Zużycie ciepła (CO) do ogrzewania mieszkania na Orlińskiego 3

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 3 budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
Marcin1988m
Posty: 3
Rejestracja: 02 kwie 2018, 17:21

Zużycie ciepła (CO) do ogrzewania mieszkania na Orlińskiego 3

Postautor: Marcin1988m » 02 kwie 2018, 17:41

Witam,

Czy ktoś zwrócił już uwagę na stan licznika CO? Dzisiaj odczytałem stan licznika, który wyniósł 24 GJ z groszami, gdzie stan licznika z dnia odbioru tj. 06.12.2017r wyniósł 4GJ z groszami. Czyli do dzisiejszego dnia zużyłem 20 GJ, gdzie wprowadziłem się w połowie lutego, a podczas remontu termostat był ustawiony na 2-3. Licząc prognozowane zużycie 1 GJ/m-c, aktualnie będę musiał dopłacić za około 16GJ zużytego nadprogramowo ciepła, tj. 800 zł (licząc równo 50 zł /GJ a opłata jest większa).

Czy ktoś ma podobne odczyty na swoim liczniku?
Bo zużycie na tym poziomie jest dużo za duże.

Pozdrawiam

bruinen
Posty: 96
Rejestracja: 02 sie 2015, 23:37

Re: Zużycie ciepła (CO) do ogrzewania mieszkania na Orlińskiego 3

Postautor: bruinen » 02 kwie 2018, 21:04

Mam dokładnie takie same wartości. 80% mojego zużycia przypadło na okres grudzień-luty, mimo że w marcu były srogie mrozy. Mam wrażenie, że to jest niestety koszt dogrzanania po raz pierwszy całego bloku.

Selassie
Posty: 299
Rejestracja: 05 cze 2017, 11:26

Re: Zużycie ciepła (CO) do ogrzewania mieszkania na Orlińskiego 3

Postautor: Selassie » 03 kwie 2018, 11:03

U mnie tez byla duza doplata za cieplo na Avii - wiec calkiem podobnie; mysle ze to jest zwiazane glownie tym ze nowy blok musial sie dogrzac plus ja zwiekszylem prognozy z 1 na 1,25 sobie zeby nie miec niespodzianek juz w przyszlym roku


DarekP
Posty: 42
Rejestracja: 24 kwie 2017, 19:53

Re: Zużycie ciepła (CO) do ogrzewania mieszkania na Orlińskiego 3

Postautor: DarekP » 04 kwie 2018, 19:23

a można gdzieś w necie sprawdzić stan licznika z dnia odbioru ? Bo nie wiem gdzie mam te papiery :(

antek
Posty: 132
Rejestracja: 30 paź 2016, 12:08

Re: Zużycie ciepła (CO) do ogrzewania mieszkania na Orlińskiego 3

Postautor: antek » 04 kwie 2018, 22:53

Strasznie wysokie te zużycia, też mam mieszkanie na Orlińskiego, ok. 40 m2, w najzimniejszych miesiącach na ogrzewanie zużywałem ok. 2 GJ (a nad mieszkaniem mam dach). I nie mam zimo w mieszkaniu, ok. 24 stopni. Jedyne co robię, to przykręcam (nie zakręcam całkiem) grzejniki na noc, bo wtedy mogę mieć chłodniej, podobnie jak jesteśmy w pracy, też ogrzewanie zmniejszone.

knd
Posty: 310
Rejestracja: 08 maja 2017, 13:52

Re: Zużycie ciepła (CO) do ogrzewania mieszkania na Orlińskiego 3

Postautor: knd » 04 kwie 2018, 23:29

Z ciekawości przeszedłem się sprawdzić licznik.

Mam 26GJ, mieszkanie 80m odebrane pod koniec listopada, a wprowadziłem się na początku stycznia. Stawiam na to, że to koszt ogrzania murów.

pawd_tbg
Posty: 120
Rejestracja: 06 sty 2017, 1:07

Re: Zużycie ciepła (CO) do ogrzewania mieszkania na Orlińskiego 3

Postautor: pawd_tbg » 07 kwie 2018, 11:32

Wszyscy na podstawie zużycia z tego roku musimy sobie podnieść zaliczki na przyszły rok. Lepiej jak dla mnie mieć nadpłatę niż potem ekstra wyskakiwać z kilku stówek, to samo liczy się zaliczek na wodę.
Co do zużycia w pierwszym roku. Zużycie jest gigantyczne bo może się to dziwne komuś wyda ale budynek wysycha (oddaje wodę), a w czasie remontu jej jeszcze tylko dodawaliśmy. W kolejnych latach powinno być lepiej.



Wróć do „Orlińskiego 3 (etap VI) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości