Wykończenie "dziur" w balkonach pomiędzy barierką a podłogą - Orlińskiego 8

Forum dla osób, które kupują mieszkanie w budynku Orlińskiego 8 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
michalxg
Posty: 343
Rejestracja: 27 paź 2016, 8:10

Wykończenie "dziur" w balkonach pomiędzy barierką a podłogą - Orlińskiego 8

Postautor: michalxg » 18 cze 2017, 20:28

Nie wiem jak Wy się na to zapatrujecie, ale radosna twórczość architekta w postaci przerw między balkonem, a elewacją oraz między okuciem balkonu a jego końcem dla mnie jest trochę drażniąca. Cokolwiek nie spadnie na posadzkę to ma szansę wylecieć do sąsiada albo w ogóle spać na chodnik. Czy ktoś miał/ma jakiś pomysł co zrobić z tym balkonem, aby zlikwidować wspomniane "dziury" oraz żeby to dobrze wyglądało?

mordredo
Posty: 94
Rejestracja: 03 kwie 2017, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Wykończenie "dziur" w balkonach pomiędzy barierką a podłogą - Orlińskiego 8

Postautor: mordredo » 19 cze 2017, 9:22

Mam półtora roku do odbioru mieszkania a już mi ten psikus projektanta spędza sen z powiek :x zwłaszcza, że mamy niewielkiego psiaka.

usia
Posty: 234
Rejestracja: 05 maja 2015, 17:44

Re: Wykończenie "dziur" w balkonach pomiędzy barierką a podłogą - Orlińskiego 8

Postautor: usia » 19 cze 2017, 10:39

Ja powiesiłam na barierce matę trzcinową. Zsłoniłam sobie balkon, a dodatkowo ta dziura się trochę zatkała ;)


michalxg
Posty: 343
Rejestracja: 27 paź 2016, 8:10

Re: Wykończenie "dziur" w balkonach pomiędzy barierką a podłogą - Orlińskiego 8

Postautor: michalxg » 21 cze 2017, 8:26

usia pisze:Ja powiesiłam na barierce matę trzcinową. Zsłoniłam sobie balkon, a dodatkowo ta dziura się trochę zatkała ;)


Ja mam ten zabudowany, więc nie chce go zasłaniać tym "dziadostwem" ale chyba nie będę miał wyjścia... myślałem też czy by nie położyć na to sztucznej trawy która dojdzie od samego okucia balkonu. Pozostanie tylko problem dziur bocznych...

usia
Posty: 234
Rejestracja: 05 maja 2015, 17:44

Re: Wykończenie "dziur" w balkonach pomiędzy barierką a podłogą - Orlińskiego 8

Postautor: usia » 21 cze 2017, 12:35

michalxg pisze:
usia pisze:Ja powiesiłam na barierce matę trzcinową. Zsłoniłam sobie balkon, a dodatkowo ta dziura się trochę zatkała ;)


Ja mam ten zabudowany, więc nie chce go zasłaniać tym "dziadostwem" ale chyba nie będę miał wyjścia... myślałem też czy by nie położyć na to sztucznej trawy która dojdzie od samego okucia balkonu. Pozostanie tylko problem dziur bocznych...


Ja na szczeście bocznych dziur nie mam ;) A co do "dziadostwa" to ja sobie je bardzo chwalę, miałam na poprzednim mieszkaniu i nic się z tym nie dzieje latami. Oczywiście są różne rodzaje, zależy pewnie jaki sie kupi 8-)

michalxg
Posty: 343
Rejestracja: 27 paź 2016, 8:10

Re: Wykończenie "dziur" w balkonach pomiędzy barierką a podłogą - Orlińskiego 8

Postautor: michalxg » 21 cze 2017, 14:33

Usia - nie mam zastrzeżenia co do jakości, ale moim zdaniem jest to wizualnie okropne ;)

usia
Posty: 234
Rejestracja: 05 maja 2015, 17:44

Re: Wykończenie "dziur" w balkonach pomiędzy barierką a podłogą - Orlińskiego 8

Postautor: usia » 25 cze 2017, 14:06

michalxg pisze:Usia - nie mam zastrzeżenia co do jakości, ale moim zdaniem jest to wizualnie okropne ;)

Sa gusta i gusciki, o tym się nie dyskutuje ;) każdy ma inne poczucie estetyki :)


M&M
Posty: 232
Rejestracja: 04 maja 2015, 9:23

Re: Wykończenie "dziur" w balkonach pomiędzy barierką a podłogą - Orlińskiego 8

Postautor: M&M » 27 cze 2017, 9:38

Zawsze można zrobić 'siatkę' na dole z odpowiednią średnicą 'oczka'. Jeżeli się to dobrze zrobi nie będzie się to wizualnie rzucać w oczy a będzie spełniało swoje zadanie. Ja się zastanawiałem czy jesteśmy w stanie zrobić coś z tą 'dziurą' ale u góry :D Bo jak sąsiad cos wyleje albo pada deszcz (nie mowie o zacinaniu) to wszystko z góry leci na połowę balkonu :D

usia
Posty: 234
Rejestracja: 05 maja 2015, 17:44

Re: Wykończenie "dziur" w balkonach pomiędzy barierką a podłogą - Orlińskiego 8

Postautor: usia » 27 cze 2017, 10:34

M&M pisze:Zawsze można zrobić 'siatkę' na dole z odpowiednią średnicą 'oczka'. Jeżeli się to dobrze zrobi nie będzie się to wizualnie rzucać w oczy a będzie spełniało swoje zadanie. Ja się zastanawiałem czy jesteśmy w stanie zrobić coś z tą 'dziurą' ale u góry :D Bo jak sąsiad cos wyleje albo pada deszcz (nie mowie o zacinaniu) to wszystko z góry leci na połowę balkonu :D

lepiej, zeby sąsiad nic nie wylewał przez balkon - to nie sredniowiecze :shock: :lol: a tak własnie w temacie, to fajnie, jakby niektórzy sąsiedzi z 7 p. nie wytrzepywali za barierkę balkonu reczników, szmat czy scierek....tam nizej ktoś mieszka...i to całkiem sporo osób :evil: na razie nie będę wskazywać tego delikwenta, bo mam nadzieję, że mentalnie przeniesie się wreszcie do miasta :D ;)

M&M
Posty: 232
Rejestracja: 04 maja 2015, 9:23

Re: Wykończenie "dziur" w balkonach pomiędzy barierką a podłogą - Orlińskiego 8

Postautor: M&M » 27 cze 2017, 10:44

usia pisze:
M&M pisze:Zawsze można zrobić 'siatkę' na dole z odpowiednią średnicą 'oczka'. Jeżeli się to dobrze zrobi nie będzie się to wizualnie rzucać w oczy a będzie spełniało swoje zadanie. Ja się zastanawiałem czy jesteśmy w stanie zrobić coś z tą 'dziurą' ale u góry :D Bo jak sąsiad cos wyleje albo pada deszcz (nie mowie o zacinaniu) to wszystko z góry leci na połowę balkonu

lepiej, zeby sąsiad nic nie wylewał przez balkon - to nie sredniowiecze :shock: :lol: a tak własnie w temacie, to fajnie, jakby niektórzy sąsiedzi z 7 p. nie wytrzepywali za barierkę balkonu reczników, szmat czy scierek....tam nizej ktoś mieszka...i to całkiem sporo osób :evil: na razie nie będę wskazywać tego delikwenta, bo mam nadzieję, że mentalnie przeniesie się wreszcie do miasta :D

Mi się zdarzyło, że sąsiad (albo budimex) wylali wodę z wiadra :P Miałem szczęście, że wykonałem w dobrym czasie krok w tył :lol:



Wróć do „Orlińskiego 8 (etap IV) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości