Czy możliwe jest zamykanie na klucz częsci wspólnej na piętrze - Orlińskiego 8

Forum dla osób, które kupują mieszkanie w budynku Orlińskiego 8 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
ragandbones
Posty: 241
Rejestracja: 16 lis 2016, 0:57

Re: Czy możliwe jest zamykanie na klucz częsci wspólnej na piętrze - Orlińskiego 8

Postautor: ragandbones » 04 lut 2018, 20:22

sand pisze:@ wesolutka
Ogródki, balkony i loggie to części wspólne przeznaczone do wyłącznego korzystania na co wyrazili zgodę wszyscy członkowie wspólnoty (100%) w akcie notarialnym. Nie można tego porównywać do pozostałych części wspólnych, z których na równych prawach może korzystać każdy właściciel wyodrębnionego z nieruchomości lokalu. Zamykanie na klucz części klatki schodowej jest ograniczeniem prawa własności.

Musisz prowadzic bardzo, ale to bardzo smutne zycie...

sand
Posty: 273
Rejestracja: 16 cze 2015, 11:32

Re: Czy możliwe jest zamykanie na klucz częsci wspólnej na piętrze - Orlińskiego 8

Postautor: sand » 04 lut 2018, 21:00

ragandbones pisze:
sand pisze:@ wesolutka
Ogródki, balkony i loggie to części wspólne przeznaczone do wyłącznego korzystania na co wyrazili zgodę wszyscy członkowie wspólnoty (100%) w akcie notarialnym. Nie można tego porównywać do pozostałych części wspólnych, z których na równych prawach może korzystać każdy właściciel wyodrębnionego z nieruchomości lokalu. Zamykanie na klucz części klatki schodowej jest ograniczeniem prawa własności.

Musisz prowadzic bardzo, ale to bardzo smutne zycie...


Nie wiem co moje bardzo, ale to bardzo smutne życie na tu do rzeczy, ale jeśli Twoje ma stać się przez to bardziej radosne lub pozwoli Ci się dowartościować to możesz w kolejnym poście obrazić moją żonę i matkę. Służę uprzejmie;)

maciek
Posty: 98
Rejestracja: 22 cze 2015, 21:21

Re: Czy możliwe jest zamykanie na klucz częsci wspólnej na piętrze - Orlińskiego 8

Postautor: maciek » 04 lut 2018, 22:45

sand pisze:@maciek
Nieważne co postanowisz z sąsiadem z jednej klatki i piętra. Udział w częściach wspólnych mają wszyscy współwłaściciele nieruchomości. Jeśli właściciel lokalu z parteru postanowi wjechać windą na 7 piętro, ponieważ chce pooglądać miasto z góry to ma do tego pełne prawo. Mieszkańcy 7 piętra nie mogą mu tego zabronić, twierdząc że tak się wspólnie umówili. To, że tylko oni korzystają z tej części nieruchomości na co dzień nie jest do tego podstawą.

całe szczęście, że w klatce gdzie mam mieszkanie, jedyne okno jest .... na parterze :lol:

Natomiast tak zupełnie teoretycznie: wyobraźmy sobie, że rodzina X z klatki C (od zachodu) uwielbia promienie słońca, w związku z tym co rano, o 6.30 czyli jak słoneczko wstaje bierze takie małe krzesełka i maszeruje do klatki F i tam przy wspólnym oknie podziwia wschód, następnie tak ok. południa maszeruje do klatki A (od południa) i tam na 7 piętrze się wygrzewa patrząc przez wspólne okno... brzmi szalenie - wiem, ale teoretycznie istnieje taka możliwość, a jak takich rodzin będzie np. 5? - korzystają z części wspólnych, "i nikt im tego nie może zabronić" :roll:

PS nie zamierzam na razie zamykać tych drzwi, lecz na prawdę nie będzie mi przeszkadzało, by sąsiad na dole, górze tak zrobił ... ;)



Wróć do „Orlińskiego 8 (etap IV) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości