Sytuacja w hali garażowej / wymiana kluczy do hali - Avia 3

Forum dla osób, które zamieszkają w budynku Avia 3 budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach.
Dagmara.L
Posty: 23
Rejestracja: 14 lis 2019, 22:09

Re: Sytuacja w hali garażowej / wymiana kluczy do hali - Avia 3

Postautor: Dagmara.L » 14 lis 2019, 22:10

Piloty do bramy garażowej zostały wymienione za pieniądze wszystkich mieszkańców bloku??

AndrzejOlek
Posty: 38
Rejestracja: 10 cze 2019, 23:01

Re: Sytuacja w hali garażowej / wymiana kluczy do hali - Avia 3

Postautor: AndrzejOlek » 15 lis 2019, 1:00

Zamki i klucze do w drzwiach do hali garażowej,pilotów nie wymieniali,mój przynajmniej działa od zawsze wiec nic mi o takiej wymianie nie wiadomo.

Patryk22
Posty: 28
Rejestracja: 27 paź 2017, 22:51

Re: Sytuacja w hali garażowej / wymiana kluczy do hali - Avia 3

Postautor: Patryk22 » 15 lis 2019, 10:07

Moi drodzy sytuacja jest podobna do innych bloków otóż to - zamki do przejść między garazami zostały wymienione i klucze wydane tylko i wyłącznie osoba posiadającym miejsca w hali garażowej oraz komórki lokatorskie, lecz piloty pozostały zakodowane identycznie z pilotem starym wydanym jeszcze przed wymiana więc osoby parkujące nielegalnie wchodzą sobie garażem i nie muszą posiadać żadnych kluczy.Powod jest jeden administratorzy zmieniają się bardzo często i jest bałagan. I teraz pytanie kodowanie pilotów dla tych co mają prawo użytkować garaż od nowa? Czy zmieniło by ta sytuacje bo z tego co wiem większąc miejsc jest już wykupiona osobiście nie posiadam miejsca parkuje przy muzeum lecz miła sąsiadka takie posiada i od niej ta informacja gdyż nie posiada konta na tym forum.


Dagmara.L
Posty: 23
Rejestracja: 14 lis 2019, 22:09

Re: Sytuacja w hali garażowej / wymiana kluczy do hali - Avia 3

Postautor: Dagmara.L » 15 lis 2019, 13:18

Patryk22 pisze:Moi drodzy sytuacja jest podobna do innych bloków otóż to - zamki do przejść między garazami zostały wymienione i klucze wydane tylko i wyłącznie osoba posiadającym miejsca w hali garażowej oraz komórki lokatorskie.


Zamki zostały wymienione za pieniądze wszystkich mieszkańców, również tych, którzy nie posiadają miejsca w garażu podziemnym??

AndrzejOlek
Posty: 38
Rejestracja: 10 cze 2019, 23:01

Re: Sytuacja w hali garażowej / wymiana kluczy do hali - Avia 3

Postautor: AndrzejOlek » 15 lis 2019, 22:39

Dagmara.L pisze:
Zamki zostały wymienione za pieniądze wszystkich mieszkańców, również tych, którzy nie posiadają miejsca w garażu podziemnym??


Tak,dokładnie. Koszty wymiany i wyrobienia nowych kluczy które zostały udostepnione tylko wlascicielom miejsc postojowych i komorek lokatorskich poniosła cała wspólnota. Cała.I jest to infirmacja id naszego opiekuna bloku.Ja osobiście uważam że skoro garaże i komórki są odrębną częścią i tak też jako ich właściciele płacimy za ich utrzymanie to z tej puli powinny byc pokrywane takie wymiany bo uwazam za nieuczciwe aby sąsiad który takowych nie posiada i nie używa łożył na takie pomysły.
W miejscu gdzie kiedys mieszkalem sprawa wyglądała tak: byl rachunek wspólnoty na ktory wplacalo się za utrzymanie+fundusz remontowy całości czyli tego z czego korzystali wszyscy, osobny rachunek na garaże/komórki/piwnice i tam placili ci którzy mieli takowe oraz dodatkowe rachunki na okreslony konkretny cel-np.remont dachu. I podział funduszy był uczciwy i to co bylo do naprawy w garazu szło z funduszu do tego przeznaczonego i pokrywanego przez zainteresowanych,co dla wszystkich to z ogólnego a takie droższe okazjonalne przyjemności z tego trzeciego celowego-u nas mógłby być taki np na zbiórke na monitoring co by wspólnota nie poplynela finansowo,można by zacząć zbierac np z nowym rokiem,każde domostwo np.10 zł dodatkowo na taki rachunek za m-c i jak przyszliby do zalożenia to już jakas pula kasy jest i nie zostajemy golasami finansowymi jakby pojawila sie jakas awaria.
I wtedy na zebraniu rocznym ładnie to wyglada i mozna się rozeznać w przychodach i rozchidach a nie tak jak teraz ze robią jak im pasuje i kase ciągną nawet za spisanie liczników co to zdaje sie kazda normalna administracja dwa razy do roku robi w ramach pozycji "opłata eksploatacyjna" a nie dodatkowo bo za półtora kafla to ja chetnie spisze te liczniki jak sie zgodzicie hehe.
To ze "opiekunowie bloku" się czesto zmienią to nie ma nic do kodowania,piloty musza byc zakodowane na nasza brame ale tez na wjazd na avie-jak jeszcze taki pomysl im dacie to znowu pojdziemy w koszty a to nic nie da bo ci co beda tak robić jak robią poprostu przekodują swoje piloty na nowo. A my znów wydamy kase. Moim zdaniem na te procedery najlepszy monitoring,widac co kto kiedy i gdzie. Tylko inna sprawa co mozna z tą wiedzą zrobić hehe.
Pozatym powiem tak,mam nadzieje ze zrozumiecie idee o co mi chodzi-ja nie popieram takiego prakowania ale jak mam przekalkulowac jakie koszty poniesiemy zeby niby temu zapobiec-pisze niby bo jak wiemy sami nie zdaje to egzaminu,to uwazam ze nie jest to warte tego zeby uczyc poszanowania wlasnosci te kilka osob co tam stają na miejscach bdx-bo ich jest kilku a czlonkow naszej wspolnoty jest wiele wiecej i wspólnota ma pilniejsze potrzeby niz tracenie kasy na nauke kultury dla tamtych

Dagmara.L
Posty: 23
Rejestracja: 14 lis 2019, 22:09

Re: Sytuacja w hali garażowej / wymiana kluczy do hali - Avia 3

Postautor: Dagmara.L » 20 lis 2019, 11:12

Jeżeli zamki zostały wymienione za pieniądze wszystkich mieszkańców, to klucze nie powinny być dostępne dla wszystkich??
Nie wiem czy to jest prawda, ale dzisiaj pewien Pan powiedział mi, że w hali garażowej mieszkańcy innych bloków kupili miejsca(nie są najemcami), bo u nas jest tańszy miesięczny czynsz. Garaż z odrębną księgą wieczystą nie partycypuje w kosztach utrzymania bloku np zieleni??

AndrzejOlek
Posty: 38
Rejestracja: 10 cze 2019, 23:01

Re: Sytuacja w hali garażowej / wymiana kluczy do hali - Avia 3

Postautor: AndrzejOlek » 20 lis 2019, 13:20

No tak powinno być-tym bardziej wymiana byla bez sensu bo przeciez kazdy mial od Bdx klucz typu master aby moc korzystać z bloku. A skoro tak to powinni to pokryc tyko wlasciciele garazy i komorek.
To co pani pisze tp prawda ale nie wiem czy ze wzgl.na wysokosc czynszu bo ten przeciez moze sie zmienic sle owszem sa osoby z innych blokow np.A6 ktore maja tu miejsce bo tam juz nie bylo. Partycypują w kosztach utrzymania czesci wspolnych hali garażowej.


Nokian
Posty: 95
Rejestracja: 19 cze 2019, 16:39

Re: Sytuacja w hali garażowej / wymiana kluczy do hali - Avia 3

Postautor: Nokian » 20 lis 2019, 15:49

Właściciele miejsc w hali garażowej i tak dokładają się do utrzymania całego bloku, także można powiedzieć, że to z tych pieniędzy poszło. Raz w miesiącu przyjeżdża Kone, oglądają windy i inkasują nas na 4000 zł a wy lamentujecie na kilkunastoma złotymi.. dejta spokój

dexter
Posty: 157
Rejestracja: 07 lut 2017, 10:48

Re: Sytuacja w hali garażowej / wymiana kluczy do hali - Avia 3

Postautor: dexter » 20 lis 2019, 15:49

Zamki zostały wymienione właśnie po to by dostęp do nich mieli tylko właściciele miejsc w garażu i komórek lokatorskich - po co komuś klucz do garażu jeśli nie ma tam czego szukać? Jeśli pójdziemy tym tokiem myślenia to niech koszty windy i jej obsługi ponoszą tylko właściciele mieszkający powyżej 2 piętra, po co płaci za windę ktoś kto z niej nie korzysta ?? Koszty obsługi wind są nieporównywalnie wyższe niż wymiana 8 wkładek zamków.

Nokian
Posty: 95
Rejestracja: 19 cze 2019, 16:39

Re: Sytuacja w hali garażowej / wymiana kluczy do hali - Avia 3

Postautor: Nokian » 20 lis 2019, 15:51

dexter pisze: Koszty obsługi wind są nieporównywalnie wyższe niż wymiana 8 wkładek zamków.


Dexter, brawo Ty! W tym samym czasie napisaliśmy o tym samym. Nawet skojarzenie z windą mamy to samo.



Wróć do „Avia 3 (etap V) - forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości