Likwidacja ochrony i złożenie wniosku do wspólnoty - Orlińskiego 8

Forum dla osób, które kupują mieszkanie w budynku Orlińskiego 8 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
Piepia
Posty: 107
Rejestracja: 26 lip 2016, 10:34

Likwidacja ochrony i złożenie wniosku do wspólnoty - Orlińskiego 8

Postautor: Piepia » 16 paź 2017, 10:17

Dzisiaj wchodząc na e-kartoteke widziałem pismo o zaglosowaniu na likwidację ochrony. Więc trzeba zebrać co najmniej 10 podpisów złożyć wniosek i zagłosować myślę że z tą sprawą nie ma co czekać do pierwszego zebrania tylko wyjaśnić tą kwestię jak najszybciej ale żeby złożyć wniosek trzeba tak jak już pisałem co najmniej 10 podpisów noi później głosować poprzez e-kartoteke pozdrawiam. Na Orlińskiego 10 tak właśnie zrobili

AnaOKR
Posty: 20
Rejestracja: 12 paź 2016, 20:36

Re: Likwidacja ochrony i złożenie wniosku do wspólnoty - Orlińskiego 8

Postautor: AnaOKR » 16 paź 2017, 10:31

Właśnie, wszystkie Wspólnoty na około zrezygnowały lub rezygnują, a u nas cisza. Myślę, że warto ten wniosek napisać, a potem głosowanie wyjaśni czy ochrona zostanie czy nie. Ale dobrze poważnie się zastanowić, przed oddaniem głosu. Kwotę 0,87 zł/m2 serio można byłoby lepiej spożytkować, albo po prostu zostawić w kieszeni. Ale kto bogatemu zabroni.
Aviia 5 jest już po pierwszym zebraniu Wspólnoty u nas chyba pierwsze będzie to obowiązkowe na początku roku. Widać jak to u nas jest z zainteresowaniem sprawami Wspólnoty. A to przecież chodzi o nasze dobro!
Jak najbardziej jestem za wnioskiem i chętnie podpiszę.

morth
Posty: 584
Rejestracja: 18 lut 2015, 16:45

Re: Likwidacja ochrony i złożenie wniosku do wspólnoty - Orlińskiego 8

Postautor: morth » 16 paź 2017, 10:56

Też podpiszę.


TomeG
Posty: 11
Rejestracja: 08 lip 2016, 21:48

Re: Likwidacja ochrony i złożenie wniosku do wspólnoty - Orlińskiego 8

Postautor: TomeG » 16 paź 2017, 11:03

Takie "referendum" rzeczywiście wydaje się być najbardziej sprawiedliwą opcją.

Ja będę głosował, żeby zostali :)

Piepia
Posty: 107
Rejestracja: 26 lip 2016, 10:34

Re: Likwidacja ochrony i złożenie wniosku do wspólnoty - Orlińskiego 8

Postautor: Piepia » 16 paź 2017, 11:16

Jak się uzbiera 10 osób na forum to taki wniosek mogę napisać i przejść się z podpisami dla mnie to jest szkoda kasy na tą pseudo ochronę.

AnaOKR
Posty: 20
Rejestracja: 12 paź 2016, 20:36

Re: Likwidacja ochrony i złożenie wniosku do wspólnoty - Orlińskiego 8

Postautor: AnaOKR » 16 paź 2017, 11:43

Ale chyba nie 10 osób, tylko jak już będzie nam potrzebne 10% udziałów. Tyle jest na pewno potrzebne do zwołania zebrania Wspólnoty. Wówczas będzie potrzeba około 30-40 mieszkań w zależności od powierzchni.
Prościej chyba będzie napisać wniosek i zwołać chętnych np do garażu w któryś wieczór i niech podpiszą. Można dodatkowo kartki na drzwi klatek wywiesić. To mogę zrobić ja jeśli ustalimy taki termin.

Piepia
Posty: 107
Rejestracja: 26 lip 2016, 10:34

Re: Likwidacja ochrony i złożenie wniosku do wspólnoty - Orlińskiego 8

Postautor: Piepia » 16 paź 2017, 11:58

Dobry pomysł :) 10 osób jest potrzebnych żeby taki wniosek złożyć do zarządcy później musi być większa połowa jest jedna jeszcze kwestia Budimex mianowicie oni mają duży udział w naszym bloku że względu na garaże ale tym już zajmie się zarządca noi wtedy zaczyna się głosowanie trzeba to zrobić w miarę szybko żeby w styczniu wypowiedzieli umowę


karolina.j
Posty: 228
Rejestracja: 01 wrz 2015, 19:06

Re: Likwidacja ochrony i złożenie wniosku do wspólnoty - Orlińskiego 8

Postautor: karolina.j » 16 paź 2017, 12:09

ja również podpiszę

morth
Posty: 584
Rejestracja: 18 lut 2015, 16:45

Re: Likwidacja ochrony i złożenie wniosku do wspólnoty - Orlińskiego 8

Postautor: morth » 16 paź 2017, 12:11

Ja proponuję jeśli już się za to zabierzemy. Z racji że nie każdy zakładam że czyta forum. Zrobić małe karteczki i wrzucić do skrzynek z informacją o takim głosowaniu. Aby wiadomość dotarła w miarę możliwości do wszystkich zainteresowanych.

M&M
Posty: 232
Rejestracja: 04 maja 2015, 9:23

Re: Likwidacja ochrony i złożenie wniosku do wspólnoty - Orlińskiego 8

Postautor: M&M » 16 paź 2017, 12:21

Proponowałem już zebranie. Nikt się nie wychylał to może w przyszłym tygodniu zwołamy zebranie w garażu. Załatwi się wtedy parę spraw poruszanych w innym temacie. Jeżeli są chętni, żeby się za to zabrać proponuję małe spotkanie organizacyjne wcześniej. Np jutro/pojutrze i wtedy ustali się konkretny termin i tematy.



Wróć do „Orlińskiego 8 (etap IV) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości