Prośba do wybranych członków rady wspólnoty

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 6 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
maja
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2017, 11:09

Prośba do wybranych członków rady wspólnoty

Postautor: maja » 21 lut 2020, 15:19

Witam,
w jaki sposób można się kontaktować z radą wspólnoty ?
Chciałabym porozmawiać o gwarancjach jakie mamy z ramienia GW i czy mają Państwo informację co i jak było załatwiane - czy też wszystkie usterki były robione z naszego funduszu.

sarve
Posty: 25
Rejestracja: 10 wrz 2014, 10:12

Re: Prośba do wybranych członków rady wspólnoty

Postautor: sarve » 22 lut 2020, 23:36

Proszę zadzwonić do Pana Natkańca (tel. 695255317- kontakt w gablotce), wszystko wyjaśni. To co ekipy robiły na ścianach było naprawiane w ramach gwarancji przez Budimex.

maja
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2017, 11:09

Re: Prośba do wybranych członków rady wspólnoty

Postautor: maja » 25 lut 2020, 8:55

Dziękuje , ale nie chodziło mi o ostatnia naprawę - bo w kwesti gwarancji jestem w kontakcie z PROMOS-em i tym jestem zaniepokojona bo troszkę kręcą. Do dnia dzisiejszego nie są w stanie przedstawić tzw.przeglądu gwarancyjnego, który powinien zostać wykonany przed końcem gwarancji tj. w 2019r.( mieliśmy 3 lata gwarancji) . Zarządca powinien przejść się po całym budynku i wszystkie usterki zgłosić do Budimexu- obawiam się ,że tego nie zrobił. I miałam nadzieję, rada wspólnoty o tym wie i nad tym czuwa ? Chciałam tylko uczulić,że oprócz gwarancji usterki mogą być zgłaszane jeszcze z ramienia rękojmi czyli jeszcze przez 2 lata ( rękojmia obowiązuje przez 5 lat). PROMOS chciał mnie wprowadzić w tym temacie w błąd wmawiając,że rękojmia dotyczy tylko usuwania usterek gwarancyjnych. TO NIE PRAWDA. Rękojmie określają przepisy z KODEKSU CYWILNEGO i trwa przez 5 lat.


gumis
Posty: 7
Rejestracja: 16 paź 2017, 14:18

Re: Prośba do wybranych członków rady wspólnoty

Postautor: gumis » 25 lut 2020, 10:44

To ciekwe, protkół raczej powinni mieć ze spisanymi uwagami i podpisem Budimexu odnośnie wdrożonych poprawek. Zastanawiam się też odnośnie malowania ścian, Budimex malował wszystko przy schodach i windach w klatkach, ale już przy drzwiach wejściowych nie.

mieszkaniec01
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2020, 8:03

Re: Prośba do wybranych członków rady wspólnoty

Postautor: mieszkaniec01 » 28 lut 2020, 8:10

gumis pisze:To ciekwe, protkół raczej powinni mieć ze spisanymi uwagami i podpisem Budimexu odnośnie wdrożonych poprawek. Zastanawiam się też odnośnie malowania ścian, Budimex malował wszystko przy schodach i windach w klatkach, ale już przy drzwiach wejściowych nie.




To nie Budimex malował! Budimex się wypiął na nas i na wiele poprawek jakie powinien wykonać a tego nie zrobił i nikt nie potrafił wyegzekwować od nich tych prac!

Malował PROMOS z naszych pieniędzy, na nasz koszt, na prośbę wielu mieszkańców żeby to wyglądało normalnie.

mieszkaniec01
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2020, 8:03

Re: Prośba do wybranych członków rady wspólnoty

Postautor: mieszkaniec01 » 28 lut 2020, 8:14

maja pisze:Witam,
w jaki sposób można się kontaktować z radą wspólnoty ?
Chciałabym porozmawiać o gwarancjach jakie mamy z ramienia GW i czy mają Państwo informację co i jak było załatwiane - czy też wszystkie usterki były robione z naszego funduszu.




rada wspólnoty się całkowicie nie interesuje niczym, nic nie zrobili od początku, byli mądrzy tylko na pierwszym spotkaniu i tam ich działania sie rozpoczęły i zakończyły

Banan7775
Posty: 20
Rejestracja: 21 lis 2015, 23:45

Re: Prośba do wybranych członków rady wspólnoty

Postautor: Banan7775 » 28 lut 2020, 23:16

Zachęcam do zgłoszenia projektu uchwały na najbliższe zebranie.
Co do malowania klatek to osobiście nie rozumiem czemu Budimex miałby malować poobijane ściany przez mieszkańców (zaznaczam, nie pracuję w Budimexie ani Promosie). Dzień po malowaniu już było widać brud na świeżo pomalowanej ścianie...



Wróć do „Orlińskiego 6 (etap II) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość