Strefa zamieszkania / kwestia parkowania / części wspólne - Orlińskiego 8

Forum dla osób, które kupują mieszkanie w budynku Orlińskiego 8 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
karolina.j
Posty: 228
Rejestracja: 01 wrz 2015, 19:06

Re: Strefa zamieszkania / kwestia parkowania / części wspólne - Orlińskiego 8

Postautor: karolina.j » 07 sie 2017, 18:37

M&M pisze:Po wykonaniu projektu (co nie jest tanie) zlecą wykonanie itd zejdzie im pewnie miesiąc, może dwa :D

co nie zmienia faktu, że jest bliżej niż dalej :)

KOSMO
Posty: 105
Rejestracja: 18 kwie 2015, 10:55

Re: Strefa zamieszkania / kwestia parkowania / części wspólne - Orlińskiego 8

Postautor: KOSMO » 08 sie 2017, 7:11

Piepia pisze:No ta skoda też mnie irytuje!!

Przedmiotowy pojazd nie może być usunięty z miejsca postoju wz. z art. 130a ust.1 PRD, nie zachodzą przesłanki.
Jednakże może dojść do tego na podstawie art. 130a ust. 2 pkt. 2 ww. ustawy. Służby chętniej a nawet obligatoryjnie usuną pojazd z drogi/parkingu jeżeli nie posiada on tablic rejestracyjnych i pod silnikiem znajduje się duża plama przepracowanego oleju silnikowego. Dosłownie autka takie "giną" w oczach bez echa. Właściciel oczywiście zostanie powiadomiony. Bez tego oleju autko stanie się częścią krajobrazu.

michalxg
Posty: 343
Rejestracja: 27 paź 2016, 8:10

Re: Strefa zamieszkania / kwestia parkowania / części wspólne - Orlińskiego 8

Postautor: michalxg » 08 sie 2017, 14:46

KOSMO pisze:
Piepia pisze:No ta skoda też mnie irytuje!!

Przedmiotowy pojazd nie może być usunięty z miejsca postoju wz. z art. 130a ust.1 PRD, nie zachodzą przesłanki.
Jednakże może dojść do tego na podstawie art. 130a ust. 2 pkt. 2 ww. ustawy. Służby chętniej a nawet obligatoryjnie usuną pojazd z drogi/parkingu jeżeli nie posiada on tablic rejestracyjnych i pod silnikiem znajduje się duża plama przepracowanego oleju silnikowego. Dosłownie autka takie "giną" w oczach bez echa. Właściciel oczywiście zostanie powiadomiony. Bez tego oleju autko stanie się częścią krajobrazu.

Znaczy się trzeba mu tablice zajumać. Ktoś się zgłasza? :lol:


Lukasz__
Posty: 18
Rejestracja: 09 mar 2017, 12:14

Re: Strefa zamieszkania / kwestia parkowania / części wspólne - Orlińskiego 8

Postautor: Lukasz__ » 22 sie 2017, 12:50

Skoda jak stała tak stoi...

michalxg
Posty: 343
Rejestracja: 27 paź 2016, 8:10

Re: Strefa zamieszkania / kwestia parkowania / części wspólne - Orlińskiego 8

Postautor: michalxg » 28 sie 2017, 21:29

Juz niebawem skończy się samowolka z parkowaniem:

"Witam,


Uprzejmie informuję, że w dniu 17-08-2017 zostało zlecone wykonanie oznakowania na terenie wspólnoty Mieszkaniowej. Firma wykonująca montaż oznakowania ma 14 dni na wykonanie zlecenia.


Pozdrawiam
Paulina Guzik

„SZCZUREK-WÓJCIAK”
ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI S.C
ul. Lubostroń 37/42
30-383 Kraków
e-mail: biuro@szczurek-wojciak.pl"

Piepia
Posty: 107
Rejestracja: 26 lip 2016, 10:34

Re: Strefa zamieszkania / kwestia parkowania / części wspólne - Orlińskiego 8

Postautor: Piepia » 29 sie 2017, 15:00

Żeby usunąć SKODE trzeba zgłosić sprawę Straży Miejskiej jeżeli stwierdza że samochód jest nie używany będą szukać właściciela żeby zabrał samochód jeżeli tego nie zrobi mogą go od holować. Proponuję zacząć dzwonić na staż miejska ja dzisiaj to zrobię pozdrawiam
Zgłoszenie Przyjęte jutro ktoś może je powtórzyć.

TomeG
Posty: 11
Rejestracja: 08 lip 2016, 21:48

Re: Strefa zamieszkania / kwestia parkowania / części wspólne - Orlińskiego 8

Postautor: TomeG » 30 sie 2017, 23:08

michalxg pisze:Juz niebawem skończy się samowolka z parkowaniem:


Tak jak dzisiaj wieczorem sobie wyjeżdżałem z naszego parkingu i zerknąłem na chodnik u sąsiadów... Pomimo ich oznakowania, sytuacja wygląda tak samo jak u nas - bez zmian.


morth
Posty: 584
Rejestracja: 18 lut 2015, 16:45

Re: Strefa zamieszkania / kwestia parkowania / części wspólne - Orlińskiego 8

Postautor: morth » 30 sie 2017, 23:55

TomeG pisze:
michalxg pisze:Juz niebawem skończy się samowolka z parkowaniem:

Tak jak dzisiaj wieczorem sobie wyjeżdżałem z naszego parkingu i zerknąłem na chodnik u sąsiadów... Pomimo ich oznakowania, sytuacja wygląda tak samo jak u nas - bez zmian.

Tez zauważyłem że od 2-3 dni zaczęli tam znów parkować xD Czyżby plan ilościowy mandatów wyrobiony przez policję więc pojawią się w nowym miesiącu :P

M&M
Posty: 232
Rejestracja: 04 maja 2015, 9:23

Re: Strefa zamieszkania / kwestia parkowania / części wspólne - Orlińskiego 8

Postautor: M&M » 31 sie 2017, 7:22

Albo znaleźli jakąś lukę błędnego oznakowania... Bo u nich znak jest na wjeździe... a co na wyjeździe od strony O10?

Mordin
Posty: 239
Rejestracja: 21 mar 2017, 15:41

Re: Strefa zamieszkania / kwestia parkowania / części wspólne - Orlińskiego 8

Postautor: Mordin » 31 sie 2017, 7:32

To jest cykliczne zjawisko - po okresie tak zwykle miesiąca-dwóch luzu i respektowania przepisów - chodnik wzdłuż bloku jest zapychany do pierwszych interwencji Policji lub Straży Miejskiej. Działają tutaj dwa czynniki - nowe osoby na osiedlu, które nie znają jeszcze zasad lub zwykła psychologia - ktoś postawił samochód, inna osoba dostawiła i tak z czasem zrobił się cały sznur myślących, że tym razem służby odpuszczą. Nic się nie zmieniło w przepisach czy też w stanowisku służb - po prostu trzeba poczekać parę dni na pierwsze karteczki za wycieraczkami - wtedy sytuacja wróci do normy.



Wróć do „Orlińskiego 8 (etap IV) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość