Strefa zamieszkania / kwestia parkowania / części wspólne - Orlińskiego 8

Forum dla osób, które kupują mieszkanie w budynku Orlińskiego 8 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
Norbert8
Posty: 1
Rejestracja: 11 cze 2017, 1:14

Re: Strefa zamieszkania / kwestia parkowania / części wspólne - Orlińskiego 8

Postautor: Norbert8 » 11 cze 2017, 1:20

Cześć. Parkingi na zewnątrz są terenem, który podlega podatkowaniu a dodatkowo serwisowaniu np. bramy. Te 10zł to zapewne składowa kilku elementów. Najlepiej wystosować do administracji prośbę o ich wskazanie. Pozdrawiam.

gogolas1
Posty: 2
Rejestracja: 26 wrz 2015, 13:09

Re: Strefa zamieszkania / kwestia parkowania / części wspólne - Orlińskiego 8

Postautor: gogolas1 » 14 cze 2017, 11:28

Jestem posiadaczem drogiego miejsca parkingowego ,które moim zdaniem jest tylko 12,5 m2 kawałkiem kostki brukowej . Z mojej wiedzy BUDIMEX sprzedając te miejsca jako parkingowe powinien wykonać ORGANIZACJE RUCHU a nie wspólnota ! To przerzucanie kosztów BUDIMEX-u na wspólnotę .
A wspólnota zawiązała się nie wiem na kim i na czym bo nikt nikomu żadnej informacji o tym nie dał .???

nadka
Posty: 159
Rejestracja: 15 lis 2016, 22:10

Re: Strefa zamieszkania / kwestia parkowania / części wspólne - Orlińskiego 8

Postautor: nadka » 17 cze 2017, 19:31

Chyba warto instruować dostawców, jeśli chodzi o parkowanie na osiedlu...

Obrazek

Ten na przykład, na uwagę, że po kilku takich wizytach, ten trawnik nie będzie chyba najlepiej wyglądał, stwierdził tylko, że przecież musi gdzieś zaparkować.


Risager
Posty: 126
Rejestracja: 16 lis 2014, 13:48

Re: Strefa zamieszkania / kwestia parkowania / części wspólne - Orlińskiego 8

Postautor: Risager » 18 cze 2017, 10:29

Dobrze, że zwróciłaś mu uwagę. Musimy piętnować takie zachowania. Jeżeli to dostawa, to już lepiej gdyby na ulicy na awaryjnych stanął na te 5 minut zamiast rozjeżdżać trawniki.

M&M
Posty: 232
Rejestracja: 04 maja 2015, 9:23

Re: Strefa zamieszkania / kwestia parkowania / części wspólne - Orlińskiego 8

Postautor: M&M » 06 lip 2017, 8:06

Chciałbym poruszyć temat wyjazdu spod naszego bloku. Auta stojące na chodniku wzdłuż bloku bardzo ograniczają widoczność.. W innych blokach już nie ma tego problemu...

morth
Posty: 584
Rejestracja: 18 lut 2015, 16:45

Re: Strefa zamieszkania / kwestia parkowania / części wspólne - Orlińskiego 8

Postautor: morth » 06 lip 2017, 9:01

Przy innych blokach są oznaczenia dzięki, którym można "ścigać" źle parkujących, u nas dopóki zarządca nie zbierze się na postawienie znaków jest niestety wolna Amerykanka i wykorzystują to nie tylko mieszkańcy naszego bloku ale i sąsiadujących. Koszty takich znaków w cale nie są duże więc nie wiem dlaczego z tym zwlekają aż tak długo.

https://www.sklepdrogowy.pl/pl/p/Znak-d ... w-kpl./436 znak 82,90 zł brutto

https://www.sklepdrogowy.pl/pl/p/Slupek ... 2C7-mb/392 słupek 77,36 zł brutto

+ znak strefa zamieszkania 104 zł brutto + Cement . około 10 zł brutto 25kg

michalxg
Posty: 343
Rejestracja: 27 paź 2016, 8:10

Re: Strefa zamieszkania / kwestia parkowania / części wspólne - Orlińskiego 8

Postautor: michalxg » 06 lip 2017, 10:06

A orientujecie się jak prawnie wyglada kwestia odholowania nieużywanego pojazdu? Na parkingu wzdłuż Orlińskiego stoi bordowa skoda - szrot, który ktoś porzucił już pare tygodni temu i w ogóle się nie rusza z miejsca...


Piepia
Posty: 107
Rejestracja: 26 lip 2016, 10:34

Re: Strefa zamieszkania / kwestia parkowania / części wspólne - Orlińskiego 8

Postautor: Piepia » 06 lip 2017, 12:08

No ta skoda też mnie irytuje!!

M&M
Posty: 232
Rejestracja: 04 maja 2015, 9:23

Re: Strefa zamieszkania / kwestia parkowania / części wspólne - Orlińskiego 8

Postautor: M&M » 06 lip 2017, 12:25

morth pisze:Przy innych blokach są oznaczenia dzięki, którym można "ścigać" źle parkujących, u nas dopóki zarządca nie zbierze się na postawienie znaków jest niestety wolna Amerykanka i wykorzystują to nie tylko mieszkańcy naszego bloku ale i sąsiadujących. Koszty takich znaków w cale nie są duże więc nie wiem dlaczego z tym zwlekają aż tak długo.

https://www.sklepdrogowy.pl/pl/p/Znak-d ... w-kpl./436 znak 82,90 zł brutto

https://www.sklepdrogowy.pl/pl/p/Slupek ... 2C7-mb/392 słupek 77,36 zł brutto

+ znak strefa zamieszkania 104 zł brutto + Cement . około 10 zł brutto 25kg


Nasz zarządca czeka na płynność finansową :lol: Ale to parkowanie przy wyjeździe jest niebezpieczne... :/

M&M pisze:Chciałbym poruszyć temat wyjazdu spod naszego bloku. Auta stojące na chodniku wzdłuż bloku bardzo ograniczają widoczność.. W innych blokach już nie ma tego problemu...


Chodzi mi o pojazdy przy wjazd na ulicę "główną"

karolina.j
Posty: 228
Rejestracja: 01 wrz 2015, 19:06

Re: Strefa zamieszkania / kwestia parkowania / części wspólne - Orlińskiego 8

Postautor: karolina.j » 06 sie 2017, 22:29

Dostałam w piątek maila od Zarządcy w kwestii oznakowania strefy zamieszkania

Witam,

Uprzejmie informuję że, w dniu dzisiejszym zostało zlecone wykonanie projektu oznakowania we Wspólnocie. W przeciągu dwóch tygodni zostanie nam przedstawiony projekt.



Wróć do „Orlińskiego 8 (etap IV) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości