Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Forum dla osób, które kupują mieszkanie w budynku Orlińskiego 8 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
S&A
Posty: 5
Rejestracja: 14 mar 2017, 7:55

Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: S&A » 14 mar 2017, 8:01

Witam,
Założyłem nowy temat, gdyż zbliżają się odbiory i zaczną się litanie odnośnie usterek.
Fajnie by było wymienić się wiedzą na temat zauważonych usterek oraz sposobu odbioru.
Mile widziane zdjęcia i radze by każdą rzecz sfotografować (dokumentacja fotograficzna trudna do oblenia).
Pozdrawiam i powodzenia w odbiorach.

setnik
Posty: 5
Rejestracja: 09 mar 2015, 22:52

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: setnik » 16 mar 2017, 0:45

Pierwszy odbiór za mna. U mnie byl wgiety parapet na balkonie, wygieta boczna listwa w kaloryferze no i troche odchylu od pionow na scianach kuchni. Tu mieliśmy troche spiecie z Budimexem, bo chłopak ich reprezentujacy twierdzil, ze oni maja swoje normy i ze jest ok, ale moj fachowiec ostro oponowal, rzucajac normami i oczywiście wpisalismy do protokolu. Polecam sprawdzic okna, byl kłopot z klamkami i kilka rys na szybach. Enjoy!

Nowy
Posty: 804
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:04

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: Nowy » 16 mar 2017, 21:59

Może macie jakieś zdjęcia z tego, jak wyglądają odbierane mieszkania i znalezione w nich usterki i wrzucicie na forum? Zawsze to inni będą mogli podejrzeć, na co zwrócić baczniejszą uwagę podczas odbierania mieszkania od dewelopera :)


zuzu
Posty: 12
Rejestracja: 20 mar 2015, 13:22

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: zuzu » 17 mar 2017, 0:12

setnik pisze:troche odchylu od pionow na scianach kuchni.

możesz podać ile wynosił ten odchył od pionów na ścianach?

zuzu
Posty: 12
Rejestracja: 20 mar 2015, 13:22

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: zuzu » 17 mar 2017, 0:17

Dobrze by było sprawdzić też podczas odbioru czy kaloryfery są dobrze podłączone i nie ciekną. Czy może ktoś wie czy po odbiorze można włączyć ogrzewanie w mieszkaniu? Czy kaloryfery są ciepłe czy najpierw trzeba coś załatwić albo podpisać jakąś umowę żeby było ogrzewanie?

Danielcyfra
Posty: 58
Rejestracja: 17 mar 2016, 23:35

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: Danielcyfra » 17 mar 2017, 2:12

Jesteśmy w trakcie sezonu grzewczego, więc kaloryfery działają i nie trzeba nic podpisywać :)
No może oprócz protokołu na którym widnieje odczyt z ciepłomierza na korytarzu. Warto dopilnować aby odczyt był aktualny, bo od tego odczytu Ty płacisz za ogrzewanie.

setnik
Posty: 5
Rejestracja: 09 mar 2015, 22:52

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: setnik » 18 mar 2017, 2:17

Od 6 do 8 mm.....


nohevia
Posty: 7
Rejestracja: 13 mar 2017, 22:04

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: nohevia » 18 mar 2017, 7:25

Witam
Czy ma ktos ekipe do odbioru, ktora by polecil!!! Bardzo prosze o informacje. Z tego co czytam potrzebny bedzie silny zespol przy odbiorze.

Saul
Posty: 144
Rejestracja: 17 sty 2017, 20:54

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: Saul » 18 mar 2017, 12:41

U mnie (O6) tez sciany odbiegały od pionów, ale przymknąłem oko. Nalegajcie na to, żeby Wam wyczyscili okna, drzwi, oscierznice (które montują jakies barany). Bo powiedzą Wam, że są przybrudzone, a później sie okaże, że są zadrapane. Okna przy uchyłach latają na zawiasach więc też sprawdzcie. Mi niby naprawiali, a znów są poluzowane. Ja żałuję, że się wcześniej nie interesowałem tematem. Ogólnie moje zdanie jest takie, że odwalili tu chałturę. Może warto poszukać tych firm?
Ciśnijcie ich bo nie można sobie pozwolić na taką olewke jaką wykonali.
Powodzenia

nohevia
Posty: 7
Rejestracja: 13 mar 2017, 22:04

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: nohevia » 18 mar 2017, 18:40

Super! bardzo dziekuje za podpowiedz :)



Wróć do „Orlińskiego 8 (etap IV) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości