Akustyka mieszkań / odgłosy dochodzące z sąsiednich mieszkań - Avia 3

Forum dla osób, które zamieszkają w budynku Avia 3 budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach.
Tomi
Posty: 70
Rejestracja: 04 paź 2015, 14:47

Re: Akustyka mieszkań / odgłosy dochodzące z sąsiednich mieszkań - Avia 3

Postautor: Tomi » 04 lut 2019, 21:25

Może ktoś obok. U mnie był podobny problem. Wydawało się ze to ktoś nad nami tak czymś uderza o podłogę a tu okazało się ze to dziecko sąsiadów mieszkających na przeciwko tak halasowalo

ferris74
Posty: 31
Rejestracja: 06 lis 2015, 11:08
Lokalizacja: Kraków

Re: Akustyka mieszkań / odgłosy dochodzące z sąsiednich mieszkań - Avia 3

Postautor: ferris74 » 06 lut 2019, 18:38

Spytam inaczej, czy ktoś z klatki A z 1 piętra słyszy jak nad nim hałasuje dziecko codziennie w godzinach mniej więcej 17-21?
Ostatnio zmieniony 20 lut 2019, 17:37 przez ferris74, łącznie zmieniany 1 raz.

ferris74
Posty: 31
Rejestracja: 06 lis 2015, 11:08
Lokalizacja: Kraków

Re: Akustyka mieszkań / odgłosy dochodzące z sąsiednich mieszkań - Avia 3

Postautor: ferris74 » 06 lut 2019, 18:40

Tomi pisze:Może ktoś obok. U mnie był podobny problem. Wydawało się ze to ktoś nad nami tak czymś uderza o podłogę a tu okazało się ze to dziecko sąsiadów mieszkających na przeciwko tak halasowalo

to musi być w moim pionie, ile można...
Ostatnio zmieniony 20 lut 2019, 17:59 przez ferris74, łącznie zmieniany 2 razy.


ferris74
Posty: 31
Rejestracja: 06 lis 2015, 11:08
Lokalizacja: Kraków

Re: Akustyka mieszkań / odgłosy dochodzące z sąsiednich mieszkań - Avia 3

Postautor: ferris74 » 06 lut 2019, 20:31

Nie do wiary, słyszę dziecko dwa piętra wyżej, byłem u sąsiadów, stwierdzili że nie podejrzewali że tak słychać...Mały biega po płytkach w korytarzu na bosaka.
Wróciłem do siebie, było chwilę spokoju a teraz znów. Co robić???
Ostatnio zmieniony 20 lut 2019, 17:39 przez ferris74, łącznie zmieniany 1 raz.

Fiołek polny
Posty: 38
Rejestracja: 22 maja 2018, 15:38

Re: Akustyka mieszkań / odgłosy dochodzące z sąsiednich mieszkań - Avia 3

Postautor: Fiołek polny » 11 lut 2019, 10:59

Jak mozna slyszec odglosy 2 pietra wyzej ? :D ja ledwo moich sasiadow zza sciany slysze od czasu do czasu

Ludzie na tym forum maja nadprzyrodzone zdolnosci

KingaS.
Posty: 10
Rejestracja: 28 sty 2018, 22:25

Re: Akustyka mieszkań / odgłosy dochodzące z sąsiednich mieszkań - Avia 3

Postautor: KingaS. » 13 lut 2019, 20:57

Jak się "ludzie" dobrze zastanowią, to wierzę że są w stanie wymyślić, jak to jest możliwe. Nie są to nadprzyrodzone zdolności ;)

Garumann
Posty: 7
Rejestracja: 13 lut 2019, 21:37

Re: Akustyka mieszkań / odgłosy dochodzące z sąsiednich mieszkań - Avia 3

Postautor: Garumann » 13 lut 2019, 21:51

Fiołek polny pisze:Jak mozna slyszec odglosy 2 pietra wyzej ? :D ja ledwo moich sasiadow zza sciany slysze od czasu do czasu

Ludzie na tym forum maja nadprzyrodzone zdolnosci

Mega zazdroszczę takich sąsiadów. Moi sąsiedzi z każdej strony są nieznośnie głośni. U góry tłuką się dzieci; z jednego boku popołudniami gość słucha ostro metalu; z drugiego boku studenci, którzy chyba ciągle piją i grają na konsoli; z dołu rodzinka, która ciągle się drze i kłóci. Jak drzwi na moim piętrze nie są domknięte, to słyszę jak u kogoś w klatce pies szczeka. Tak mam prawie codziennie i już mam dosyć tego bloku. Do końca czerwca wynajmuję poprzednie mieszkanie i prawdopodobnie przez wakacje wrócimy na mniejszy metraż, a to w Avii 3 wynajmę, bo żyć tu dłużej... koszmar.
Szkoda, że przed sprzedażą mieszkań BX nie przygotował specjalnej oferty np jeden blok dla ludzi ceniących "normalność", spokój i szacunek do innych mieszkańców.


Fedaykin
Posty: 223
Rejestracja: 28 sty 2016, 15:33

Re: Akustyka mieszkań / odgłosy dochodzące z sąsiednich mieszkań - Avia 3

Postautor: Fedaykin » 14 lut 2019, 17:28

Garumann pisze:
Fiołek polny pisze:Jak mozna slyszec odglosy 2 pietra wyzej ? :D ja ledwo moich sasiadow zza sciany slysze od czasu do czasu

Ludzie na tym forum maja nadprzyrodzone zdolnosci

Mega zazdroszczę takich sąsiadów. Moi sąsiedzi z każdej strony są nieznośnie głośni. U góry tłuką się dzieci; z jednego boku popołudniami gość słucha ostro metalu; z drugiego boku studenci, którzy chyba ciągle piją i grają na konsoli; z dołu rodzinka, która ciągle się drze i kłóci. Jak drzwi na moim piętrze nie są domknięte, to słyszę jak u kogoś w klatce pies szczeka. Tak mam prawie codziennie i już mam dosyć tego bloku. Do końca czerwca wynajmuję poprzednie mieszkanie i prawdopodobnie przez wakacje wrócimy na mniejszy metraż, a to w Avii 3 wynajmę, bo żyć tu dłużej... koszmar.
Szkoda, że przed sprzedażą mieszkań BX nie przygotował specjalnej oferty np jeden blok dla ludzi ceniących "normalność", spokój i szacunek do innych mieszkańców.

Przeglądając to forum widzę głównie mieszkańców Avii narzekających na akustykę mieszkań. Albo za dużo tam jednostek przewrażliwionych, albo BX faktycznie odwalił na Avii fuszerkę. Mieszkam w O1, jestem po prostu otoczony ze wszystkich stron sąsiadami z dziećmi i pieskami. Cisza niemalże absolutna.

arekkr
Posty: 42
Rejestracja: 20 kwie 2017, 17:54

Re: Akustyka mieszkań / odgłosy dochodzące z sąsiednich mieszkań - Avia 3

Postautor: arekkr » 14 lut 2019, 18:26

Mieszkam na Avia 7 i moj blok jest wyjatkowo wyciszony, albo mam szczescie do sasiadow ,sa to bardzo sympatyczni ludzie ciesze sie ze na takich trafilismy, pozdrawiam sasiadow z parteru :) :P

ferris74
Posty: 31
Rejestracja: 06 lis 2015, 11:08
Lokalizacja: Kraków

Re: Akustyka mieszkań / odgłosy dochodzące z sąsiednich mieszkań - Avia 3

Postautor: ferris74 » 20 lut 2019, 17:41

Fiołek polny pisze:Jak mozna slyszec odglosy 2 pietra wyzej ? :D ja ledwo moich sasiadow zza sciany slysze od czasu do czasu

Ludzie na tym forum maja nadprzyrodzone zdolnosci

można, jak jest odłoga ułożona bez dylatacji to każdy krok niesie się po ścianach, sąsiadów z góry ani z boku nie słychać prawie wcale a ja sam chodzę na palcach prawie żeby hałasu nie robić.



Wróć do „Avia 3 (etap V) - forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości