Odbiór nowego mieszkania od dewelopera Budimex w inwestycji Orlińskiego 6

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 6 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
Bezimienny_13
Posty: 1
Rejestracja: 19 wrz 2016, 18:35

Re: Odbiór nowego mieszkania od dewelopera Budimex w inwestycji Orlińskiego 6

Postautor: Bezimienny_13 » 19 wrz 2016, 18:58

Witam wszystkich sąsiadów ;) co prawda kupiłem mieszkanie w o8 ale skoro u was juz odbiory trwają czy byłby ktoś tak miły i podesłał mi kilka zdjeć z wnętrza mieszkania z klatki E 38 m2 obojętnie które piętro. Będę bardzo wdzięczny ;)

pauliszia
Posty: 11
Rejestracja: 29 paź 2015, 11:54

Re: Odbiór nowego mieszkania od dewelopera Budimex w inwestycji Orlińskiego 6

Postautor: pauliszia » 19 wrz 2016, 20:25

Cześć, byłam dziś na odbiorze mojego mieszkania klatka D. Kluczy nie odebrałam bo było trochę zgłoszonych wad (zresztą nie zależy mi na czasie) ale nic dużego (rysy na oknach i parapetach, pęknięcia na ścianach, uszczelki w drzwiach balkonowych, krzywo domykające się drzwi balkonowe, zabrudzenia, rysy na ramach okien - tak jakby pozdzierana okleina). Nie było żadnych zwilgotnień, ściany też proste. Same takie niewielkie niedociągnięcia, niemniej jednak zgłosiłam wszystko, w końcu 5 zł to nie kosztowało :D Była Pani z Budimexu, Pan Inspektor i jeszcze jeden Pan, który nie wiem co robił. Co zdziwiło nas przy odbiorze to fakt, że prawo czy tam ustawy przewidują normę dla rys na szybie (Pan wyjaśnił, że jeżeli długość rys na 1 szybie nie przekracza 4 lub 4,5 cm to jest to dopuszczalne i nic nie muszą z tym robić). Jedyne co jest kijowe to umieszczenie kaloryfera w łazience (na środku ściany gdzie planowaliśmy wszystko postawić - tam zresztą są też wszystkie przyłącza). Pani też poinformowała, że Budimex zakazuje wkuwania w ściany wszelkich odprowadzeń i doprowadzeń wody itd.

Yankes
Posty: 201
Rejestracja: 19 lip 2014, 23:44

Re: Odbiór nowego mieszkania od dewelopera Budimex w inwestycji Orlińskiego 6

Postautor: Yankes » 19 wrz 2016, 20:42

odnośnie kaloryfera to zabudować bloczkami co zmniejsza łazienkę lub rury na wierzchu. Też czuje, że czeka mnie ten problem.
Zastanawiają mnie też pracę w CO podczas gdy zaczyna się sezon grzewczy.
Mam nadzieje, że jakoś instalacja pozwala na to by jedni mieli ciepło,a drudzy mogli działać z instalacją


Piter
Posty: 5
Rejestracja: 09 lut 2016, 13:56

Re: Odbiór nowego mieszkania od dewelopera Budimex w inwestycji Orlińskiego 6

Postautor: Piter » 19 wrz 2016, 21:04

Mieszkanie odebrane. Trwało to wszystko około godziny. Podłogi, ściany i sufity w normie. Jedyna rzecz zgłoszona to rysy na oknie balkonowym, mają zostać wypolerowane. Komisja, z którą się odbiera w porządku.

Madoxxx
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2016, 9:34

Re: Odbiór nowego mieszkania od dewelopera Budimex w inwestycji Orlińskiego 6

Postautor: Madoxxx » 21 wrz 2016, 9:37

Witam czy ktos z klatki E dostał juz telefon w sprawie odbioru mieszkania ;) ??

Staś
Posty: 451
Rejestracja: 13 paź 2014, 21:15

Re: Odbiór nowego mieszkania od dewelopera Budimex w inwestycji Orlińskiego 6

Postautor: Staś » 21 wrz 2016, 13:11

Odebrane . Klatka G. Brak większych uwag. :-)
Uwaga ! Tylki i wylewki idealne. W jednym koncie mała górka. Dwie ryski na parapecie.
Odebrałem bo szkoda czasu. usterki do usunięcia we własnym zakresie podczas wykańczania mieszkania- w 15 minut.

duda88
Posty: 238
Rejestracja: 25 cze 2015, 13:36

Re: Odbiór nowego mieszkania od dewelopera Budimex w inwestycji Orlińskiego 6

Postautor: duda88 » 21 wrz 2016, 13:47

Brawo Ty :) Czas odbioru sugeruje, że nie wspierałeś się ekipą fachowców od odbiorów :D


cirella
Posty: 20
Rejestracja: 09 wrz 2016, 12:11

Re: Odbiór nowego mieszkania od dewelopera Budimex w inwestycji Orlińskiego 6

Postautor: cirella » 21 wrz 2016, 13:50

duda88 pisze:Brawo Ty :) Czas odbioru sugeruje, że nie wspierałeś się ekipą fachowców od odbiorów :D

15 min to nie czas odbioru mieszkania tylko czas który poświęci na zlikwidowanie usterek podczas wykańczania mieszkania :)

duda88
Posty: 238
Rejestracja: 25 cze 2015, 13:36

Re: Odbiór nowego mieszkania od dewelopera Budimex w inwestycji Orlińskiego 6

Postautor: duda88 » 21 wrz 2016, 14:14

To jeszcze lepiej ;)

sam.slater
Posty: 314
Rejestracja: 09 lip 2015, 21:27
Lokalizacja: O6

Re: Odbiór nowego mieszkania od dewelopera Budimex w inwestycji Orlińskiego 6

Postautor: sam.slater » 21 wrz 2016, 14:23

Staś pisze:Uwaga ! Tylki i wylewki idealne.


Tyłki mu w głowie :lol: Gratuluję udanego odbioru!



Wróć do „Orlińskiego 6 (etap II) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości