Nielegalne parkowanie w garażu / opłaty za nielegalne parkowanie - Avia 3

Forum dla osób, które zamieszkają w budynku Avia 3 budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach.
BiuroPrasoweBXN
Posty: 8
Rejestracja: 26 mar 2019, 13:21

Re: Nielegalne parkowanie w garażu / opłaty za nielegalne parkowanie - Avia 3

Postautor: BiuroPrasoweBXN » 06 cze 2019, 11:35

Szanowni Państwo,
jak zapewne się Państwo domyślają, karteczka ostrzegająca o spuszczaniu powietrza z kół, która pojawiła się za szybą nielegalnie zaparkowanego samochodu, nie została pozostawiona przez nas.

Takata
Posty: 11
Rejestracja: 09 cze 2019, 22:20

Re: Nielegalne parkowanie w garażu / opłaty za nielegalne parkowanie - Avia 3

Postautor: Takata » 10 cze 2019, 9:34

Agnestia ma rację. Gdyby "rozdzielić" te sprawy to oczywistym jest że jeśli nie posiasa się miejsca w hali garażowej to nie powinno się tam parkować. Kropka.
Ale: deweloper już oddał budynek i to my jako Wspólnota jesteśmy jego zarządcą-więc obklejanie klatek i zostawianie tych wątpliwej jakości karteczek nie powinno się tak odbywać. Raz że powinno być to uzgodnione ze Wspólnotą,dwa- zeby pobierać opłaty musiałby to być uwzględnione zarówno w regulaminie Wspólnoty jak i na tabliczce przed wjazdem-no bo skoro tak,to robi nam się parking płatny który obowiązują przepisy, może akurat ktoś ma wolę skorzystać-bo z tej kartki wynika że nie posiadając miejsca mogę tam zaparkować ale za opłatą-a my chyba nie mamy na dole płatnego publiczbego parkingu tylko miejsca do wykupienia,zgadza się? Więc ta samowolka Budimexu nie jest na miejscu. Ktoś powie że dbają o swoje-nie w taki sposób.
Na karteczki mają czas. Ale wywiązać się ze zobowiązań wobec Wspólnoty to nie ma komu,czekają aż gwarancja minie...np lampy od frontu dalej nie wymienione...no ale to już nie w ich interesie to co się będą wychylać.
Dlatego dbajmy w pierwszej kolejności o nasz interes bo Budimex ma się świetnie.

mmm123
Posty: 286
Rejestracja: 23 sty 2018, 23:00

Re: Nielegalne parkowanie w garażu / opłaty za nielegalne parkowanie - Avia 3

Postautor: mmm123 » 10 cze 2019, 9:47

Bdx oddał budynek, ale posiada tam jeszcze miejsca w hali garażowej. To jest na razie ich i mogą z tym robić co im się podoba. Niesprzedane miejsca są ich własnością. Tak jak Twoje mieszkanie jest Twoja własnością. Może podaj numer mieszkania i chętnie czasem wpadniemy jak masz takie podejście do własności.
Zdarza się, że ludzie parkują też czasem na miejscach już wykupionych.


Takata
Posty: 11
Rejestracja: 09 cze 2019, 22:20

Re: Nielegalne parkowanie w garażu / opłaty za nielegalne parkowanie - Avia 3

Postautor: Takata » 10 cze 2019, 11:18

mmm123 pisze:Bdx oddał budynek, ale posiada tam jeszcze miejsca w hali garażowej. To jest na razie ich i mogą z tym robić co im się podoba. Niesprzedane miejsca są ich własnością. Tak jak Twoje mieszkanie jest Twoja własnością. Może podaj numer mieszkania i chętnie czasem wpadniemy jak masz takie podejście do własności.
Zdarza się, że ludzie parkują też czasem na miejscach już wykupionych.


Mogą z nimi robić w ramach przepisów. I właśnie na takim podejściu jak twoje bazują-na niewiedzy. Tak jak ty np nie możesz sobie zrobić w mieszkaniu ubojni bo masz taką chęć. Czytaj ze zrozumieniem bo nikt im tych miejsc nie odbiera a blok należy do naszej Wspólnoty i to my decydujemy o sprawach z nim( w sensie bloku) związanych a Budimex jest "udziałowcem" tak jak każdy właściciel a nie zarządcą i prawodawcą.Gdyby Budimex nakazał ci parkować tylko przodem w garażu albo wchodzić do mieszkania tyłem to też się ślepo na to zgodzisz? Poczytaj troszkę o przepisach.I nie,nie będziesz do mnie wpadał bo po pierwsze ja nikomu "nie wpadam", a po drugie pilnuj swojego obejścia bo narazie zgadzasz się żeby ktoś kto nie ma do tego uprawnień decydował w twoim imieniu a może raczej za ciebie.

mmm123
Posty: 286
Rejestracja: 23 sty 2018, 23:00

Re: Nielegalne parkowanie w garażu / opłaty za nielegalne parkowanie - Avia 3

Postautor: mmm123 » 10 cze 2019, 13:35

:lol: to jest kobieca logika
Jak taka światła w przepisach jesteś to oświeć mnie i innych i podaj podstawę prawną do parkowania na czyimś miejscu parkingowym

Takata
Posty: 11
Rejestracja: 09 cze 2019, 22:20

Re: Nielegalne parkowanie w garażu / opłaty za nielegalne parkowanie - Avia 3

Postautor: Takata » 10 cze 2019, 14:01

Powtarzam po raz kolejny-nie mówię o tym ze można parkować na cudzych miejscach - czytaj dokładnie co pisałam we wczesniejszych postach- ale o formie w jakiej Budimex chce załatwić tą sprawę ty kobieca logiko...
Może ty podasz mi podstawę prawną na jakiej tworzy się u nas parking płatny podziemny :ugeek:

mmm123
Posty: 286
Rejestracja: 23 sty 2018, 23:00

Re: Nielegalne parkowanie w garażu / opłaty za nielegalne parkowanie - Avia 3

Postautor: mmm123 » 10 cze 2019, 15:00

Takata pisze:Powtarzam po raz kolejny-nie mówię o tym ze można parkować na cudzych miejscach
Może ty podasz mi podstawę prawną na jakiej tworzy się u nas parking płatny podziemny :ugeek:


1) jeśli zgadzasz się, że można parkować tylko na zakupionym miejscu to ok.
2) napisałaś, że agnestia ma rację, a ona pisała, że jak ktoś kupił miejsce w hali to ma prawo do wolnych miejsc.
3)Jeśli chodzi o prawo, to każdy może wynajmować swoją własność np mieszkanie czy miejsce postojowe. Budimex ani osoby, które zakupiły takie miejsce nie są pozbawiony tego prawa. Mogą to robić jak im się podoba np wynajmować na miesiące, albo na pojedyncze parkowanie. Natomiast jeśli ktoś bezprawnie zaparkował na nie swoim miejscu to dokumentacja zdjęciowa, policja i pozew cywilny.


Takata
Posty: 11
Rejestracja: 09 cze 2019, 22:20

Re: Nielegalne parkowanie w garażu / opłaty za nielegalne parkowanie - Avia 3

Postautor: Takata » 10 cze 2019, 21:08

Takata pisze:Agnestia ma rację. Gdyby "rozdzielić" te sprawy to oczywistym jest że jeśli nie posiasa się miejsca w hali garażowej to nie powinno się tam parkować. Kropka.
Ale: deweloper już oddał budynek i to my jako Wspólnota jesteśmy jego zarządcą-więc obklejanie klatek i zostawianie tych wątpliwej jakości karteczek nie powinno się tak odbywać. Itd itd..


To w odpowiedzi na pkt 1 i 2, post pisany wczesniej,można doczytać.
Co do pkt.3 - tak owszem będąc włascicielem miejsca w garażu możesz nim rozporządzać-użytkować samemu,użyczać czy wynajmować (pomijam że od ostatniego biorąc pod uwagę legalność działań powinieneś mieć umowę i odprowadzać grzecznie podatek-ale nie w tym rzecz). Ale musisz rozporządzać tym miejscem zgodnie z przeznaczeniem- czyli np nie powinienes rozłożyć tam straganu,otworzyć bramy i w myśl ze to twoje miejsce to teraz w sezonie będziesz tam sprzedawał warzywa... Generalnie wiadomo o co chodzi. Ale zakładamy że miejsca służą do parkowania-w myśl tego co mówisz to prywatny właściciel miejsca XYZ nagle odkrywa że na jego wlasności zaparkował jakiś dajmy na to klient z podkarpacia. No i co,myśli myśli i stwierdza: "zrobie mu fotkę i naliczę tysiaka (tu można wstawić dowolną stawkę) za ten postój bo miałem słaby miesiąc to sobie podgonię" a potem wzywa policję? A wydrukowany bilecik wsadza za szybę?
Jesteś pewny że tak to działa? ;)
A tu sytuacja że Budimex w każdym bloku rozkleja kartki i wtyka te drukowane (przczytaj jak są zredagowane)-w świetle ktorych mogłoby dojść do sytuacji takiej że np. Pani X przyjeżdza tu do lokalu na paznokcie a że nie chce jej sie szukać miejsca a kto bogatemu zabroni,stwierdza ze sobie wjedzie do naszej hali i wybuli te 7 dych na parking w imię luksusu. Po niej ktoś następny itd itp. Ja wiem że to jest sytuacja nieco absurdalna ale nie niemożliwa, a chcę szanownemu rozmówcy zobrazować o co chodzi. No i robi nam się parking płatny,taki jak np w galeriach- a na takowy musielibyśmy wyrazić zgodę jako Wspólnota. Dodatkowo taki powienien mieć regulamin co byś ty jako gość mógł wiedzieć ile i za ile,być odpowiednio oznakowany itd.
Chodzi za tem o to-o tym też mówiła przedmówczyni- że takie "ogłoszenia o cenie najmu za dobę postoju" powinny być konsultowane ze Wspólnotą,uwzględniane w regulaminie itp.a nie wywieszane byle gdzie i byle jak byle zrobić wrażenie. Bo rozumiem też że gdyby jednak ktoś miał chęć skorzysrać z tego najmu dajmu na to na kilka dni to otrzyma na to np.fakturę do odliczenia :)
No i brakuje tylko budki z cieciem i szlabanu ;)
Nie spotkałam się za to z sytuacją by prywatny właściciel wieszał np ogłoszenie na bramie typu "parkowanie na miejscu X w cenie 100 zł/doba". Dlaczego? Bo chyba czujemy absurd sytuacji.
A że są tacy co nie patrzą na cudzą własność-oczywiście nadal nie popieram. Ale nie podoba mi się samowolka naszego dewelopera,bo jak wspomniałam nie jest tu od stsnowienia co i gdzie i jak bo od tego jesteśmy MY a on ma w tym udział a nie monopol. A ze swoich zobowiązań wobec nas nie wywiązuje się chyba tak jak powinien.
Swoją drogą dobrze byłoby zobaczyć wspomniane opłaty ze te ich miejsca,bo zdaje się że oni i ta namaszczona przez nich pożal się Boże administracja to grają równo na naszą niekorzyść.
Nie mam pomysłu jak lepiej zobrazować o co chodzi,mam nadzieję że szanowny rozmówca zrozumie :)

Takata
Posty: 11
Rejestracja: 09 cze 2019, 22:20

Re: Nielegalne parkowanie w garażu / opłaty za nielegalne parkowanie - Avia 3

Postautor: Takata » 10 cze 2019, 21:15

A swoją drogą że tak zapytam off topic ale w temacie poszanowania własności- co współrozmówca sądzi odnośnie korzystania przez wszystkich z terenów rekreacyjnych Avii? To nie jest złośliwość a czysta ciekawość

michalxg
Posty: 343
Rejestracja: 27 paź 2016, 8:10

Re: Nielegalne parkowanie w garażu / opłaty za nielegalne parkowanie - Avia 3

Postautor: michalxg » 10 cze 2019, 22:29

Takata pisze:
Takata pisze:Agnestia ma rację. Gdyby "rozdzielić" te sprawy to oczywistym jest że jeśli nie posiasa się miejsca w hali garażowej to nie powinno się tam parkować. Kropka.
Ale: deweloper już oddał budynek i to my jako Wspólnota jesteśmy jego zarządcą-więc obklejanie klatek i zostawianie tych wątpliwej jakości karteczek nie powinno się tak odbywać. Itd itd..


To w odpowiedzi na pkt 1 i 2, post pisany wczesniej,można doczytać.
Co do pkt.3 - tak owszem będąc włascicielem miejsca w garażu możesz nim rozporządzać-użytkować samemu,użyczać czy wynajmować (pomijam że od ostatniego biorąc pod uwagę legalność działań powinieneś mieć umowę i odprowadzać grzecznie podatek-ale nie w tym rzecz). Ale musisz rozporządzać tym miejscem zgodnie z przeznaczeniem- czyli np nie powinienes rozłożyć tam straganu,otworzyć bramy i w myśl ze to twoje miejsce to teraz w sezonie będziesz tam sprzedawał warzywa... Generalnie wiadomo o co chodzi. Ale zakładamy że miejsca służą do parkowania-w myśl tego co mówisz to prywatny właściciel miejsca XYZ nagle odkrywa że na jego wlasności zaparkował jakiś dajmy na to klient z podkarpacia. No i co,myśli myśli i stwierdza: "zrobie mu fotkę i naliczę tysiaka (tu można wstawić dowolną stawkę) za ten postój bo miałem słaby miesiąc to sobie podgonię" a potem wzywa policję? A wydrukowany bilecik wsadza za szybę?
Jesteś pewny że tak to działa? ;)
A tu sytuacja że Budimex w każdym bloku rozkleja kartki i wtyka te drukowane (przczytaj jak są zredagowane)-w świetle ktorych mogłoby dojść do sytuacji takiej że np. Pani X przyjeżdza tu do lokalu na paznokcie a że nie chce jej sie szukać miejsca a kto bogatemu zabroni,stwierdza ze sobie wjedzie do naszej hali i wybuli te 7 dych na parking w imię luksusu. Po niej ktoś następny itd itp. Ja wiem że to jest sytuacja nieco absurdalna ale nie niemożliwa, a chcę szanownemu rozmówcy zobrazować o co chodzi. No i robi nam się parking płatny,taki jak np w galeriach- a na takowy musielibyśmy wyrazić zgodę jako Wspólnota. Dodatkowo taki powienien mieć regulamin co byś ty jako gość mógł wiedzieć ile i za ile,być odpowiednio oznakowany itd.
Chodzi za tem o to-o tym też mówiła przedmówczyni- że takie "ogłoszenia o cenie najmu za dobę postoju" powinny być konsultowane ze Wspólnotą,uwzględniane w regulaminie itp.a nie wywieszane byle gdzie i byle jak byle zrobić wrażenie. Bo rozumiem też że gdyby jednak ktoś miał chęć skorzysrać z tego najmu dajmu na to na kilka dni to otrzyma na to np.fakturę do odliczenia :)
No i brakuje tylko budki z cieciem i szlabanu ;)
Nie spotkałam się za to z sytuacją by prywatny właściciel wieszał np ogłoszenie na bramie typu "parkowanie na miejscu X w cenie 100 zł/doba". Dlaczego? Bo chyba czujemy absurd sytuacji.
A że są tacy co nie patrzą na cudzą własność-oczywiście nadal nie popieram. Ale nie podoba mi się samowolka naszego dewelopera,bo jak wspomniałam nie jest tu od stsnowienia co i gdzie i jak bo od tego jesteśmy MY a on ma w tym udział a nie monopol. A ze swoich zobowiązań wobec nas nie wywiązuje się chyba tak jak powinien.
Swoją drogą dobrze byłoby zobaczyć wspomniane opłaty ze te ich miejsca,bo zdaje się że oni i ta namaszczona przez nich pożal się Boże administracja to grają równo na naszą niekorzyść.
Nie mam pomysłu jak lepiej zobrazować o co chodzi,mam nadzieję że szanowny rozmówca zrozumie :)


Wszystko pięknie, ładnie. Natomiast - Budimex jako właściciel miejsc jest częścią Wspólnoty, a jako właściciel większości miejsc w hali garażowej będącej odrębną nieruchomością z odrębną księgą wieczystą jest większościowym udziałowcem. :)



Wróć do „Avia 3 (etap V) - forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości