7 marca godz 20 - Hala Garażowa - 3 Spotkanie Grupy Aktywnych Mieszkańców

Forum dla osób, które zamieszkają w budynku Avia 3 budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach.
B&P
Posty: 67
Rejestracja: 02 gru 2015, 21:54
Lokalizacja: Avia 3

7 marca godz 20 - Hala Garażowa - 3 Spotkanie Grupy Aktywnych Mieszkańców

Postautor: B&P » 28 sty 2019, 22:09

Witam Wszystkich Właścicieli i Mieszkańców,

do końca marca 19’ powinno odbyć się spotkanie naszej Wspólnoty, a po doświadczeniach z ostatniego spotkania uważam, że warto się do niego dobrze przygotować.
Dodatkowo chcę poprosić Zarządcę, aby z większym wyprzedzeniem niż ustawowe 7 dni poinformował nas o spotkaniu by była odpowiednia frekwencja..Czy 2-3 tyg wcześniej Wam wystarczy? Czy chcemy miesiąc?

Chciałbym zaproponować spotkanie w hali garażowej osób którym zależy na dobru naszego Bloku w czwartek 7.02 na godz 20 abyśmy przedyskutowali kwestie pilne/istniejące, zastanowili się jak je możemy rozwiązać (przy udziale Zarządcy) i podzielić się pracą bo trzeba wziąść sprawy w swoje ręce. Co o tym sądzicie? To ćwiczenie pozwoli nam zobaczyć ilu osobom chce się coś zmienić.

Dla osób które nie mogą się pojawić w czwartek lub na Zebraniu Wspólnoty (jak pojawi się data) możecie tutaj podzielić się swoimi tematami/pytaniami/zastrzeżeniami jakie chcecie przedstawić Zarządcy. Chciałbym abyśmy podesłali Zarządcy na tydzień przed spotkaniem nasza listę tematów i dać im się wypowiedzieć bo mają z czego się tłumaczyć ;)

Przykładowe tematy:
a) skuteczność rozwiązania usterek juz zgłoszonych przez Mieszkańców Avia 3
b) kwestia niezamkniętych uchwał - działania podjęte w ceu dozbierania glosow przez Zarządcę
c) temat obiecanej uchwały w sprawie monitoringu - kiedy się jej doczekamy
d) zastrzeżenia co do czasu odpowiadania na nasze emaile i telefony
e) co Zarządca ma w planie zrobić w 2019 abyśmy mogli poszukać kolejnych oszczędności/usprawnień nie tracąc na jakości czy bezpieczeństwie mieszkania na Avii 3

Miłego wieczoru!
Ostatnio zmieniony 07 mar 2019, 0:36 przez B&P, łącznie zmieniany 4 razy.

Edyta.
Posty: 234
Rejestracja: 25 sie 2016, 11:02

Re: Spotkanie Wspólnoty w Q1 2019 - czas się przygotować - Avia 3

Postautor: Edyta. » 28 sty 2019, 22:24

A zmienione są firmy od przeglądów? Jeden z Panów twierdził że można za połowę ceny niż ta którą podaje zarządca.

adamaaa
Posty: 9
Rejestracja: 30 paź 2018, 9:54

Re: Spotkanie Wspólnoty w Q1 2019 - czas się przygotować

Postautor: adamaaa » 29 sty 2019, 8:38

Do tego wszystkiego dodałbym parę dziwnych sytuacji:

- Podobno "Żabka" ma swój odbiór śmieci a zapełnia całe kontenery w śmietniku D/E - przy tym nie zwracając uwagi na segregacji.

- Większe zwrócenie uwagi na segregację odpadów - otrzymaliśmy ostrzeżenie, a informacja o tym nie dociera do ludzi.

- Doprowadzenie uchwał związanych ze śmieciami do końca - dzięki temu będziemy znacznie więcej oszczędzać na wydatkach.

- Sklep monopolowy 24h - podobno ma powstać i wszystko na to wskazuje. Na tego typu lokal nie było zgody, a właściciel okłamywał ludzi o przeznaczeniu lokalu - wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu w tym lokalu?


mistrzuWiciu
Posty: 57
Rejestracja: 03 sie 2017, 15:27

Re: Spotkanie Wspólnoty w Q1 2019 - czas się przygotować - Avia 3

Postautor: mistrzuWiciu » 29 sty 2019, 9:27

Właśnie do mnie dotarło, że minie rok, a my dalej z tym samym tragicznym zarządcą!! Chętnie coś chciałbym zmienić, ale dopóki będzie ten zarządca, to szkoda tracić czas. Słyszałem na poprzednim spotkaniu, żeby dać im czas ... po roku dalej chcemy z nimi współpracować? Płacić za niekompetencje i ignorancje?

mko13
Posty: 220
Rejestracja: 21 maja 2015, 14:44

Re: Spotkanie Wspólnoty w Q1 2019 - czas się przygotować - Avia 3

Postautor: mko13 » 29 sty 2019, 14:00

B&P pisze:Witam Wszystkich Właścicieli i Mieszkańców,


Chciałbym zaproponować spotkanie w hali garażowej osób którym zależy na dobru naszego Bloku w czwartek 7.02 na godz 20 abyśmy przedyskutowali kwestie pilne/istniejące, zastanowili się jak je możemy rozwiązać (przy udziale Zarządcy) i podzielić się pracą bo trzeba wziąść sprawy w swoje ręce. Co o tym sądzicie? To ćwiczenie pozwoli nam zobaczyć ilu osobom chce się coś zmienić.

Miłego wieczoru!

Myślę że dobry pomysł z tym spotkaniem. Forum nie zastąpi spotkania i rozmowy.

B&P
Posty: 67
Rejestracja: 02 gru 2015, 21:54
Lokalizacja: Avia 3

Re: Spotkanie Wspólnoty w Q1 2019 - czas się przygotować - Avia 3

Postautor: B&P » 29 sty 2019, 22:50

Dzięki @Edyta, @adamaaa @mistrzuWiciu, @mko13.

Liczę, że więcej osób się wypowie tutaj i pojawi na spotkaniu. A przy okazji proszę przekażcie sąsiadom którzy nie korzystają z Forum!

Victorie
Posty: 71
Rejestracja: 03 sie 2017, 7:46

Re: Spotkanie Wspólnoty w Q1 2019 - czas się przygotować - Avia 3

Postautor: Victorie » 30 sty 2019, 9:24

Moje zarzuty już podawałam i bardzo chętnie się spotkam bo mam dosyć płacenia za takie zarządzanie
Victorie pisze:Szanowni Sąsiedzi,

Po tych 7 miesiącach od zebrania chyba czas podsumować ZZN.
1 Nie zgłaszanie reklamacji do Budimexu, naprawa usterek idzie z naszej kasy mimo rękojmi np. drzwi wejściowe w klatce B są naprawiane przez konserwatora raz na miesiąc a sprawa powinna być rozwiązana przez producenta ów drzwi
2 Nie zwrócenie uwagi na usterki części wspólnych podczas odbioru budynku np źle zamontowane czujki światła na klatce schodowej, które włączają się dopiero gdy dojdzie się do połowy korytarza
3 Ciągle zmiany osoby zarządzającej blokiem. Stara osoba nie przekazuje nic nowej, zdażył się nawet okres, gdy zarządzającego w ogóle nie było. W konsekwencji czego wiele spraw jest niezałatwionych bo nowa osoba dowiaduje się o problemie dopiero od mieszkańców, później odchodzi zostawiając sprawę nierozwiązaną i tak w kółko.
4 Odwołanie ochrony, które przegłosowaliście miało odbyć się na równi z montażem monitoringu. Do dzisiaj nie otrzymaliśmy żadnej oferty monitoringu i zapewne jej nie otrzymamy bo zarządca ma to gdzieś.
5 Opłata za miejsce parkingowe zewnętrzne, która miała uderzyć w Budimex, dotyczy tylko właścicieli 5 miejsc postojowych. Wpływ do kasy wspólnoty jest więc znikomy a cel czyli korzyści z miejsc postojowych na terenie wspólnoty nie został osiągnięty. Przy każdej wizycie u zarządcy Pani nie wie o co chodzi i jakie miejsca parkingowe są w posiadaniu wspólnoty więc i prosi o napisanie maila, na którego później i tak nie otrzymuję odpowiedzi.
6 I ostatnia afera z opłatą za wywóz śmieci. Stawka dla mieszkańców została podwyższona żeby dodać kontenery bo lokale usługowe korzystają z naszych pomieszczeń śmietnikowych za symboliczną opłatę w wysokości 100 złotych miesięcznie! Wiele właścicieli też nie zadeklarowało jeszcze liczby osób a ustawa nie została przegłosowana
Wobec powyższego jestem jak najbardziej za zmianą zarządcy potrzebujemy tylko do tego więcej takich zmotywowanych żeby w pierwszej kolejności zmienić zarząd na właścicielski w obecności notariusza. Czy jest wśród nas ktoś kto chciałby się też zaangażować?


ked14
Posty: 149
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:42

Re: Spotkanie Wspólnoty w Q1 2019 - czas się przygotować - Avia 3

Postautor: ked14 » 30 sty 2019, 9:50

Ja bym ze swojej strony dorzucił takie tematy (na niektóre już zwróciliście wagę):

1) Może warta jest kwestia rekompensaty od żabki i 53 mieszkań, którym w zeszłym roku sponsorowaliśmy wywóz śmieci ?
Jakby zapłacili zaległości za zeszły rok, to uzbierana kwota (ok. 14 000 zł) mogłaby zostać przeznaczona na fundusz remontowy.
Wyliczenia kwoty 1200 zł od żabki jeśli nie płaciła + 53 x 20 zł (kwota w przybliżeniu do lepszego zobrazowania) x 12 miesięcy = 13 920 zł

2) Kwestia monitoringu - ochoczo zrezygnowano z ochrony na rzecz monitoringu. Jak trzeba było zwolnić ochronę to była duża aktywność, a po pozbyciu się ochrony już o monitoringu nikt nie wspomina. A jako odpowiedź na pytanie czy jest potrzebny to proszę się przejść po windach i zobaczyć jak są dewastowane przez jakiś gnojków

3) Kwestia opieszałości w reagowaniu na zgłoszone awarie (kratka przy wjeździe do garażu załatana po 3 miesiącach, nie wspominając już o zepsutej furtce zgłoszonej w czerwcu). Wydaje mi się, że dla nas (mieszkańców) nie jest ważne (chociaż fajnie jakbyśmy dostali taki komunikat od zarządcy wcześniej, a nie dopiero jak się do nich dzwoni/pisze) czy to Budimex odpowiada za awarię czy nie. W przypadku furtki dostałem info, że Budimex się przyznał że są jakieś spadki napięcia itd. Budimex się przyznał, Budimex powinien poprawić a Budimex nic nie robi. A nie robi pewnie dlatego że nikt na niego specjalnie nie naciska. A dobry zarządca powinien być dla nich tak upierdliwy i nękać co chwilę że dla samego świętego spokoju by naprawili.

4) Wyprowadzanie psów. Czy co dwa tygodnie wychodząc z klatki musimy podziwiać rozmazane g.... przed drzwiami? Czy to jest jakiś rytuał i znaczenie terenu?

5) Parkowanie - temat ciągle wałkowany, ale nic w dalszym ciągu się nie dzieje. Rozjechany trawnik, zastawiane zakręty i wjazd do garażu - może jednak jakieś słupki/donice w takich miejscach?

6) Uchwały i zbieranie głosów. Tutaj pytanie co można zrobić, żeby głosowanie nie trwało wieki. Po za tym do sprawdzenia ostatnie głosowanie dotyczące "delikatesów", a dodatkowo jeśli potwierdzą się plotki o monopolowym to ponowne głosowanie.

7) Tak się zastanawiam - mamy 3(proszę mnie poprawić jeśli się mylę) pomieszczenia do wyrzucania śmieci, w każdym po 6 pojemników na śmieci, które zajmują pewnie z połowę powierzchni. Może (taka luźna propozycja) warto byłoby upchnąć pojemniki w dwóch pomieszczeniach, a jeden przeznaczyć np na dodatkową wózkownię?

ked14
Posty: 149
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:42

Re: Spotkanie Wspólnoty w Q1 2019 - czas się przygotować - Avia 3

Postautor: ked14 » 30 sty 2019, 10:06

Victorie pisze:Moje zarzuty już podawałam i bardzo chętnie się spotkam bo mam dosyć płacenia za takie zarządzanie
Victorie pisze:Szanowni Sąsiedzi,

Po tych 7 miesiącach od zebrania chyba czas podsumować ZZN.
1 Nie zgłaszanie reklamacji do Budimexu, naprawa usterek idzie z naszej kasy mimo rękojmi np. drzwi wejściowe w klatce B są naprawiane przez konserwatora raz na miesiąc a sprawa powinna być rozwiązana przez producenta ów drzwi
2 Nie zwrócenie uwagi na usterki części wspólnych podczas odbioru budynku np źle zamontowane czujki światła na klatce schodowej, które włączają się dopiero gdy dojdzie się do połowy korytarza
3 Ciągle zmiany osoby zarządzającej blokiem. Stara osoba nie przekazuje nic nowej, zdażył się nawet okres, gdy zarządzającego w ogóle nie było. W konsekwencji czego wiele spraw jest niezałatwionych bo nowa osoba dowiaduje się o problemie dopiero od mieszkańców, później odchodzi zostawiając sprawę nierozwiązaną i tak w kółko.
4 Odwołanie ochrony, które przegłosowaliście miało odbyć się na równi z montażem monitoringu. Do dzisiaj nie otrzymaliśmy żadnej oferty monitoringu i zapewne jej nie otrzymamy bo zarządca ma to gdzieś.
5 Opłata za miejsce parkingowe zewnętrzne, która miała uderzyć w Budimex, dotyczy tylko właścicieli 5 miejsc postojowych. Wpływ do kasy wspólnoty jest więc znikomy a cel czyli korzyści z miejsc postojowych na terenie wspólnoty nie został osiągnięty. Przy każdej wizycie u zarządcy Pani nie wie o co chodzi i jakie miejsca parkingowe są w posiadaniu wspólnoty więc i prosi o napisanie maila, na którego później i tak nie otrzymuję odpowiedzi.
6 I ostatnia afera z opłatą za wywóz śmieci. Stawka dla mieszkańców została podwyższona żeby dodać kontenery bo lokale usługowe korzystają z naszych pomieszczeń śmietnikowych za symboliczną opłatę w wysokości 100 złotych miesięcznie! Wiele właścicieli też nie zadeklarowało jeszcze liczby osób a ustawa nie została przegłosowana
Wobec powyższego jestem jak najbardziej za zmianą zarządcy potrzebujemy tylko do tego więcej takich zmotywowanych żeby w pierwszej kolejności zmienić zarząd na właścicielski w obecności notariusza. Czy jest wśród nas ktoś kto chciałby się też zaangażować?

Widzę, że mamy bardzo podobne odczucia :)

kamil76
Posty: 9
Rejestracja: 24 sty 2018, 10:40

Re: Spotkanie Wspólnoty w Q1 2019 - czas się przygotować - Avia 3

Postautor: kamil76 » 31 sty 2019, 11:59

Oczywiście są niedogodności, ale nie byłbym taki krytyczny. Moim zdaniem współpraca nie układa się źle. Nie zmieniałbym zarządcy.



Wróć do „Avia 3 (etap V) - forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości