Wykupione miejsca postojowe dla niepełnosprawnych - os. Avia 3

Forum dla osób, które zamieszkają w budynku Avia 3 budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach.
mko13
Posty: 220
Rejestracja: 21 maja 2015, 14:44

Re: Wykupione miejsca postojowe dla niepełnosprawnych - os. Avia 3

Postautor: mko13 » 08 lut 2019, 8:57

Skasowany

KZP
Posty: 1
Rejestracja: 08 lut 2019, 10:05

Re: Wykupione miejsca postojowe dla niepełnosprawnych - os. Avia 3

Postautor: KZP » 08 lut 2019, 10:17

Czy ktoś z państwa, jeszcze ma problem z wykupionym miejscem postojowym dla niepełnosprawnych?
Budimex zaproponował żenującą ugodę, w tym zamianę na wiele gorsze miejsce postojowe, z którego często nie można wyjechać, jak na przeciwnym chodniku ktoś zaparkuje, pozostawiając samochód w dużej części na jezdni.
Przymierzam się do złożenia pozwu. Jeżeli ktoś jest lub był w podobnej sytuacji proszę o informację.

Kowal90
Posty: 33
Rejestracja: 26 kwie 2018, 16:04

Re: Wykupione miejsca postojowe dla niepełnosprawnych - os. Avia 3

Postautor: Kowal90 » 08 lut 2019, 18:37

KZP pisze:Czy ktoś z państwa, jeszcze ma problem z wykupionym miejscem postojowym dla niepełnosprawnych?
Budimex zaproponował żenującą ugodę, w tym zamianę na wiele gorsze miejsce postojowe, z którego często nie można wyjechać, jak na przeciwnym chodniku ktoś zaparkuje, pozostawiając samochód w dużej części na jezdni.
Przymierzam się do złożenia pozwu. Jeżeli ktoś jest lub był w podobnej sytuacji proszę o informację.

Tylko co ten pozew ma zawierać? Na miejscach przy bloku na razie nie ma blokad i nie wiadomo jak się sprawa zakończy, takze Bdx nie ma innych miejsc do zaproponowania.


mistrzuWiciu
Posty: 57
Rejestracja: 03 sie 2017, 15:27

Re: Wykupione miejsca postojowe dla niepełnosprawnych - os. Avia 3

Postautor: mistrzuWiciu » 09 lut 2019, 11:51

Kowal90 pisze:Tylko co ten pozew ma zawierać? Na miejscach przy bloku na razie nie ma blokad i nie wiadomo jak się sprawa zakończy, takze Bdx nie ma innych miejsc do zaproponowania.

Zapewne żądanie rekompensaty, ewentualnie odkupienie mieszkania(zapewne już urządzone) wraz z miejscem postojowym jeżeli była to transakcja wiązana np. "zakup mieszkania wyłącznie z miejscem postojowym". Bardzo się dziwie jak mieszkańcy Avia 3 odpuścili temat. Jak ktoś może zgodzić się na gorsze miejsca postojowe, z rekompensatą 400zł. Na działce infrastrukturalnej miejsca są mniejsze od tych przy Avia 3, nie mają żadnego chodnika, wysiadanie/wsiadanie tylko dla osób z obwodem pasa <70cm!! Niech BX nie ściemnia, że miejsca mają taką samą wartość, bo wolałbym takie miejsca przy bloku, niż niektóre miejsca w garażu podziemnym. Ja od kilku lat nagrywam wszystkie rozmowy telefoniczne i spotkania z różnymi osobami czy firmami. Niezliczoną już ilość uratowało mnie to przed niemiłymi sytuacjami. Z miejscami postojowymi, byłaby sprawa jasna gdyby, ktoś miał takie nagranie, bo wiem, że sprzedający wszystko przedstawiali w fantastyczny sposób, a teraz grają głupa.

Kowal90
Posty: 33
Rejestracja: 26 kwie 2018, 16:04

Re: Wykupione miejsca postojowe dla niepełnosprawnych - os. Avia 3

Postautor: Kowal90 » 09 lut 2019, 14:26

mistrzuWiciu pisze:
Kowal90 pisze:Tylko co ten pozew ma zawierać? Na miejscach przy bloku na razie nie ma blokad i nie wiadomo jak się sprawa zakończy, takze Bdx nie ma innych miejsc do zaproponowania.

Zapewne żądanie rekompensaty, ewentualnie odkupienie mieszkania(zapewne już urządzone) wraz z miejscem postojowym jeżeli była to transakcja wiązana np. "zakup mieszkania wyłącznie z miejscem postojowym". Bardzo się dziwie jak mieszkańcy Avia 3 odpuścili temat. Jak ktoś może zgodzić się na gorsze miejsca postojowe, z rekompensatą 400zł. Na działce infrastrukturalnej miejsca są mniejsze od tych przy Avia 3, nie mają żadnego chodnika, wysiadanie/wsiadanie tylko dla osób z obwodem pasa <70cm!! Niech BX nie ściemnia, że miejsca mają taką samą wartość, bo wolałbym takie miejsca przy bloku, niż niektóre miejsca w garażu podziemnym. Ja od kilku lat nagrywam wszystkie rozmowy telefoniczne i spotkania z różnymi osobami czy firmami. Niezliczoną już ilość uratowało mnie to przed niemiłymi sytuacjami. Z miejscami postojowymi, byłaby sprawa jasna gdyby, ktoś miał takie nagranie, bo wiem, że sprzedający wszystko przedstawiali w fantastyczny sposób, a teraz grają głupa.


1) przez telefon akurat nie chcieli rozmawiać na ten temat. Tylko osobiście.

2) sytuacja nie jest taka prosta, bo w umowie nie ma nic nt blokady i tak mogłaby iść ich linia obrony, zresztą tak się tłumaczyli na początku

3) stać ich na droższa kancelarię, zresztą jak ktoś rok temu podpisał porozumienie to już w sądzie nie powalczy ze względu na zapisy w porozumieniu

4) jak ktoś kupił tu mieszkanie to raczej nie będzie chciał go teraz sprzedawać bdx- owi

Czy Ty jesteś w takiej sytuacji? Jeśli tak, to jak to u Ciebie wygląda?

darekodz
Posty: 90
Rejestracja: 13 sie 2015, 9:24

Re: Wykupione miejsca postojowe dla niepełnosprawnych - os. Avia 3

Postautor: darekodz » 09 lut 2019, 14:47

Byłem w takiej sytuacji tyle że w innym bloku. Koniec końców dostałem upust na miejsce w garażu i tak już zostało.



Wróć do „Avia 3 (etap V) - forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości