Wpis do ksiąg wieczystych i otrzymanie dokumentów z sądu - Orlińskiego 8

Forum dla osób, które kupują mieszkanie w budynku Orlińskiego 8 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
karolina.j
Posty: 228
Rejestracja: 01 wrz 2015, 19:06

Re: Wpis do ksiąg wieczystych i otrzymanie dokumentów z sądu - Orlińskiego 8

Postautor: karolina.j » 25 paź 2017, 11:29

usia pisze:
AnaOKR pisze:Wpis i wyodrębnienie księgi wieczystej odbywa się zgodnie z aktami notarialnym, dokładniej w zależności kiedy akt został podpisany i kiedy dokumenty zostały dostarczone przez notariusza do sądu. Więc istotna jest tutaj data podpisania aktu notarialnego.
Ja odebrałam mieszkanie w pierwszym terminie, ale akt dopiero w maju podpisałam więc jeszcze chwilę poczekam.

No to tak. My odebralismy 30 marca, ale akt już 12 kwietnia podpisaliśmy.

@usia, czyli czekaliście równo 6mcy? u mnie właśnie mija te 6mcy od podpisania aktu notarialnego (późny kwiecień), trochę mam nadzieję, że na dniach otrzymam korespondencję.

usia
Posty: 234
Rejestracja: 05 maja 2015, 17:44

Re: Wpis do ksiąg wieczystych i otrzymanie dokumentów z sądu - Orlińskiego 8

Postautor: usia » 26 paź 2017, 12:04

karolina.j pisze:
usia pisze:
AnaOKR pisze:Wpis i wyodrębnienie księgi wieczystej odbywa się zgodnie z aktami notarialnym, dokładniej w zależności kiedy akt został podpisany i kiedy dokumenty zostały dostarczone przez notariusza do sądu. Więc istotna jest tutaj data podpisania aktu notarialnego.
Ja odebrałam mieszkanie w pierwszym terminie, ale akt dopiero w maju podpisałam więc jeszcze chwilę poczekam.

No to tak. My odebralismy 30 marca, ale akt już 12 kwietnia podpisaliśmy.

@usia, czyli czekaliście równo 6mcy? u mnie właśnie mija te 6mcy od podpisania aktu notarialnego (późny kwiecień), trochę mam nadzieję, że na dniach otrzymam korespondencję.

Tak, ok 6 miesięcy.

Kris11
Posty: 1
Rejestracja: 05 lis 2017, 11:50

Re: Wpis do ksiąg wieczystych i otrzymanie dokumentów z sądu - Orlińskiego 8

Postautor: Kris11 » 05 lis 2017, 11:55

Ja podpisałem akt pod koniec kwietnia i dzwoniłem do Sądu Rejonowego odnośnie ksiąg wieczystych i mówili że będę mieć termin na luty 2018. Takie mają terminy i przyspieszenie nic nie daje.


usia
Posty: 234
Rejestracja: 05 maja 2015, 17:44

Re: Wpis do ksiąg wieczystych i otrzymanie dokumentów z sądu - Orlińskiego 8

Postautor: usia » 05 lis 2017, 14:32

Kris11 pisze:Ja podpisałem akt pod koniec kwietnia i dzwoniłem do Sądu Rejonowego odnośnie ksiąg wieczystych i mówili że będę mieć termin na luty 2018. Takie mają terminy i przyspieszenie nic nie daje.

To widać miałam szczęście, że tak "szybko " to poszło u mnie ;)

Krzysiek
Posty: 49
Rejestracja: 25 cze 2015, 15:17

Re: Wpis do ksiąg wieczystych i otrzymanie dokumentów z sądu - Orlińskiego 8

Postautor: Krzysiek » 28 gru 2017, 2:37

Witam, przepraszam z góry jesli to jest smieszne czy dziwne pytanie ale odebrałem mieszkanie okolo 20 maja i nie wiem czy mam czekac na jakies pismo czy mam je sam załatwiać? Pytam bo dostałem niedawno sms z banku, pozdrawiam

psps
Posty: 21
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:01

Re: Wpis do ksiąg wieczystych i otrzymanie dokumentów z sądu - Orlińskiego 8

Postautor: psps » 28 gru 2017, 12:11

Dzień dobry,
podpisałam akt notarialny już dosyć dawno i w dalszym ciągu nie dostałam wypisu z ksiąg wieczystych, gdzie powinnam się zgłosić w tej sprawie?

Tommy
Posty: 257
Rejestracja: 10 lip 2016, 6:36

Re: Wpis do ksiąg wieczystych i otrzymanie dokumentów z sądu - Orlińskiego 8

Postautor: Tommy » 28 gru 2017, 12:42

Przy ostatniej wymianie prezesów sądów w Krakowie, ministerstwo tłumaczyło się następująco, jeśli chodzi o sąd w Podgórzu:

"Jest on przedostatni w zestawieniu wszystkich sądów rejonowych w Polsce pod względem opanowania wpływu spraw. Niepokojące są zwłaszcza gwałtownie rosnące zaległości w wydziale ksiąg wieczystych Sądu Rejonowego dla Krakowa Podgórza, jednego z największych takich wydziałów w całym kraju. Czas oczekiwania na wpis do księgi wieczystej sięga w tym sądzie sześciu miesięcy, podczas gdy średnio w kraju trwa to niewiele ponad miesiąc. Opóźnienia przy wpisach do ksiąg wieczystych zagrażają bezpieczeństwu obrotu gospodarczego, bowiem nieuregulowany status nieruchomości wstrzymuje inwestycje i negatywnie wpływa na rozwój gospodarczy całego regionu. "

Temat był poruszany w wątku Avii 2 - Wpisy mieszkań do ksiąg wieczystych w Krakowie

Może trzeba pisać skargi do ministerstwa, że nic się nie zmieniło i nie ma widoków na szybsze wpisy do KW :)


KOSMO
Posty: 105
Rejestracja: 18 kwie 2015, 10:55

Re: Wpis do ksiąg wieczystych i otrzymanie dokumentów z sądu - Orlińskiego 8

Postautor: KOSMO » 29 gru 2017, 19:59

15 grudnia odebrałem pisemko o wyodrębnieniu lokalu i założeniu KW.
155 mieszkań w O8 jest wyodrębnionych z własną KW stan na dziś.
Moją KW wyodrębniono a zawiadomienie wysłano dopiero po miesiącu, pierwsze KW wyodrębniono 14 września. Czyli od dobrych 2 miesięcy współmieszkańcy nie chwalą się wesołą nowiną, że mają wyodrębnione KW i zawiadomienia w ręce.

karolina.j
Posty: 228
Rejestracja: 01 wrz 2015, 19:06

Re: Wpis do ksiąg wieczystych i otrzymanie dokumentów z sądu - Orlińskiego 8

Postautor: karolina.j » 31 gru 2017, 22:21

ja podpisałam akt pod koniec kwietnia i otrzymałam akt pod koniec grudnia. trwało 8 miesięcy punkt.

Krzysiek
Posty: 49
Rejestracja: 25 cze 2015, 15:17

Re: Wpis do ksiąg wieczystych i otrzymanie dokumentów z sądu - Orlińskiego 8

Postautor: Krzysiek » 05 mar 2018, 12:26

Witam, sorry że odświeżam temat, ale parę dni temu dopiero odebrałem KW a mieszkanie odebrałem w Maju 2017 trochę to trwało, nie ważne, mam pytanie co mam z tym odpisem zrobić? może mi ktoś podpowiedzieć czy mam to gdzieś zgłosić, zanieść, oprócz banku żeby mieć troszkę niższą rate, przepraszam za może błahe pytanie ale nigdy nie miałem wypisu KW...

pozdrawiam Krzysztof



Wróć do „Orlińskiego 8 (etap IV) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości