Nieproszeni goście na parkingu podziemnym bloku Orlińskiego 3

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 3 budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
Polpol
Posty: 55
Rejestracja: 29 mar 2017, 12:06

Re: Nieproszeni goście na parkingu podziemnym bloku Orlińskiego 3

Postautor: Polpol » 19 maja 2018, 9:41

Polpol pisze:
jasiek pisze:Właściciele miejsc i komórek w hali płacą za jej utrzymanie - prąd, sprzątanie, konserwacja bramy itd można wymienić zamek w drzwiach do hali i rozdać klucze właścicielą miejsc i komórek, wystarczy zgłosić administracji. Kto nie wierzy niech sprawdzi w O4, że takie coś funkcjonuje.

Nie tylko na O4 - w Krakowie w większości bloków gdzie hala jest odrębnym lokalem stosuje się takie rozwiązania. Właściciele miejsc / schowków płacą za utrzymanie tych tego lokalu jak każdy płaci za utrzymanie swojego mieszkania. W starym budownictwie też są "piwnice" i nikt nie musi wjeżdzać do piwnicy samochodem :lol: żeby opony schować. Ludzie są coraz wygodniejsi i tłumaczenie że jemu się należy jest absurdalne - jak chce się pod windę czy pod schowek podjechać to trze sobie kupić miejsce na zaparkowanie samochodu.
Znaczy - Ty płacisz za halę garażową i możesz wjeżdżać. On płaci za halę garażową, a nie może? Jak pisałem wyżej - postój, a parkowanie to dwie różne sprawy. No, ale to już od wspólnoty i mieszkańców zależy jak wszystko się rozwinie. Są też w Krakowie wspólnoty, w których mieszkańcy przegłosowali włączenie powierzchni komórek lokatorskich do pozostałej części budynku (sposób rozliczania), a koszt utrzymania miejsc postojowych w hali dodatkowo wzrósł (właściciele miejsc postojowych utrzymują halę w 100%). Z kolei jeśli istniałaby możliwość ograniczenia dostępu do hali garażowej tylko dla właścicieli miejsc i komórek, bez naruszenia przepisów przeciwpożarowych, to jak dla mnie - rewelacja.
Co do "starego budownictwa" - zazwyczaj nikt nie musi w nim taszczyć klamotów przez kilkaset metrów do tej piwnicy. No i oczywiście - jeśli dałoby się wjeżdżać samochodem do piwnicy, to wjeżdżaliby wszyscy właściciele piwnic. Nie tylko "wybrani". Kwestia mentalności. ;)


1.Zgadza się płacą ale za ile m2 płaci właściciel komórki ? miejsce ma 12,5 a udzial to 30 a komórka jeżeli ma 2 m to placi za 5? to skoro chcą sobie pojeździc po hali to może drogi podzielić udziałem na ilosć sztuk miejsc i schowków a nie od wielkości. jak zapłaci za komórkę za 20m2 udziału to niech sobie wjeżdza - ba nawet niech mu pilota dadzą.
2. Istnieje możliwość ograniczenia dostepu zgodnie z przepisami - patrz O4
3. Tu jest inna sytuacja gdyż hala jest osobnym lokalem i dostęp mają tylko właściciele i żadną uchwałą tego nie zmienicie. To tak jak bym np u Ciebie chciał zostawić rower w mieszkaniu bo nie chce mi sie na 3-cie pietro go wozić. A co do taszczenia "klamotów" to w poprzednim bloku nie było naweto możliwości podjechania pod klatkę i wszytko się nosiło i nikt nie wpadał na pomysł nawet żeby po chodniku czy trawniku jechać.
4. W hali garażowej nie decyduje wspólnota tylko właściciele z udziałami tak samo jak w miszkaniach.

Adam
Posty: 41
Rejestracja: 17 lis 2014, 15:51

Re: Nieproszeni goście na parkingu podziemnym bloku Orlińskiego 3

Postautor: Adam » 19 maja 2018, 18:03

Fedaykin pisze:Parkowanie, a postój to dwie różne sprawy.

Ja nie widzę różnicy.

Zablokowana możliwość korzystania z dwóch miejsc parkingowych. Bez utrudnień jest tam bardzo ciasno.
Zastawiony hydrant.

Przykład z dziś.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wróć do „Orlińskiego 3 (etap VI) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości