo posiadający już miejsce postojowe w hali garażowej maila, adresowanego do Wszystkich poniższych głównych decydentów Budimexu, adresy poniżej, z prośbą o zwrot różnicy ceny tj. 11 870 zł. Jeżeli Budimex nie będzie chciał dobrowolnie się z nami rozliczyć a sprzeda większą ilość miejsc w niższej cenie, będziemy mieli podstawę do zbiorowego wystąpienia do sądu o zwrot różnicy. Rozmawiałem wstępnie z prawnikiem i jest zdania, że zwrot wówczas będzie zasądzony przez sąd, takie wyroki już zapadały. Napiszcie Wszyscy Państwo Właściciele maila, zobaczymy, jakie będzie stanowisko Budimexu, jeżeli negatywne, spotkajmy się w hali garażowej i omówimy szczegóły dalszego postępowania. Jest to potężna kwota, którą trzeba odzyskać, docelowo Budimex nie sprzeda wolnych miejsc za pierwotną cenę, nikt ich już nie kupi, więc będzie ona znacznie niższa, jest o co walczyć proszę Państwa.

dariusz.blocher@budimex.pl;

henryk.urbanski@budimex.pl


Pozdrawiam

Sąsiad, właściciel miejsca.

uwaga
Posty: 3
Rejestracja: 27 wrz 2019, 7:37

Re: Miejsce w hali garażowej 38 130 zł. Ważne info! - Orlińskiego 6

Postautor: uwaga » 27 wrz 2019, 8:08

pozostałe 2 kontakty (w jednej wiadomości można tylko 2)

artur.popko@budimex.pl

recepcja.krakow@budimex.pl;

malar
Posty: 2
Rejestracja: 27 wrz 2019, 8:54

Re: Miejsce w hali garażowej 38 130 zł. Ważne info!

Postautor: malar » 27 wrz 2019, 9:01

Też kupiłem to miejsce parkingowe za 50k ponad 4 lata temu podczas zakupu mieszkania i tak jak ta obniżka zakuła mnie delikatnie w portfelu to osobiście nie widzę żadnych podstaw prawnych, dla których Budimex miałby nam teraz zwrócić różnice. Takie są prawa rynku i każdy przedmiot jest tyle wart ile jego nabywca jest skłonny za niego zapłacić. My byliśmy skłonni wtedy zapłacić 50k i po takiej cenie nam Budimex sprzedał. Nie kojarzę żeby ktokolwiek mnie zmusił do tego zakupu, tak samo jak nie kojarzę żadnego zapisu w którym Budimex zobowiązywałby się do zwrotu różnicy w przypadku sprzedaży po niższej cenie. Na dobrą sprawę to mają prawo sprzedać te miejsca nawet po 1zl albo oddać za darmo jeżeli tylko będą mieli taką wolę.


uwaga
Posty: 3
Rejestracja: 27 wrz 2019, 7:37

Re: Miejsce w hali garażowej 38 130 zł. Ważne info!

Postautor: uwaga » 27 wrz 2019, 9:58

Jeżeli sprzedadzą ok. 50-70 miejsc po obniżonej cenie to powinni reszcie zwrócić różnicę, również taka jest interpretacja prawników potwierdzona wyrokami sądów. Mogą sprzedać jedno, dwa, pięć miejsc w promocyjnej cenie, mogą ostatnie 5 miejsc sprzedać w podwyższonej cenie, ale nie większość taniej, tak to nie działa. Napisanie maila nic nie kosztuje, ale jak wolisz.

malar
Posty: 2
Rejestracja: 27 wrz 2019, 8:54

Re: Miejsce w hali garażowej 38 130 zł. Ważne info!

Postautor: malar » 27 wrz 2019, 10:56

Rozumiem Twoje rozgoryczenie i uwierz mi, też chętnie przytulę te 12k, tylko podaj mi podstawę prawną w oparciu o którą (cytując klasyka) "te pieniądze nam się po prostu należą".
Nikt nas nie zmuszał do tego zakupu, miejsca kupiliśmy zupełnie dobrowolnie (przynajmniej ja nie miałem przyłożonego wtedy pistoletu do skroni) więc nie widzę tutaj zasadności żeby ktokolwiek nam cokolwiek teraz zwracał.
Kilka miesięcy temu był deficyt korzenia pietruszki, momentami cena w Lidlu wynosiła 20zl\kg, teraz widziałem już po 6-7zl\kg, ale czy to oznacza że wszyscy Ci klienci, którzy kupili wcześniej po 20zl mają prawo domagać się zwrotu od Lidla?
Inny przykład, kupiliśmy mieszkania od tego samego dewelopera, jeżeli ich wartość z czasem znacznie wzrośnie to czy Budimex ma prawo domagać się wtedy od nas zwrotu tej nadwyżki bo sprzedał nam je zbyt tanio?
Mail mnie nic nie kosztuje, podaj podstawę prawną albo wyroki sądów, które zarządziły na korzyść kupujących to go wyślę.

orlik
Posty: 78
Rejestracja: 04 paź 2017, 18:47

Re: Miejsce w hali garażowej 38 130 zł. Ważne info!

Postautor: orlik » 27 wrz 2019, 13:22

Ubiegłeś mnie malar :) Dokładnie o tym samym pomyślałem. Jeżeli wczoraj u mnie w sklepie marchewka była po 10 zł/kg i kupiłem kilogram, a dzisiaj jest za 5 zł, to mam się domagać zwrotu 5? :lol:

Wg mnie mocno to niedorzeczne :)

Mate
Posty: 89
Rejestracja: 01 cze 2016, 12:52

Re: Miejsce w hali garażowej 38 130 zł. Ważne info! - Orlińskiego 6

Postautor: Mate » 27 wrz 2019, 13:53

uwaga pisze:Jeżeli sprzedadzą ok. 50-70 miejsc po obniżonej cenie to powinni reszcie zwrócić różnicę, również taka jest interpretacja prawników potwierdzona wyrokami sądów. Mogą sprzedać jedno, dwa, pięć miejsc w promocyjnej cenie, mogą ostatnie 5 miejsc sprzedać w podwyższonej cenie, ale nie większość taniej, tak to nie działa. Napisanie maila nic nie kosztuje, ale jak wolisz.

Bardzo proszę o wskazanie sygnatur wyroków sądowych dotyczących orzekania w podobnych sprawach. Bardzo interesujący temat.


orlik
Posty: 78
Rejestracja: 04 paź 2017, 18:47

Re: Miejsce w hali garażowej 38 130 zł. Ważne info! - Orlińskiego 6

Postautor: orlik » 27 wrz 2019, 18:37

I jeszcze jedna refleksja... gdyby Budimex podniósł ceny miejsc i sprzedawał je teraz za 60 tys., to czy na ten samej zasadzie powinien byłby domagać się dopłaty od tych, którym miejsca sprzedał za 50 tys.?

Nie miałbym nic przeciwko temu, żeby sąsiedzi odzyskali 12 tys., tylko jakoś mi się to nie klei. Dwie strony się na coś dogadały i zawarły transakcję... Nikt nikogo do niczego nie zmuszał, wolność zawierania umów...

paulinamermer
Posty: 66
Rejestracja: 01 mar 2017, 13:15

Re: Miejsce w hali garażowej 38 130 zł. Ważne info! - Orlińskiego 6

Postautor: paulinamermer » 27 wrz 2019, 19:44

Kiedy zmienili cenę? Właściwie to było nieuniknione, tylko moment sami wybrali.
Budimex sprzedaje miejsca postojowe zewnętrzne w Avii po 29000? Gdzie Oni się uczyli cinkciarstwa?

Staś
Posty: 451
Rejestracja: 13 paź 2014, 21:15

Re: Miejsce w hali garażowej 38 130 zł. Ważne info! - Orlińskiego 6

Postautor: Staś » 30 wrz 2019, 17:39

To jest tak, jakby ktoś zjadł ze smakiem cztery gałki lodów, a potem chciał zapłacić tylko za dwie, bo sobie przypomniał, ze tak w ogóle to lodów nie lubi.



Wróć do „Orlińskiego 6 (etap II) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości