Problem z wentylacją mechaniczną / brak ciągu w wentylacji - Avia 3

Forum dla osób, które zamieszkają w budynku Avia 3 budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach.
ked14
Posty: 149
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:42

Problem z wentylacją mechaniczną / brak ciągu w wentylacji - Avia 3

Postautor: ked14 » 12 lut 2020, 10:38

Czy zauważyliście ostatnio jakieś problemy z wentylacją mechaniczną? U mnie wywietrzniki odetkane (jedynie filtry), wszystkie kontrole zawsze ok a od dwóch dni zauważyłem że w kuchni zamiast wyciągać to wpycha powietrze (zaciągać zaczyna dopiero jak całkiem okno otworzę), a w wc i łazience niespecjalnie zasysa (a zawsze było czuć mocniej ten ciąg). Dodatkowo czasem czuć smród smażenia lub papierosów w samej kuchni który dostaje się wentylacją.
Czy możliwe jest wciąganie zapachów przez tą wentylację i czy klapki zamieszczone na zdjęciu nie powinny uniemożliwić wpychania powietrza do kuchni
Załączniki
20200211_204458.jpg
20200211_204458.jpg (105.75 KiB) Przejrzano 3459 razy

sand
Posty: 273
Rejestracja: 16 cze 2015, 11:32

Re: Problem z wentylacją mechaniczną / brak ciągu w wentylacji - Avia 3

Postautor: sand » 12 lut 2020, 11:01

Te klapki na zdjęciu zamykają się w przypadku pożaru dopiero jak rozgrzeje się przewód kominowy. Mają blokować dostawanie się dymu do mieszkania.

mop
Posty: 114
Rejestracja: 05 mar 2016, 11:34

Re: Problem z wentylacją mechaniczną / brak ciągu w wentylacji - Avia 3

Postautor: mop » 12 lut 2020, 11:07

U nas tak było raz, prawdopodobnie się wyłączyła/zepsuła. Zgłosiłem i wróciło do normy.


ania.kr
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2019, 16:41

Re: Problem z wentylacją mechaniczną / brak ciągu w wentylacji - Avia 3

Postautor: ania.kr » 26 lut 2020, 23:38

ked14 pisze:Czy zauważyliście ostatnio jakieś problemy z wentylacją mechaniczną? U mnie wywietrzniki odetkane (jedynie filtry), wszystkie kontrole zawsze ok a od dwóch dni zauważyłem że w kuchni zamiast wyciągać to wpycha powietrze (zaciągać zaczyna dopiero jak całkiem okno otworzę), a w wc i łazience niespecjalnie zasysa (a zawsze było czuć mocniej ten ciąg). Dodatkowo czasem czuć smród smażenia lub papierosów w samej kuchni który dostaje się wentylacją.
Czy możliwe jest wciąganie zapachów przez tą wentylację i czy klapki zamieszczone na zdjęciu nie powinny uniemożliwić wpychania powietrza do kuchni




W klatce G podobny problem.
Z wentylacji łazienkowej czuć zapach gotowanych potraw
Zgłoszone do administratora
Brak odzewu
Administrator olewa sprawę (tą i inne) ciepłym moczem



Wróć do „Avia 3 (etap V) - forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości