Upał / jak radzić sobie z upałem w mieszkaniu / montaż klimatyzacji - Orlińskiego 10

Forum dla osób, które kupują mieszkanie w budynku Orlińskiego 10 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
Stella
Posty: 28
Rejestracja: 27 lut 2018, 15:23

Upał / jak radzić sobie z upałem w mieszkaniu / montaż klimatyzacji - Orlińskiego 10

Postautor: Stella » 26 cze 2019, 18:06

Mam pytanie, jak wygląda sprawa z klimatyzacją.
Jeśli chcę zamontować klimatyzację, czy trzeba mieć pozwolenie?
Tak samo jeśli chciałabym mieć zewnętrzne żaluzje - czy Budimex musi najpierw dać mi pozwolenie?

mik
Posty: 566
Rejestracja: 07 lip 2016, 10:11

Re: Upał / jak radzić sobie z upałem w mieszkaniu / montaż klimatyzacji - Orlińskiego 10

Postautor: mik » 26 cze 2019, 19:08

Klimę montujesz tak, żeby nie uszkodzić izolacji wilgociowej - jakieś 20cm od podłogi/sufitu przewiert - tak mówił mi architekt od BDX. Najlepiej na balkon. Natomiast widziałem, że ludzie puszczają pod drzwiami balkonowymi bez ingerencji w ścianę. Co do montowania jedn. zewnętrznej na elewacji to głos musi zabrać wspólnota bo to części wspólne ale raczej się nie zgodzą. BDX nie ma nic do gadania. Pozostaje montaż na ziemi na płycie betonowej/chodnikowej.
Z żaluzjami, jeśli będą przytwierdzone do okna, nie do elewacji, to można. Gdzieś czytałem, że w myśl prawa futryna okienna to nie są części wspólne.

BiuroPrasoweBXN
Posty: 8
Rejestracja: 26 mar 2019, 13:21

Re: Upał / jak radzić sobie z upałem w mieszkaniu / montaż klimatyzacji - Orlińskiego 10

Postautor: BiuroPrasoweBXN » 27 cze 2019, 11:58

Stella pisze:Mam pytanie, jak wygląda sprawa z klimatyzacją.
Jeśli chcę zamontować klimatyzację, czy trzeba mieć pozwolenie?
Tak samo jeśli chciałabym mieć zewnętrzne żaluzje - czy Budimex musi najpierw dać mi pozwolenie?

W sprawach związanych z montażem elementów zewnętrznych (klimatyzator, rolety, anteny, itp.) prosimy zawsze o kontakt ze wspólnotą mieszkaniową, czyli najlepiej z zarządcą budynku. To zarządca wydaje zgody i określa warunki montażu.
Pozdrawiamy,
biuro prasowe BXN


Kondziu
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2019, 12:06

Re: Upał / jak radzić sobie z upałem w mieszkaniu / montaż klimatyzacji - Orlińskiego 10

Postautor: Kondziu » 28 cze 2019, 12:08

Pozwolenie mieć musisz, nie tylko od zarządcy budynku.
U mnie tym tematem zajęła się firma A7 - aero7.pl/montaz-klimatyzacji
Jakbyś miał jakiekolwiek pytania to moim zdaniem warto zapytać jakiegoś specjalisty, tak dla własnego spokoju :)

Brunon K.
Posty: 233
Rejestracja: 25 lis 2015, 13:50

Re: Upał / jak radzić sobie z upałem w mieszkaniu / montaż klimatyzacji - Orlińskiego 10

Postautor: Brunon K. » 28 cze 2019, 23:23

Pozwolenie? Przecież nikt nie będzie do nich strzelał.

Stella
Posty: 28
Rejestracja: 27 lut 2018, 15:23

Re: Upał / jak radzić sobie z upałem w mieszkaniu / montaż klimatyzacji - Orlińskiego 10

Postautor: Stella » 01 lip 2019, 21:43

Taką dostałam odpowiedź:
Dzień dobry,

Uprzejmie informuję, że rolety zewnętrzne muszą być w kolorze RAL 7016 (szary antracyt).

Uprzejmie informuję, że klimatyzator powinien być tak zamontowany aby nie ingerował w części wspólne (elewację) gdyż budynek posiada gwarancję. Każda ingerencja w cześć wspólne spowoduje utratę gwarancji i rękojmi. Klimatyzator można ustawić na balkonie jednakże musi być tak ustawiony aby skropliny nie kapały na poniższe piętra.

Pozdrawiam
Klaudia Turcza

SZCZUREK - WÓJCIAK
ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI

Neigbour
Posty: 176
Rejestracja: 11 lip 2017, 22:42

Re: Upał / jak radzić sobie z upałem w mieszkaniu / montaż klimatyzacji - Orlińskiego 10

Postautor: Neigbour » 01 lip 2019, 22:58

Stella pisze:Taką dostałam odpowiedź:
Dzień dobry,

Uprzejmie informuję, że rolety zewnętrzne muszą być w kolorze RAL 7016 (szary antracyt).

Uprzejmie informuję, że klimatyzator powinien być tak zamontowany aby nie ingerował w części wspólne (elewację) gdyż budynek posiada gwarancję. Każda ingerencja w cześć wspólne spowoduje utratę gwarancji i rękojmi. Klimatyzator można ustawić na balkonie jednakże musi być tak ustawiony aby skropliny nie kapały na poniższe piętra.

Pozdrawiam
Klaudia Turcza

SZCZUREK - WÓJCIAK
ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI


Z ciekawości...jak mozna nie ingerować w elewacje skoro przecież trzeba się przekuć przez ścianę aby podpiąć jednostkę zewnętrzna z wewnętrznym nawiewem...



Wróć do „Orlińskiego 10 (etap V) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości