UPC vs Netia - którego dostawcę internetu wybrać - opinie na forum

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 3 budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
michalxg
Posty: 343
Rejestracja: 27 paź 2016, 8:10

Re: UPC vs Netia - którego dostawcę internetu wybrać - opinie na forum

Postautor: michalxg » 12 lut 2018, 13:46

PijeJabole pisze:A ja od siebie dodam że jest jeszcze Orange Światłowód.

Mam i bardzo chwalę (opcja 100Mb realnie wyciąga na kablu około 120Mb, z ich routerem od 90Mb do 110Mb po WiFi).
Router schowałem w skrzynce teletechnicznej w przedpokoju, nic nie widać i nie mam problemów z ekranowaniem.

Ładniejsza nazwa Neostrady, a wiadomo jak to z TePsą...

PijeJabole
Posty: 18
Rejestracja: 20 lip 2016, 16:26

Re: UPC vs Netia - którego dostawcę internetu wybrać - opinie na forum

Postautor: PijeJabole » 12 lut 2018, 13:55

michalxg pisze:Ładniejsza nazwa Neostrady, a wiadomo jak to z TePsą...

Miałem Neostrade od samego początku kiedy istniała (zaczynałem od opcji 256kb/s skończyłem na 40Mb) przez ponad 10 lat i nigdy nie miałem problemów :)

Ze swojej strony zdecydowanie nie polecam UPC. Same problemy począwszy od płatności, skończywszy na prędkości i sprzęcie.

Na temat Netii/Vectry/NaszeSieć się nie wypowiem bo nie wiem :)

wieniu86
Posty: 2
Rejestracja: 09 lut 2018, 23:11

Re: UPC vs Netia - którego dostawcę internetu wybrać - opinie na forum

Postautor: wieniu86 » 13 lut 2018, 14:11

Ktos ma netie? Jaki sprzet daja przy 100 mbit? Jakim kablem sie wpinuja? Jak to chodzi? jest faktycznie te 100 mbit?


pawd_tbg
Posty: 120
Rejestracja: 06 sty 2017, 1:07

Re: UPC vs Netia - którego dostawcę internetu wybrać - opinie na forum

Postautor: pawd_tbg » 01 mar 2018, 7:33

wieniu86 pisze:Ktos ma netie? Jaki sprzet daja przy 100 mbit? Jakim kablem sie wpinuja? Jak to chodzi? jest faktycznie te 100 mbit?


Ja bym się podpoił do pytania. Potrzebuję sam internet i moja decyzja będzie zależeć raczej tylko od sprzętu i sposobu podłączenia jakie jest u dostawców

Dawid_11474
Posty: 10
Rejestracja: 02 lut 2018, 16:33

Re: UPC vs Netia - którego dostawcę internetu wybrać - opinie na forum

Postautor: Dawid_11474 » 01 mar 2018, 8:33

Nie wiem jak jest z kwestią samego Internetu, natomiast to 100mbit to jest jednak tylko nazwa marketingowa oferty :)
Jak to jest zazwyczaj u większości operatorów :D

Moim zdaniem jeżeli ktoś potrzebuję samego szybkiego internetu ( potrzebuję dużej prędkości downloadu) niech celuje w te pakiety ponad 100 - dopłata nie wielka, a różnica zapewne znacząca.

Z mojej strony po miesiącu testowania Netii mogę powiedzieć tyle:

Plusy:
- Najtańsza oferta z wszystkich na naszym Osiedlu + umowa tylko na rok.
- Jasny, przejrzysty i rozbudowany Panel użytkownika online - na którym możemy dobierać pakiety, zmieniać usługi i kontrolować koszty według własnego uznania.
- Fajnie rozbudowana Giganagrywarka, darmowa przez pierwsze 2 miesiące - później dopłata lub wersja Mini za free.
- Szybki i bezproblemowy montaż na drugi dzień od podpisania umowy.
- Możliwość doboru pakietów TV według własnego uznania - bez konieczności płacenia na programy których się nie chce. 1 miesiąc wszystko za free.
- Brak problemów z jakością łącza lub TV.
- Chyba jedyny operator działający na światłowodzie w bloku.

Minusy:
- Oferta 100mbit na speedtestach internetowych pokazuje około 50mb - dałem jako minus ale mi to osobiście wystarcza. Download chodzi ładnie, filmy 4k ładują się szybko, ping i ms w grach online w porządku, TV chodzi bez zarzutu.
Jeżeli ktoś pobiera z sieci ogromne ilości danych i oczekuję super prędkości, polecam jednak dopłacić do szybszego pakietu.
- Trzeba pamiętać o dezaktywacji po 1 miesiącu usług Giganagrywarka i Bezpieczny Internet, bo w przeciwnym wypadku automatycznie się nam odnowi - przedstawiciel sam dokładnie o tym informuję przy podpisaniu umowy.

To chyba tyle na tą chwilę :)

Tomi
Posty: 70
Rejestracja: 04 paź 2015, 14:47

Re: UPC vs Netia - którego dostawcę internetu wybrać - opinie na forum

Postautor: Tomi » 12 mar 2018, 17:19

A odpowie mi ktoś na pytanie dotyczące telewizji internetowej oferowanej przez Netia? Do tej pory zawsze korzystałem z usług UPC która przesyła sygnał telewizji na innej zasadzie. Wiem że w Netii telewizja zabiera około 10 mb transferu . A jak jest z jakoscia? Czy telewizja internetowa jest lepsza w jakości od zwykłej telewizji oferowanej przez np UPC ?
Z góry dziękuję za odpowiedz

pawd_tbg
Posty: 120
Rejestracja: 06 sty 2017, 1:07

Re: UPC vs Netia - którego dostawcę internetu wybrać - opinie na forum

Postautor: pawd_tbg » 12 mar 2018, 17:47

A czy ktoś korzysta z internetu dostarczanego przez Orange światłowód ? Jak to może działać w naszym bloku ?


Dawid_11474
Posty: 10
Rejestracja: 02 lut 2018, 16:33

Re: UPC vs Netia - którego dostawcę internetu wybrać - opinie na forum

Postautor: Dawid_11474 » 13 mar 2018, 14:10

Tomi pisze:A odpowie mi ktoś na pytanie dotyczące telewizji internetowej oferowanej przez Netia? Do tej pory zawsze korzystałem z usług UPC która przesyła sygnał telewizji na innej zasadzie. Wiem że w Netii telewizja zabiera około 10 mb transferu . A jak jest z jakoscia? Czy telewizja internetowa jest lepsza w jakości od zwykłej telewizji oferowanej przez np UPC ?
Z góry dziękuję za odpowiedz


Jak dotąd, jakość nie odbiega według mnie od innych telewizji w żaden sposób. HD to HD, normalny to normalny.
Ciągłość sygnału raczej stała, nie zdarzyły mi się jak dotąd żadne przycięcia itp. 8-)
Klatka A.

ragandbones
Posty: 241
Rejestracja: 16 lis 2016, 0:57

Re: UPC vs Netia - którego dostawcę internetu wybrać - opinie na forum

Postautor: ragandbones » 13 mar 2018, 14:12

Od 2 miesiecy posiadam Netia 100mbit i o ile do ogladania filmow Netflix w 4k jest ok, tak niestety do pracy zdalnej jest to troche za malo. Tak wiec jesli ktos sie laczy z Citrixem to niestety trzeba brac cos szybszego.

knd
Posty: 310
Rejestracja: 08 maja 2017, 13:52

Re: UPC vs Netia - którego dostawcę internetu wybrać - opinie na forum

Postautor: knd » 18 mar 2018, 23:11

ragandbones pisze:Od 2 miesiecy posiadam Netia 100mbit i o ile do ogladania filmow Netflix w 4k jest ok, tak niestety do pracy zdalnej jest to troche za malo. Tak wiec jesli ktos sie laczy z Citrixem to niestety trzeba brac cos szybszego.


Myślę, że musisz sobie zmienić router / ewentualnie podrasować setup sieci.

Ten Netiaspot, który dają to po prostu qpa. Bierzesz dowolny inny (ale sensowny), klonujesz mac adres i masz po problemie. Co prawda goście od instalacji mówili, że można też do nich zadzwonić i podać nowy mac, ale po co skoro można na skróty. ;)

U mnie 100Mbps (do którego sprzedawca obiecywał 10Mbps na upload) daje na speedtest.net taki wynik:
http://www.speedtest.net/result/7151538450 (po gigabitowym ethernecie ze stacjonarki)
http://www.speedtest.net/result/7151579077 (po 2.4GHz wifi z 8-letniego macbooka)

Czyli prawie 100Mbps na download (ale w trakcie robienia testu żona oglądała YT a ja słuchałem Spota, więc może być nieco więcej) i prawie 50Mbps na upload (myślę, że uploadu po prostu nie ograniczają).

Działa mi wszystko w porządku - Remote Desktop i VPN do roboty, SSH na różne serwery, download przez http i ftp, rclone, YT w 4K (dopiero po zablokowaniu na FW CDNów, ale to podobno norma), torrenty itd... Jedyne na co mogę narzekać to na to, że download z jednego Data Center w UK nie przekracza 20Mbps i jak ciągnę coś więcej, to muszę sobie stawiać proxy w robocie.

Mój aktualny router to nic specjalnego - tl-wr1043nd v4 za 100zł z wgranym openwrt (miałem kupić EdgeRouter X, ale żal mi było kasy a ten działa dobrze).
Jedna uwaga - używam go tylko jako router, a jako access point do wifi mam UniFi UAP-LR powieszony na suficie w centralnym punkcie mieszkania - jak ktoś sobie kupił router z wifi i wpakował go do tej metalowej puszki, to niech się nie dziwi, że mu powoli działa - metalowa skrzynka działa jak ekran tłumiący fale.

Podsumowując popróbuj, bo warto. Jeśli nadal nie będziesz mógł dać sobie rady, to się odezwij. Wieczorem, jak już położę dzieci, to mogę do Ciebie jakoś wpaść i Ci pomóc.



Wróć do „Orlińskiego 3 (etap VI) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości