Ustawa deweloperska / budowa bloków niezgodna z planem zagospodarowania - opinie na forum

A jeśli ktoś ma ochotę pogadać o czymkolwiek, to zapraszamy na to forum dotyczące różnych różności. Uprasza się jednak o niedodawanie reklam oraz linków reklamowych!
lrc1912
Posty: 739
Rejestracja: 23 cze 2016, 13:17

Ustawa deweloperska / budowa bloków niezgodna z planem zagospodarowania - opinie na forum

Postautor: lrc1912 » 03 gru 2018, 19:50

Głosujcie dalej na PiSuar. Zobaczcie, co nam zgotowali.

krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,24231380,chca-budowac-bloki-z-ominieciem-planow-zagospodarowania.html

Szczyt bezczelności tych kanalii. Teraz będą budować bloki z ominięciem MPZP. Czy wy to słyszycie?
Ostatnio zmieniony 15 lut 2022, 19:29 przez lrc1912, łącznie zmieniany 1 raz.

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Ustawa deweloperska / budowa bloków niezgodna z planem zagospodarowania - opinie na forum

Postautor: iti » 04 gru 2018, 10:04

lrc1912 pisze:Szczyt bezczelności tych kanalii. Teraz będą budować bloki z ominięciem MPZP.

Może się mylę, ale z tego co wiem, to na taką budowę musi jeszcze wyrazić zgodę rada miasta, więc tu decyzja jest zostawiona lokalnym politykom, a ta ustawa dała tylko taką możliwość.

Co ciekawe, takie inwestycje, na podstawie tzw. Lex Deweloper, choć mogą być niezgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, to jednak muszą być zgodne ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania. W Krakowie jest uchwalane nowe studium, tylko do końca roku można składać do niego wnioski - pisałem o tym artykuł do jakiejś gazetki dzielnicowej, ale nie wiem czy ją w końcu wydrukowali :) W każdym razie każdy może złożyć wniosek do studium, więc warto, żeby te wnioski powielały zapisy z MPZP (to by spowodowało, że nie da się budować niezgodnie z nimi), a także warto złożyć wnioski takie, jakie chcielibyśmy złożyć do planów, których jeszcze nie ma.

ngy16687
Posty: 506
Rejestracja: 20 wrz 2015, 18:36

Re: Ustawa deweloperska / budowa bloków niezgodna z planem zagospodarowania - opinie na forum

Postautor: ngy16687 » 11 gru 2018, 19:39

Wspomniany artykuł. Po kliknięciu w obrazek otworzy się pełnej rozdzielczości.

Obrazek



Wróć do „Hydepark - czyli dyskusje o wszystkim”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości