Sytuacja w śmietnikach / nieprawidłowe wyrzucanie śmieci - Avia 3

Forum dla osób, które zamieszkają w budynku Avia 3 budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach.
Orwell
Posty: 25
Rejestracja: 31 maja 2018, 9:50

Sytuacja w śmietnikach / nieprawidłowe wyrzucanie śmieci - Avia 3

Postautor: Orwell » 02 wrz 2019, 13:24

Szanowni sąsiedzi


Chciałbym zwrócić uwagę na śmieciowy problem.

To co ostatnio dzieje się w śmietniku przy klatkach c i d można opisać najgorszymi epitetami. Tu chciałbym zwrócić uwagę na:

Wyrzucanie butelek / kartonów / puszek do kontenerów zmieszanych

Niezgniatanie butelek / puszek / kartonów / pudełek

Pozostawianie śmieci przed klatka

Wyrzucanie śmieci w workach które nawet nie są związane co powoduje potem iż śmieci z całym swoim inwentarzem latają po całym śmietniku

pozostawianie szkieł w śmietniku bo ktoś jest leniwy zamiast włożenie do prawidłowego kontenera

Pozostawianie śmieci przed śmietnikiem...

Nie wszystko można segregować ale to co widać w śmietniku to przesada...

To wszystko świadczy iż niestety kilka procent naszych mieszkańców może pochwalić się lenistwem / głupotą / ignorancja / brakiem szacunku / brakiem kultury.

Ktoś ten syf potem sprząta. Czy na prawdę nie stać tych kilku osób aby związać worki i wrzucać śmieci do właściwych kolorów?

Wiem ze kontenerów jest za mało i miejmy nadzieje ze problem rozwiąże nowy administrator. Ale szanujmy się i ograniczmy ten syf.

Ps. Sąsiadowi który ostatnio zostawił śmieci przed klatka następnym razem zamiast wyręczać go odniosę mu je pod drzwi. Podobnie warto chyba robić z kartonami po pizzy które zajmują pół kontenera na odpady zmieszane bo ktoś jest leniwy i nie wrzuci tam gdzie jego miejsce.

rafal.w
Posty: 19
Rejestracja: 14 mar 2018, 14:42

Re: Sytuacja w śmietnikach / nieprawidłowe wyrzucanie śmieci - Avia 3

Postautor: rafal.w » 03 wrz 2019, 9:25

tyle że kartony od pizzy to odpady zmieszane więc nie wiem gdzie miałby je wrzucać.

dexter
Posty: 157
Rejestracja: 07 lut 2017, 10:48

Re: Sytuacja w śmietnikach

Postautor: dexter » 03 wrz 2019, 10:27

Patrząc na śmieci i co w nich się znajduje widać że niewielu mieszkańców zadaje sobie trud i segreguje śmieci wg nowych zasad, pytanie - jak skutecznie zmusić tych . do segregowania odpadów ?
Wygląda to tragicznie - a kary płacimy wszyscy niestety :evil:


Orwell
Posty: 25
Rejestracja: 31 maja 2018, 9:50

Re: Sytuacja w śmietnikach / nieprawidłowe wyrzucanie śmieci - Avia 3

Postautor: Orwell » 03 wrz 2019, 12:29

rafal.w pisze:tyle że kartony od pizzy to odpady zmieszane więc nie wiem gdzie miałby je wrzucać.


Być może tu sprawdziłem i masz racje To już bardziej zależy czy jest czysty czy zabrudzony.

znasiek
Posty: 252
Rejestracja: 17 lut 2018, 23:53
Lokalizacja: Avia

Re: Sytuacja w śmietnikach / nieprawidłowe wyrzucanie śmieci - Avia 3

Postautor: znasiek » 04 wrz 2019, 21:26

Osobiście segreguję śmieci, choć przyznam nie zawsze jest łatwo stwierdzić co już podchodzi pod mieszane a co pod karton itp itd, kiedyś myślałem że opakowanie po jogurcie to plastiki a tu się okazuje że jednak nie, jeśli nie jest umyte. Kwestia czasu żeby dojść do perfekcji. Choć myślę że całe te segregowanie to pic na wodę żeby tylko z ludzi kasę wydoić pod pięknym szyldem bądźmy eco, a po tych wszystkich podwyżkach przez ostatnie lata to już dawno temu MPO powinno sobie samo segregować śmieci a nie wymagać tego od nas. Po cichu pewnie się cieszą jak ludzie nie segregują śmieci, bo są do przodu z kasą.

scomin
Posty: 21
Rejestracja: 15 lip 2014, 0:41

Re: Sytuacja w śmietnikach / nieprawidłowe wyrzucanie śmieci - Avia 3

Postautor: scomin » 04 wrz 2019, 22:32

znasiek pisze:kiedyś myślałem że opakowanie po jogurcie to plastiki a tu się okazuje że jednak nie, jeśli nie jest umyte.

Krakowskie MPO twierdzi jednak inaczej:
Plastikowe pudełko ląduje w pojemniku żółtym, o ile jest w miarę czyste, to znaczy nie jest pokryte tłuszczem. (...) Nie musimy koniecznie myć plastikowych opakowań. Jeśli kubek ma na ściankach resztki jogurtu, można to wrzucić do żółtego pojemnika. Odpad nie może być natomiast tłusty. Wówczas nie nadaje się do przetworzenia i musi trafić do pojemnika szarego, czyli do "zmieszanych"

Źródło: radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/zmiany-w-segregacji-smieci-mpo-odpowiada-na-pytania-sluchaczy-rk

znasiek
Posty: 252
Rejestracja: 17 lut 2018, 23:53
Lokalizacja: Avia

Re: Sytuacja w śmietnikach / nieprawidłowe wyrzucanie śmieci - Avia 3

Postautor: znasiek » 05 wrz 2019, 22:14

no i wszędzie te małe pieprzone niuanse, a że tłuszcz to już nie, a że to, a że tamto, masakra jakaś; żaden blok w Polsce tego nie przejdzie; te wymogi powstały nie żeby było łatwo i eco, tylko żeby było drogo i ktoś na tym dobrze zarabił. Już nie wspomnę o tym kto ma niby kontrolować tych co nas kontrolują, przecież taki delikwent z MPO może specjalnie zrobić bajzel w koszach i porobić zdjęcia że niby osiedle nie segreguje śmieci żeby opłaty poszły w górę.


atydeeeee
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2020, 20:35

Re: Sytuacja w śmietnikach / nieprawidłowe wyrzucanie śmieci - Avia 3

Postautor: atydeeeee » 19 sty 2020, 20:43

Mam pytanie. Jestem nowym mieszkaniem Avi 3. Gdy wyrzucałam śmieci zauważyłam, ze nie ma pojemnika na szkło w śmietniku przy klatce F i G. Od dawna ma miejsce taka sytuacja?

mmm123
Posty: 286
Rejestracja: 23 sty 2018, 23:00

Re: Sytuacja w śmietnikach / nieprawidłowe wyrzucanie śmieci - Avia 3

Postautor: mmm123 » 19 sty 2020, 21:19

atydeeeee pisze:Mam pytanie. Jestem nowym mieszkaniem Avi 3. Gdy wyrzucałam śmieci zauważyłam, ze nie ma pojemnika na szkło w śmietniku przy klatce F i G. Od dawna ma miejsce taka sytuacja?


Pojemnika na szkło tam nie ma. Na szkło są 2 zielone pojemniki. Jeden od strony zabki, drugi od strony chleba powszedniego

atydeeeee
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2020, 20:35

Re: Sytuacja w śmietnikach / nieprawidłowe wyrzucanie śmieci - Avia 3

Postautor: atydeeeee » 19 sty 2020, 21:22

Dziekuje za odpowiedz :) na orlinskiego pojemnik na szkło znajdował sie w śmietniku.



Wróć do „Avia 3 (etap V) - forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości