Zarobki w Krakowie / utrzymanie się w Krakowie / ceny - dyskusja na forum

A jeśli ktoś ma ochotę pogadać o czymkolwiek, to zapraszamy na to forum dotyczące różnych różności. Uprasza się jednak o niedodawanie reklam oraz linków reklamowych!
mistrzuWiciu
Posty: 57
Rejestracja: 03 sie 2017, 15:27

Re: Zarobki w Krakowie / utrzymanie się w Krakowie / ceny - dyskusja na forum

Postautor: mistrzuWiciu » 17 paź 2018, 13:15

twardowsky pisze:Widać jaka płaca, taka praca. Te 3k na rękę, to żadne szaleństwo. Nawet dla pracownika niewykfalifikowanego. Ja wiem, że wielu się ze mną nie zgodzi, bo ludzie w tym kraju nawykli niestety pracować za nawet sporo mniejsze pieniądze. Ale prawda jest taka, że jak się tylko chce, to można bez problemu zarabiać na normalnym poziomie. I do tego mieć pracodawcę o podejściu zgoła innym niż kolega wyżej, który nie podlicza Cię z każdej minuty.

Płać ludziom godne pieniążki i ich szanuj, daj im trochę normalnej, ludzkiej swobody, to i będziesz mieć pracowników, którzy po pierwsze: będą mieć potrzebne umiejętności i sami z siebie będą się starać i rozwijać (douczać nowych rzeczy), bo będzie im zależeć; a po drugie odpłacą też Tobie szacunkiem dla Ciebie i tego, czym się będą zajmować. Pozdrawiam!

Przypuszczam, że nie masz firmy i patrzysz od strony pracownika, który od najmłodszych lat uważa, że powinien po 2miesiącach zostać CEO firmy zatrudniającej 1tyś osób.
Doceniam swoich pracowników, którzy dobrze pracują i dbają o dobro firmy. Z praktyki wiem, że dając pracownikom 5tyś na rękę, nie zmienia to podejścia pracownika. Jak ktoś ściemnia, to i za 10tyś będzie robił to samo.
Napisałem wcześniej, że za prostą pracę w Excelu, bez wykształcenia itd dawałem dobrą stawkę 3100 za 8h. To ludzie wolą za 2200 tyrać po 12h 6dni w tygodniu.
Widzę po Twojej wypowiedzi, że żyjesz w świecie jednorożców, bo nie odróżniasz swobody od wchodzenia na głowę.
Przykład1: pracownicy mają 30min na obiad. Pracownik1 po 35 minutach wraca do pracy i nikt go nie będzie ścigał za 5min. Pracownik2 na przerwie obiadowej zajmuje się ploteczkami, papieroskiem, na aliexpress zamawia pierdoły i po 35minutach(5min po przerwie) wychodzi na obiad, wraca po kolejnych 25min i wszystkim wmawia, jaki to człowiek zabiegany.
Przykład2: Pracownik1 kończy pracę o 16. Wyłącza komputer 15:58 i pod windą jest o 16:00. Pracownik2 kończy pracę o 16. O 15:30 wyłącza komputer bo musi się przygotować do wyjścia, napić się kawy, zapalić papieroska, zapytać kolegę/koleżanki czy widzą się wieczorem na siłowni i na koniec wsiada do windy o 15:50.
Sorry, ale jak robią tak pracownicy, którzy zarabiają w przedziale 4500-6000 na rękę za 8h/5dni w tygodniu z profitami typu darmowa karta Multisport, darmowy orlik/basen, darmowy firmowy żłobek/przedszkole, to uważam to za przegięcie.

Fiołek polny
Posty: 38
Rejestracja: 22 maja 2018, 15:38

Re: Zarobki w Krakowie / utrzymanie się w Krakowie / ceny - dyskusja na forum

Postautor: Fiołek polny » 18 paź 2018, 9:17

MistrzuWiciu. Ja tam nikomu do portfela nie zagladam. Jednak to co piszesz jest z lekka przerazajace. Pracuje za stawki przekraczajace te ktore podales w swoich postach. Jesli robota jest zrobiona - wychodze sobie wczesniej z pracy. Jesli wszystko zrobilem na czas to ide sobie na 1h-1.5h luch poza biurem nawet jesli mam na to ochote. Gdyby moj pracodawca przysdzedl do mnie i powiedzial ze na przyklad za dlugo rano piles kawke, albo jestes pod winda 15 minut za wczesnie to chyba umarl bym ze smiechu. Dopoki praca jest zrobiona jak nalezy, klienci zadowoleni i nie ma nic innego to nie bede na sile siedzial bo szefunio ma stoper w oczach :D Dramat


Wróć do „Hydepark - czyli dyskusje o wszystkim”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość