Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Forum dla osób, które kupują mieszkanie w budynku Orlińskiego 8 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
michalxg
Posty: 343
Rejestracja: 27 paź 2016, 8:10

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: michalxg » 25 mar 2017, 15:49

Czy ktoś może wie na jakiej wysokości są parapety?

karolina.j
Posty: 228
Rejestracja: 01 wrz 2015, 19:06

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: karolina.j » 25 mar 2017, 20:45

w kuchni mam 87 cm

fikumiku
Posty: 56
Rejestracja: 01 lut 2015, 10:17

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: fikumiku » 27 mar 2017, 15:46

Klatka F - mieszkanie nieodebrane.

Z ogólnych informacji:
- ściany wykonane w dobrym standardzie, wszystkie piony w normie, tylko jeden kąt był niepoprawny, jednak z uwagi na lokalizację nie wpisywany do protokołu
- podczas polerowania okna pracownicy uszkodzili szybę, na odbiorze była pęknięta - do wymiany,
- wszystkie podejścia instalacji z ściany do grzejnika do poprawy - szpachlowanie przy ścianie,
- porysowana powłoka malarska na barierce na logii,
- spadki płytek na logii poprawne, jedna płytka niepoprawnie zamontowana (delikatnie odstawała), jednak niewpisane do protokołu,
- z racji, że szkła nie były umyte - nie dokonywałem odbioru powierzchni, wykonany będzie dopiero po wyczyszczeniu,
- drzwi wejściowe brudne - do umycia, ponadto przy drzwiach i za szafą elektryczną płaszczyzny tynku do poprawy,
- styk drzwi z ścianą/tynkiem wykonany brzydko - do poprawy,
- wszystkie styki ościeżnicy z ścianą murowaną do poprawy, akrylowanie,
- wylewki wykonane przyzwoicie, wszędzie jest poziom, do uzupełnienia szczeliny za instalacjami,
- w jednym miejscu nie można było wcisnąć zaślepki do grzejnika,
- stan ościeżnic - dobry,
- stan grzejników - dobry,
- stan drzwi - dobry,
- filtr powietrza przy wentylacji wyciągowej z okapu do wymiany lub wyczyszczenia,
- polecam wpisywać do protokołu uwagi typu: wyczyścić drzwi, okna, grzejniki, barierki, rury kanalizacyjne itp.

Podsumowując: wpisane 40 punktów usterkowych, z tego większość to usterki do usunięcia w 5-15 minut. Negatywnym był fakt, że podczas odbioru zastałem pękniętą szybę przez co odbiór był wykonywany bardzo dokładnie, gdyż miałem świadomość, że mieszkania nie odbiorę w dniu dzisiejszym. Komisja uprzejma, odbiór przeprowadzony w normalnej atmosferze. Moja ocena to 7/10.

Powodzenia w odbiorach, pozdrawiam.


morth
Posty: 584
Rejestracja: 18 lut 2015, 16:45

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: morth » 27 mar 2017, 16:19

A takie pytanie czysto techniczne, zakładając że wypada taka jedna rzecz ( typu uszkodzona szyba jak u fikumiku) a reszta jest w miarę ok ( albo rzeczy do poprawy w kilka minut bądź małym kosztem) i chciałbym przyjąć mieszkanie to można to wpisać do protokołu ale mimo wszystko odebrać mieszkanie?

Czy potem mogą się zasłaniać że szybę uszkodziłem po odbiorze?

Maddi86
Posty: 19
Rejestracja: 22 kwie 2015, 21:48

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: Maddi86 » 27 mar 2017, 21:06

klatka F odebrane, bez specjalisty, ale nie bez uwag, bo kątów prostych próżno szukać, ale są to krzywizny max 5 mm. poza tym zacieki z farby na ścianie w salonie i 3mini rysy na oknie. rozmieszczenie instalacji, również elektrycznej woła o pomstę do nieba, ale na to już nikt nic nie poradzi trzeba sie wygimnastykować z urządzaniem :)
Tak wiekszych uwag nie było. do protokołu chciałam wpisac ale, że kąty i gładz zrobie w jeden dzień a tu ta sama poprawkę Pan zapowiedział w 30 dni to sobie darowałam.:)

nadka
Posty: 159
Rejestracja: 15 lis 2016, 22:10

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: nadka » 28 mar 2017, 11:48

Niestety to metoda Budimexu przy odbiorach, albo bierzesz już, z wadami, albo sobie poczekasz, często i więcej niż owo 30 dni, bo okazuje się, że na drugim odbiorze, naprawdę mało zostało zrobione :/ Taka niezbyt miła zagrywka dewelopera.

A&A
Posty: 25
Rejestracja: 04 mar 2017, 14:00

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: A&A » 28 mar 2017, 20:36

Można odebrać klucze wpisując usterki do protokołu. To wszystko zależy od ilości i rodzaju usterek. Jeśli jest ich sporo i są różnego rodzaju to kluczy nie dostaniesz, ale jeśli byłoby niewiele to mogą przekazać klucze i po prostu umawiać się z Tobą na termin usunięcia usterki. Ja nie odebrałam kluczy w pierwszym terminie właśnie ze względu na sporą ilość różnorodnych usterek (drzwi, parapety, ściany...), od różnych usterek są różne ekipy i nawet dla mnie byłoby niewygodne abym co chwile udostępniała im mieszkanie w celu usunięcia usterek.


Tomek
Posty: 12
Rejestracja: 29 mar 2017, 13:32

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: Tomek » 29 mar 2017, 14:13

U mnie w mieszkaniu po wejściu do środka ogólnie zaskoczenie na plus. I tak do czasu kiedy do pracy przystąpił fachowiec pomagający w odbiorze. Wynik pracy fachowca to 14 usterek w tym trzy braki kątów prostych dwa braki poziomów na sufitach w tym jeden w kuchni na blisko 2 cm. Pan z Budimexu od razu stwierdził że niektóre z tych rzeczy będą najwcześniej do poprawy za miesiąc półtorej, a innych w ogóle nie usuną bo stropu raz jeszcze nie wyleją, a kłaść 2 cm szpachli gipsowej na sufit jest pozbawione sensu. I tu moje pytanie do Was czy ktoś wie co w sytuacji gdy BDX odpowie że pewnych rzeczy nie usunie bo jest to zbyt poważna wada. Wiem że inni developerzy proponują jakąś obniżkę/zwrot jakiejś sumy pieniędzy ale słyszałem żę w BDX tak to nie działa. Czy ktoś z Was miał taką sytuację że nie poprawiono zapisanych w protokole usterek i co dalej się z tym stało ???

karolina.j
Posty: 228
Rejestracja: 01 wrz 2015, 19:06

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: karolina.j » 29 mar 2017, 15:45

Tomek pisze:U mnie w mieszkaniu po wejściu do środka ogólnie zaskoczenie na plus. I tak do czasu kiedy do pracy przystąpił fachowiec pomagający w odbiorze. Wynik pracy fachowca to 14 usterek w tym trzy braki kątów prostych dwa braki poziomów na sufitach w tym jeden w kuchni na blisko 2 cm. Pan z Budimexu od razu stwierdził że niektóre z tych rzeczy będą najwcześniej do poprawy za miesiąc półtorej, a innych w ogóle nie usuną bo stropu raz jeszcze nie wyleją, a kłaść 2 cm szpachli gipsowej na sufit jest pozbawione sensu. I tu moje pytanie do Was czy ktoś wie co w sytuacji gdy BDX odpowie że pewnych rzeczy nie usunie bo jest to zbyt poważna wada. Wiem że inni developerzy proponują jakąś obniżkę/zwrot jakiejś sumy pieniędzy ale słyszałem żę w BDX tak to nie działa. Czy ktoś z Was miał taką sytuację że nie poprawiono zapisanych w protokole usterek i co dalej się z tym stało ???


@Tomek, poszperaj na podforum O4. Tam ludzie mieli podobne problemy, że BDMX mówił o 90 dniach na naprawę (właśnie chodziło o krzywizny), ale pisali, że dostawali rekompensatę, żeby to zrobić we własnym zakresie (pewnie podwieszanie wchodzi w grę).

Krzysiek
Posty: 49
Rejestracja: 25 cze 2015, 15:17

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: Krzysiek » 30 mar 2017, 9:56

Witam wszystkich sąsiadów, ja niestety nie odebrałem mieszkania 15-03 i dzisiaj dostałem takie pismo.... :(

Obrazek



Wróć do „Orlińskiego 8 (etap IV) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości