Procesja przez Osiedle

Forum dla osób, które zamieszkają w budynku Avia 3 budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach.
fivergrud1968
Posty: 10
Rejestracja: 01 kwie 2019, 13:15

Re: Procesja przez Osiedle

Postautor: fivergrud1968 » 16 kwie 2019, 10:13

renataszatkowska pisze:A nie przeszkadza wam ruch samochodów, smród, pierdzące motory, praktycznie całymi dniami?

Hałasują zacznie bardziej niż ta (prowizoryczna) dzwonnica!

Tak świat został ukształtowany, że mamy smrodzace samochody i pierdzące motocykle(choć dźwiękami motocykli powinna zająć aie drogówka, ale łatwiej im łapać za prędkość).
Na szczęście świat idzie w kierunku elektryków, tylko żeby prąd nie był z węgla bo to idiotyzm przy dzisiejszej technologii produkcji pradu.
Nie rozumiem po co w dzisiejszych czasach działa dzwonnica, bo nie służy w celach warownych, ostrzegawczych czy informujących(bo nie uwierzę, że ktoś jak usłyszy dzwon to powie "o kurde dzwonią, to pójdę do kościoła"). Rozumiem użycie dzwonów w wielkie święta, ale taki napierniczanie codziennie i kilka razy w niedzielę to głupota.

mik
Posty: 566
Rejestracja: 07 lip 2016, 10:11

Re: Procesja przez Osiedle

Postautor: mik » 16 kwie 2019, 10:19

Chodzi o pryncypia. Hałasują Ci, którzy mogą, przynajmniej w założeniu. Procesja od tak nie może przejść się osiedlem zamkniętym. Czy ktoś tego jeszcze nie kuma? Jakbyście się czuli gdyby na posesję waszego domu jednorodzinnego weszła procesja bez żadnego pytania? Chyba niefajnie. I wiara nie ma tu nic do rzeczy i niech się katolicy nie oburzają.
I zgodzę się, gest fajny, integracja i w ogóle ale nie bez przyzwolenia. Policja też obstawę robi chętnie ale żeby już interwencje robić na parkujących to nie ma ich.

skyman
Posty: 117
Rejestracja: 12 sie 2017, 13:58

Re: Procesja przez Osiedle

Postautor: skyman » 16 kwie 2019, 10:32

RaceX pisze:
skyman pisze:Smucą mnie ludzie prezentujący wielkie oburzenie na przejście drogi krzyżowej. Ciekawe czy gdyby wszelkie procesje omijały osiedle szerokim łukiem, to nie byłoby lamentu, że kościół też dzieli mieszkańców i uważa, że Avia to zło. A może to był właśnie gest służący temu, żeby integrować osiedle z okolicą i trochę zasypywać te bezsensowne podziały - tak bez szukania "kto zaczął", "czyja wina" itp.

Wiem, że zaraz odezwą się głosy, że niby nikt nie chce nic od innych osiedli, zamknijmy bramki i strzeżmy się obcych. Mam tylko nadzieję, że większość osób na osiedlu jest nieco bardziej rozsądna. Jednak wolałbym żyć dobrze z sąsiadami z sąsiednich osiedli, nawet nic z tego nie mając. W tym kontekście doceniam ten gest księży - bo wreszcie coś, w czym nie było bezmyślnego hejtu na osiedle, tylko potraktowanie go jako części okolicy.

No i zachęcam jednak do dyskusji na poziomie.

...komentujesz, ale nie rozumiesz wątku tego posta. Nie jest problemem procesja, bo szybko przeszli, ale fakt, że po terenie prywatnym ktoś od tak zorganizował przejście i to jeszcze z obstawą policji. Wystarczyło zapytać wspólnoty, mail/telefon i myślę, że byłoby po problemie. Wiem z życia, że jak komuś poda się dłoń to z łokcia wyrwie! Nadejdzie Boże Ciało i ktoś od tak, na drzwiach mojej klatki zrobi ołtarz i będzie miał jeszcze pretensję, że ja w TAKI ŚWIĘTY DZIEŃ chce wyjść z klatki(tak robią w niektórych miejscach)

Widzisz... sam przyznałeś, że procesja nie jest problemem, natomiast robisz aferę, jakby nie wiadomo co się stało. Wg mnie to jednak dużo za wcześnie. Przeszła przez osiedle grupa modlących się ludzi, przyszli, poszli, długo nie trwało. Moim zdaniem, jeżeli ktoś ma z tym problem, to tylko bezsensowne czepianie się.

Choć też przyznam, że lepszą trasą dla takiej procesji, byłoby przejście od kościoła przez Kłosowskiego, Orlińskiego i później przez miejsce, w którym Spółdzielnia Mieszkaniowa Czyżyny postawiła płot, a następnie powrót do kościoła. Zamiast przeciskania się przez bramki Avii.

Ale jak pisałem, doceniam gest księży, którzy jako nieliczni w okolicy, dali do zrozumienia, że Avia / Orlińskiego, to też mieszkańcy dzielnicy, a nie żadne zło wcielone.


Ogr
Posty: 147
Rejestracja: 21 gru 2017, 8:58

Re: Procesja przez Osiedle

Postautor: Ogr » 16 kwie 2019, 10:44

Zgadza się to co napisał Skyman. Głos rozsądku w tym wątku.

PiotrSz
Posty: 27
Rejestracja: 21 maja 2017, 23:02

Re: Procesja przez Osiedle

Postautor: PiotrSz » 16 kwie 2019, 10:58

skyman pisze:
RaceX pisze:
skyman pisze:Smucą mnie ludzie prezentujący wielkie oburzenie na przejście drogi krzyżowej. Ciekawe czy gdyby wszelkie procesje omijały osiedle szerokim łukiem, to nie byłoby lamentu, że kościół też dzieli mieszkańców i uważa, że Avia to zło. A może to był właśnie gest służący temu, żeby integrować osiedle z okolicą i trochę zasypywać te bezsensowne podziały - tak bez szukania "kto zaczął", "czyja wina" itp.

Wiem, że zaraz odezwą się głosy, że niby nikt nie chce nic od innych osiedli, zamknijmy bramki i strzeżmy się obcych. Mam tylko nadzieję, że większość osób na osiedlu jest nieco bardziej rozsądna. Jednak wolałbym żyć dobrze z sąsiadami z sąsiednich osiedli, nawet nic z tego nie mając. W tym kontekście doceniam ten gest księży - bo wreszcie coś, w czym nie było bezmyślnego hejtu na osiedle, tylko potraktowanie go jako części okolicy.

No i zachęcam jednak do dyskusji na poziomie.

...komentujesz, ale nie rozumiesz wątku tego posta. Nie jest problemem procesja, bo szybko przeszli, ale fakt, że po terenie prywatnym ktoś od tak zorganizował przejście i to jeszcze z obstawą policji. Wystarczyło zapytać wspólnoty, mail/telefon i myślę, że byłoby po problemie. Wiem z życia, że jak komuś poda się dłoń to z łokcia wyrwie! Nadejdzie Boże Ciało i ktoś od tak, na drzwiach mojej klatki zrobi ołtarz i będzie miał jeszcze pretensję, że ja w TAKI ŚWIĘTY DZIEŃ chce wyjść z klatki(tak robią w niektórych miejscach)

Widzisz... sam przyznałeś, że procesja nie jest problemem, natomiast robisz aferę, jakby nie wiadomo co się stało. Wg mnie to jednak dużo za wcześnie. Przeszła przez osiedle grupa modlących się ludzi, przyszli, poszli, długo nie trwało. Moim zdaniem, jeżeli ktoś ma z tym problem, to tylko bezsensowne czepianie się.

Choć też przyznam, że lepszą trasą dla takiej procesji, byłoby przejście od kościoła przez Kłosowskiego, Orlińskiego i później przez miejsce, w którym Spółdzielnia Mieszkaniowa Czyżyny postawiła płot, a następnie powrót do kościoła. Zamiast przeciskania się przez bramki Avii.

Ale jak pisałem, doceniam gest księży, którzy jako nieliczni w okolicy, dali do zrozumienia, że Avia / Orlińskiego, to też mieszkańcy dzielnicy, a nie żadne zło wcielone.

Chcecie się integrować z mieszkańcami innych osiedli we wspólnej modlitwie, msze w kościele są w każdy dzień tygodnia. Naprawdę nie trzeba wchodzić mi z butami niemal do mieszkania, bo jakiś księżulo mi wizję nawracania mieszkańców, bo za mało kasy dostał w czasie kolędy.

Robert
Posty: 52
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:44

Re: Procesja przez Osiedle

Postautor: Robert » 16 kwie 2019, 11:38

Chcecie się integrować z mieszkańcami innych osiedli we wspólnej modlitwie, msze w kościele są w każdy dzień tygodnia. Naprawdę nie trzeba wchodzić mi z butami niemal do mieszkania, bo jakiś księżulo mi wizję nawracania mieszkańców, bo za mało kasy dostał w czasie kolędy.[/quote]

Wczoraj tylko głośno się zachowywali, dziś wam już prawie do mieszkań wleźli. Jutro napiszecie, że bojówka Kółka Różańcowego obiła Was laskami.
Żenujące to jest.

Robert
Posty: 52
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:44

Re: Procesja przez Osiedle

Postautor: Robert » 16 kwie 2019, 11:38

Wczoraj tylko głośno się zachowywali, dziś wam już prawie do mieszkań wleźli. Jutro napiszecie, że bojówka Kółka Różańcowego obiła Was laskami.
Żenujące to jest.[/quote]


Kowal90
Posty: 33
Rejestracja: 26 kwie 2018, 16:04

Re: Procesja przez Osiedle

Postautor: Kowal90 » 16 kwie 2019, 11:52

Robert pisze:Wczoraj tylko głośno się zachowywali, dziś wam już prawie do mieszkań wleźli. Jutro napiszecie, że bojówka Kółka Różańcowego obiła Was laskami.
Żenujące to jest.


Dokładnie. Tylko antyklerykalizm przez nich przemawia, ale działka jest wspólna, a nie tylko ich własnością. To nie prywatna posesja.

mik
Posty: 566
Rejestracja: 07 lip 2016, 10:11

Re: Procesja przez Osiedle

Postautor: mik » 16 kwie 2019, 12:19

Kowal90 pisze:Dokładnie. Tylko antyklerykalizm przez nich przemawia, ale działka jest wspólna, a nie tylko ich własnością. To nie prywatna posesja.

Dokładnie - WSPÓLNA. PRYWATNA WSPÓŁWŁASNOŚĆ. A to znaczy tyle, że każdy ma coś do powiedzenia. Jeden mówi tak, drugi mówi nie i zgody nie ma. Traktujmy się poważnie. Kościół ma mieć wejście wszędzie bo to kościół? Otóż nie. Jak już napisałem - ciekawę czy ci wszyscy 'obrońcy' drogi krzyżowej byliby OK jakbym zrobił piknik szatanistów na terenie kościoła? Wszak szataniści też w Boga wierzą tylko trochę mniej.

I nie przemawia przeze mnie żaden antyklerykalizm. Jakby wolą większości było, żeby ta droga przeszła przez osiedle to nie miałbym pretensji. Chodzi o to, że NIKT się nas nie spytał. Widzę, że ludzie mają w dupie poszanowanie własności. Od parkowania na chodnikach po drogi krzyżowe.

Chcielibyście być szanowani ale sami nie umiecie szanować.

Evadnro
Posty: 153
Rejestracja: 18 maja 2017, 11:15

Re: Procesja przez Osiedle

Postautor: Evadnro » 16 kwie 2019, 13:09

mik pisze:
Kowal90 pisze:Dokładnie. Tylko antyklerykalizm przez nich przemawia, ale działka jest wspólna, a nie tylko ich własnością. To nie prywatna posesja.

Dokładnie - WSPÓLNA. PRYWATNA WSPÓŁWŁASNOŚĆ. A to znaczy tyle, że każdy ma coś do powiedzenia. Jeden mówi tak, drugi mówi nie i zgody nie ma. Traktujmy się poważnie. Kościół ma mieć wejście wszędzie bo to kościół? Otóż nie. Jak już napisałem - ciekawę czy ci wszyscy 'obrońcy' drogi krzyżowej byliby OK jakbym zrobił piknik szatanistów na terenie kościoła? Wszak szataniści też w Boga wierzą tylko trochę mniej.

I nie przemawia przeze mnie żaden antyklerykalizm. Jakby wolą większości było, żeby ta droga przeszła przez osiedle to nie miałbym pretensji. Chodzi o to, że NIKT się nas nie spytał. Widzę, że ludzie mają w dupie poszanowanie własności. Od parkowania na chodnikach po drogi krzyżowe.

Chcielibyście być szanowani ale sami nie umiecie szanować.


Ogólnie to załamuję ręce nad tą całą "dyskusją"
Każdy wierzy w to co wierzy, ale szkoda tylko, że płaszczyk tolerancji kończy się gdy chodzi o kościół.

Przeraża mnie to jak bardzo ludzie lubią wyszukiwać problemy tam gdzie ich nie ma. Czy ta procesja uprzykrzyła Wam życie, coś przez nią straciliście? jeśli tak to proszę o konkretny argument.

Jestem osobą w wierzącą i ksiądz z ambony w niedziele zapowiedział drogę krzyżową po ulicach naszego osiedla, aby własnie integrować społeczność, której jesteśmy nową częścią.

Zatem mam rozumieć, że są osoby, które mają tak silną alergię na kościół (zapewne lubiące krzyczeć TOLERANCJA), że nie były w stanie wytrzymać 5 minut spokojnie w domu, ze świadomością, że sąsiad z bloku obok się właśnie modli?



Wróć do „Avia 3 (etap V) - forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości