Likwidacja ochrony i złożenie wniosku do wspólnoty - Orlińskiego 8

Forum dla osób, które kupują mieszkanie w budynku Orlińskiego 8 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
Agniesza
Posty: 50
Rejestracja: 16 paź 2016, 13:26

Re: Likwidacja ochrony i złożenie wniosku do wspólnoty - Orlińskiego 8

Postautor: Agniesza » 19 paź 2017, 9:26

nohevia pisze:"Perdolowate 30" bylo w przenosni, kazda kwota nie jest na tyle wysoka by sie nia posilkowac. To teraz wiesz, ze problemy np z domofonem mozesz tez zglosic ohronie. NIe kazdy z nas musi wiedziec gdzie sa takie przelaczniki, a nawet jak wie to nie musi wiedziec w jaki sposob nimi operowac, przynajmniej ja mam duzo ciekawsze zajecia. Z reszta ta dyskusja i tak nie doprowadzi do konsensusu, niestety, bo kazdy argument stanowi dobry argument by zrezygnowac z ochrony. Wspomniano rowniez o kamerach, ktos to bedzie musial monitorowac. Zastanowcie sie dobrze.


Rozumiem ze ochrona problem z domofonem zglasza zarzadcy, rownie dobrze moge zrobic to sama, bez posrednikow.
Decyzje w sprawie ochrony musze przemyslec... mysle, ze częsc z nas jest za ochroną ale nie w tej formie i ze nalezy przed podjeciem decyzji "zbadac rynek". Wiekszosc z nas przed podjeciem powaznej decyzji (ta jest warta 140tys rocznie) robi rozeznanie...

maciek
Posty: 98
Rejestracja: 22 cze 2015, 21:21

Re: Likwidacja ochrony i złożenie wniosku do wspólnoty - Orlińskiego 8

Postautor: maciek » 19 paź 2017, 9:34

nohevia pisze:Witam
Sylwia-lokatorka z parteru.
Uwazam, ze argument co do zaoaszczedzenia 30 zl na likwidacji ochrony jest ponizej krytyki i bardzo slaby. Zastanwcie sie co zrobicie kiedy: bedzie wyciek wody (zanim ktos go zauwazy moze byc sporo juz zniszczone), problemy z domofonami, pogotowie energetyczne itd. Chcecie wziac to wszystko na siebie???? Kurde, ludzie opanujcie sie i myslcie troche racjonalnie i troche z egoizmu dodam: myslcie wygodnie. Czy to jest warte takiej pierdolowatej sumy????? ni na prawde wykonuja kupe roboty, ktora pozniej bedziemy musieli ogarnac sami a to juz nie bedzie takie hop siup, czy ktos z was wie gdzie sie rozne przelaczniki od transformatorow i itp. Ja sie na tym nie znam i nie mam zamiaru biegac jak potluczona jesli bedzie awaria. Przemyslcie to. To ze ochrona zawita do kogos bo jest impreza to nie jest jego decyzja-dostaje zgloszenie od lokatora, ktoremu to przeszkadza to idzie. Wiec to tez nie jest argument. Kurcze na prawde jestem w szoku, zal po prostu zal tego sluchac.


Witaj, Sąsiadko
jakieś promocyjne ceny Masz tej ochrony (30 zł ?) :roll:
argument o zepsutym domofonem jakoś do mnie nie trafia ... ochrona nie naprawi domofonu. Ochrona nie jest od napraw, poza tym może zdarzyć się nowo zatrudniony Pan ochroniarz i też nie będzie wiedział, gdzie jest jakiś wyłącznik czy tez zawór.
Roczny planowany koszt ochrony dla naszego bloku to 142 000 zł - za tą kwotę naprawdę można : ubezpieczyć budynek, zainstalować monitoring, opłacić "asistance" (w razie awarii) itp. a resztę przeznaczyć np. na fundusz remontowy. Można też zastanowić się nad ewentualnym ogrodzeniem dziedzińca (oczywiście z furtkami).
Na wczorajszym wstępnym zebraniu padł też argument, że jak zadomowi się w naszym bloku jakiś bezdomny, to tylko ochrona zareaguje, bo wszyscy inni będą się bali - jeśli ktoś się będzie bał to zadzwoni na policję, a jak będzie z tych mniej strachliwych to po prostu grzecznie (lub mniej grzecznie ;) ) poprosi, by jednak ten znalazł sobie inne miejsce.
PS. jak nie będziesz mogła poradzić sobie z zamknięciem zaworu lub zlokalizowaniem wyłącznika, chętnie pomogę :lol: , myślę, że inni sąsiedzi również.

M&M
Posty: 232
Rejestracja: 04 maja 2015, 9:23

Re: Likwidacja ochrony i złożenie wniosku do wspólnoty - Orlińskiego 8

Postautor: M&M » 19 paź 2017, 10:57

Temat może niefortunnie nazwany i nie trzymajmy się go tak stanowczo. Uważam, że każdy temat można spokojnie omówić i zadecydować. Najlepiej na następnym zebraniu, gdzie zbierze się już więcej osób przyjdziemy z konkretami. Zwolennicy monitoringu ze wstępnym kosztorysem, a zwolennicy ochrony z propozycjami być może innych, tańszych firm ochroniarskich? Zdecyduje większość, ale myślę, że nie jeden zwolennik likwidacji ochrony, może zmienić zdanie gdy usłyszy konkretne propozycje "zbicia" ceny lub jakiejś odpowiedzialności za wykonywany zawód. Ja osobiście chętnie usłyszę propozycje, które dają do myślenia w jednym i drugim kierunku i pomogą w podjęciu słusznej decyzji.


Agniesza
Posty: 50
Rejestracja: 16 paź 2016, 13:26

Re: Likwidacja ochrony i złożenie wniosku do wspólnoty - Orlińskiego 8

Postautor: Agniesza » 19 paź 2017, 11:13

Postaram sie rozeslac kilka maili do firm ochroniarskich z zapytaniem o oferte i koszt takich uslug. Obiecuje przygotowac propozycję ofert na nastepne spotkanie.

Ekspresjah
Posty: 332
Rejestracja: 04 lis 2016, 1:07

Re: Likwidacja ochrony i złożenie wniosku do wspólnoty - Orlińskiego 8

Postautor: Ekspresjah » 19 paź 2017, 13:09

Pozwolę sobie zamieścić jeden wpis, choć nie jestem mieszkanką Orlińskiego 8. Kupiłam mieszkanie w Avii 7, a na razie wynajmuję pokój na osiedlu przy ul. Bajecznej (to osiedle również niegdyś wybudował Budimex). Osiedlem zarządza firma Renoma. Mamy ochronę (kiedyś całodobową, teraz od rana do 22.00 albo 23.00), choć jest też monitoring. Ochroniarze nie tylko siedzą w portierni i są na obchodach, ale też wykonują szereg prac porządkowych w ciągu dnia, głównie ogrodniczych. Podlewają i koszą trawę, nieraz widziałam ich sadzących rośliny (kwiatki rosnące wzdłuż chodników zmieniają się w zależności od pory - od przebiśniegów w marcu, przez tulipany czy inne śmierdziuszki, po obecne "minichryzantemy"), raz nawet ochroniarz kosił trawę i porządkował winobluszcz w zapuszczonym ogródku na parterze jednego z mieszkań. Nawet gdyby im się bardzo nudziło, to pewnie nie wykonywaliby tych zadań za darmo. Może ochrona nie musi być wyłącznie ochroną?

Na osiedlu tym wynajmuję tylko jeden pokój, mieszkaniem w imieniu właściciela opiekuje się biuro nieruchomości, więc nigdy nie interesowałam się sprawami mieszkańców. Nie wiem, na jakich dokładnie zasadach funkcjonuje u nas ochrona. Niestety na ten moment nie znam też nazwy firmy ochroniarskiej.

Agniesza
Posty: 50
Rejestracja: 16 paź 2016, 13:26

Re: Likwidacja ochrony i złożenie wniosku do wspólnoty - Orlińskiego 8

Postautor: Agniesza » 19 paź 2017, 13:43

Czy mogę prosić o kontakt sąsiadów, kórzy byli na spotkaniu i byli zainteresowani ochroną w budynku?
mój mail wojtasaga(at)poczta.fm
Dzięki
Ostatnio zmieniony 20 paź 2017, 7:41 przez Agniesza, łącznie zmieniany 1 raz.

maciek
Posty: 98
Rejestracja: 22 cze 2015, 21:21

Re: Likwidacja ochrony i złożenie wniosku do wspólnoty - Orlińskiego 8

Postautor: maciek » 19 paź 2017, 14:27

Agniesza pisze:Postaram sie rozeslac kilka maili do firm ochroniarskich z zapytaniem o oferte i koszt takich uslug. Obiecuje przygotowac propozycję ofert na nastepne spotkanie.


Oczywiście próbować można, lecz stawka tej firmy ochroniarskiej wynosi ok 16 zł za godzinę ( parę groszy więcej niż wynosi ustawowe minimum za pracę) .

Oczywiście można również zaproponować ochronę od 6 do 22, lecz wtedy odpada argument co poniektórych, twierdzących, że taki Pan ochroniarz interweniuję w przypadku zakłócenia ciszy nocnej lub tych, którzy nie wiedzą gdzie jest jaki zawór (awaria w nocy).
Natomiast połączenie funkcji ochrony z funkcją gospodarza domu, który dba o zieleń, odśnieża w zimie, coś tam sprzątnie i podobne jest ciekawym rozwiązaniem - tylko czy znajdzie się taki jakiś chętny ... - co w połączeniu ze skróconym czasem pracy (np. 6-22 czyli o 1/3 ) może dać jakieś wymierne korzyści i jakieś tam oszczędności.


Agniesza
Posty: 50
Rejestracja: 16 paź 2016, 13:26

Re: Likwidacja ochrony i złożenie wniosku do wspólnoty - Orlińskiego 8

Postautor: Agniesza » 19 paź 2017, 14:53

maciek pisze:
Agniesza pisze:Postaram sie rozeslac kilka maili do firm ochroniarskich z zapytaniem o oferte i koszt takich uslug. Obiecuje przygotowac propozycję ofert na nastepne spotkanie.


Oczywiście próbować można, lecz stawka tej firmy ochroniarskiej wynosi ok 16 zł za godzinę ( parę groszy więcej niż wynosi ustawowe minimum za pracę) .

Oczywiście można również zaproponować ochronę od 6 do 22, lecz wtedy odpada argument co poniektórych, twierdzących, że taki Pan ochroniarz interweniuję w przypadku zakłócenia ciszy nocnej lub tych, którzy nie wiedzą gdzie jest jaki zawór (awaria w nocy).
Natomiast połączenie funkcji ochrony z funkcją gospodarza domu, który dba o zieleń, odśnieża w zimie, coś tam sprzątnie i podobne jest ciekawym rozwiązaniem - tylko czy znajdzie się taki jakiś chętny ... - co w połączeniu ze skróconym czasem pracy (np. 6-22 czyli o 1/3 ) może dać jakieś wymierne korzyści i jakieś tam oszczędności.


Macku, mozesz maila do mnie napisac. Dzieki

bmi
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2017, 15:15

Re: Likwidacja ochrony i złożenie wniosku do wspólnoty - Orlińskiego 8

Postautor: bmi » 19 paź 2017, 15:34

Witam serdecznie współmieszkańców,

Patrze na argumentacje które poniekąd są zrozumiałe aczkolwiek widzę że główną kwestia są finanse- dla jednych to dużo dla inny nie wielki koszt w stosunku do całości kosztów związanych z mieszkaniem i opłatami administracyjnymi

Jeśli chodzi o interwencje nocne to wiem że nasza ochrona ma sporo pracy związaną ze zgłoszeniami i z zazwyczaj to wystarcza- proszą żeby wejść do środka z balkonów itp bo godzina jest już grubo po 24 czy nawet świta, zawsze wole żeby do mnie zapukał ochroniarz niż 500zł mandatu od policji. Jeżeli jej nie będzie to będzie co chwila przyjeżdżać policja lub darcie się na cały dziedziniec( cześć z nas z tej strony ma okna od sypialni) które i tak imprezowicze oleja..

Jeśli chodzi o zasadność ochrony to dla mnie najważniejszym argumentem jest fakt iż mają u siebie cały system alarmowy odnośnie pożaru i w razie fałszywego alarmu mogą zainterweniować i go odwołać a nie że nagle zjawi się straż i będzie szukanie winnego i obarczanie możliwymi kosztami interwencji.

Wiem że blok nr 6 miał ostatnio sytuację gdzie ktoś zapalił papierosa na klatce w nocy i uruchomił się alarm przeciwpożarowy co skutkuje otwarciem okien na całej klatce których nie da się zamknąć inaczej jak w specjalnym miejscu kluczem i kodem..pech chciał że było zimno więc z klatki zimne powietrze dostało sie do mieszkań plus padało jak cholera i zalało klatkę... mieszkańcy przybiegli prosząc o interwencje naszego ochroniarza ale naturalnie to nie jego interes ani nasz(bo nasze pieniądze) żeby pomagał innym którzy tak bardzo nie chcieli ochrony. Dodatkowo ochronę zawsze można poprosić o przechowanie paczki do wysłania dla kuriera(lub odbierają) co też jest jakimś zawsze udogodnieniem;)

Kamery- zawsze mogą być ale uwierzcie mi że jak ktoś coś chce ukraść albo zniszczyć to zakłada kaptur okulary i robi swoje a z kamer takich gówno widać i policja to olewa- miałem sam taka sytuacje na poprzednim mieszkaniu i pomimo miliona kamer i tak ukradli mi samochód z garażu a złodziej był nie do identyfikowania ( kominiarka).. zęby kamery miały sens ktoś musiałby na nie patrzyć i interweniować- kto jak nie ochrona? A zamknąć osiedle jak AVIA- już widzę jak Budimex klaszcze w ręce za tym pomysłem bo to już inne przepisy odnośnie wjazdu parkowania itd itp.

Pozdrawiam

maciek
Posty: 98
Rejestracja: 22 cze 2015, 21:21

Re: Likwidacja ochrony i złożenie wniosku do wspólnoty - Orlińskiego 8

Postautor: maciek » 19 paź 2017, 19:24

bmi pisze:Witam serdecznie współmieszkańców,

Patrze na argumentacje które poniekąd są zrozumiałe aczkolwiek widzę że główną kwestia są finanse- dla jednych to dużo dla inny nie wielki koszt w stosunku do całości kosztów związanych z mieszkaniem i opłatami administracyjnymi

Jednostkowy koszt może nie jest wielki w zależności od mieszkania od. ok 30 - 80zł miesięcznie, a więc 360 - 960 zł rocznie/mieszkanie.
Lecz w skali całego bloku to przypominam - coś ok 142 000 zł co jest już nie małą sumą. Pamiętajmy, że jakiś fundusz remontowy też by nam się przydał.

Jeśli chodzi o interwencje nocne to wiem że nasza ochrona ma sporo pracy związaną ze zgłoszeniami i z zazwyczaj to wystarcza- proszą żeby wejść do środka z balkonów itp bo godzina jest już grubo po 24 czy nawet świta, zawsze wole żeby do mnie zapukał ochroniarz niż 500zł mandatu od policji. Jeżeli jej nie będzie to będzie co chwila przyjeżdżać policja lub darcie się na cały dziedziniec( cześć z nas z tej strony ma okna od sypialni) które i tak imprezowicze oleja..


Ja tam wolę, by do nas w razie zakłócenia ciszy przyszedł sąsiad i przypomniał, że już cisza.


Jeśli chodzi o zasadność ochrony to dla mnie najważniejszym argumentem jest fakt iż mają u siebie cały system alarmowy odnośnie pożaru i w razie fałszywego alarmu mogą zainterweniować i go odwołać a nie że nagle zjawi się straż i będzie szukanie winnego i obarczanie możliwymi kosztami interwencji.


Wiem że blok nr 6 miał ostatnio sytuację gdzie ktoś zapalił papierosa na klatce w nocy i uruchomił się alarm przeciwpożarowy co skutkuje otwarciem okien na całej klatce których nie da się zamknąć inaczej jak w specjalnym miejscu kluczem i kodem..pech chciał że było zimno więc z klatki zimne powietrze dostało sie do mieszkań plus padało jak cholera i zalało klatkę... mieszkańcy przybiegli prosząc o interwencje naszego ochroniarza ale naturalnie to nie jego interes ani nasz(bo nasze pieniądze) żeby pomagał innym którzy tak bardzo nie chcieli ochrony. Dodatkowo ochronę zawsze można poprosić o przechowanie paczki do wysłania dla kuriera(lub odbierają) co też jest jakimś zawsze udogodnieniem;)


I tu jest argument za ochroną, tylko pytanie czy w tej wersji która jest ?
Ja proponuję ochronę w wersji :
2 lub 3,4 lub nawet 5 bloków ma wspólne centrum monitoringu z jednym ochroniarzem - może patrzeć w monitory, może sprawdzać alarmy, można u niego paczkę zostawić itp.

Kamery- zawsze mogą być ale uwierzcie mi że jak ktoś coś chce ukraść albo zniszczyć to zakłada kaptur okulary i robi swoje a z kamer takich gówno widać i policja to olewa- miałem sam taka sytuacje na poprzednim mieszkaniu i pomimo miliona kamer i tak ukradli mi samochód z garażu a złodziej był nie do identyfikowania ( kominiarka).. zęby kamery miały sens ktoś musiałby na nie patrzyć i interweniować- kto jak nie ochrona? A zamknąć osiedle jak AVIA- już widzę jak Budimex klaszcze w ręce za tym pomysłem bo to już inne przepisy odnośnie wjazdu parkowania itd itp.

Pozdrawiam


No własnie by kamery miały sens, ktoś musi w nie patrzeć - by ochrona mogła widzieć powinny być kamery. Choć ani kamery, ani ochrona, ani kamery z ochroną, nie zlikwidują możliwości kradzieży auta czy też nawet włamania do mieszkania. To jest nasz dom (duży) i to my musimy zwracać uwagę na to co dzieję się w nim i dookoła. ;)

A co do zamknięcia osiedla tak Avię, też nie widzę sensu w przeciwieństwie np. do zamknięcia dziedzińca.



Wróć do „Orlińskiego 8 (etap IV) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość