Plac zabaw dla dzieci za Orlinskiego 5 i jego dostępność

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 3 budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
d_omel
Posty: 20
Rejestracja: 09 mar 2015, 20:37

Re: Plac zabaw dla dzieci za Orlinskiego 5 i jego dostępność

Postautor: d_omel » 05 maja 2018, 7:50

Dorabiałem klucz w punkcie z kluczami obok " DH WANDA". klucz działa bez problemu . I z dorobieniem tez nie było żadnych problemów :D :D

tomekg
Posty: 5
Rejestracja: 01 sie 2016, 20:35

Re: Plac zabaw dla dzieci za Orlinskiego 5 i jego dostępność

Postautor: tomekg » 10 maja 2018, 16:13

A tak swoją drogą, skoro rozmowa jest nt. placu zabaw za blokiem nr 5. Czy wiadomo może, co ma być bezpośrednio za naszym blokiem?

Uran Ubezpieczenia
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2018, 18:12

Re: Plac zabaw dla dzieci za Orlinskiego 5 i jego dostępność

Postautor: Uran Ubezpieczenia » 19 lut 2019, 19:52

Furtka zamknięta z powodu - zrobienia sobie wybiegu dla psów- toalety. W dniach cieplejszych- słonecznych nasze dzieci będą się bawić w piasku w którym pupile załatwiały swoje potrzeby fizjologiczne . Czy o to chodzi.? Park - wybieg dla zwierząt jest przy wjeździe na ul.Orlińskiego od strony AVIA- ale chyba za daleko na taki spacer dla właścicieli pupilków czworonożnych - lepiej do piaskownicy a co tam...


xmartka
Posty: 51
Rejestracja: 06 lut 2017, 21:17

Re: Plac zabaw dla dzieci za Orlinskiego 5 i jego dostępność

Postautor: xmartka » 23 wrz 2019, 20:41

Mam takie male pytanie, czy wiedza panstwo ktory zarzadca (ktorego z blokow przy Orlinskiego) jest odpowiedzialny za oproznianie smietnikow na placu zabaw na pasie startowym?
Smieci walaja sie na calej dlugosci pasa. Nie posiadam dzieci (swoja droga dziwie sie rodzicom, ktorzy na to nie reaguja, mimo, ze spedzaja tam czas z dziecmi oraz wszystkim innym)ale przechodze tamtedy codziennie do pracy i nie moge juz na to patrzec. Bede wdzieczna za informacje i osobisci tam zadzwonie. Z gory dziekuje!

Mate
Posty: 89
Rejestracja: 01 cze 2016, 12:52

Re: Plac zabaw dla dzieci za Orlinskiego 5 i jego dostępność

Postautor: Mate » 24 wrz 2019, 7:58

xmartka pisze:Mam takie male pytanie, czy wiedza panstwo ktory zarzadca (ktorego z blokow przy Orlinskiego) jest odpowiedzialny za oproznianie smietnikow na placu zabaw na pasie startowym?
Smieci walaja sie na calej dlugosci pasa. Nie posiadam dzieci (swoja droga dziwie sie rodzicom, ktorzy na to nie reaguja, mimo, ze spedzaja tam czas z dziecmi oraz wszystkim innym)ale przechodze tamtedy codziennie do pracy i nie moge juz na to patrzec. Bede wdzieczna za informacje i osobisci tam zadzwonie. Z gory dziekuje!

Terenem zarządza Budimex. Jest to obszar przeznaczony dla bloku O7, który ma powstać obok O1. W związku z tym miejsce to nie nalezy do żdnego z istniejących bloków i teoretycznie powinno być ogrodzone. Jenak ku uciesze mieszkańców teren jest ogólnodostępny, więc każdy powinien posprzątać po sobie, nie wrzucać śmieci do tych koszy, skoro teren nie jest sprzątany, szczególnie gdy widać że z koszy się wylewa.

Fedaykin
Posty: 223
Rejestracja: 28 sty 2016, 15:33

Re: Plac zabaw dla dzieci za Orlinskiego 5 i jego dostępność

Postautor: Fedaykin » 24 wrz 2019, 10:58

Mate pisze:
xmartka pisze:Mam takie male pytanie, czy wiedza panstwo ktory zarzadca (ktorego z blokow przy Orlinskiego) jest odpowiedzialny za oproznianie smietnikow na placu zabaw na pasie startowym?
Smieci walaja sie na calej dlugosci pasa. Nie posiadam dzieci (swoja droga dziwie sie rodzicom, ktorzy na to nie reaguja, mimo, ze spedzaja tam czas z dziecmi oraz wszystkim innym)ale przechodze tamtedy codziennie do pracy i nie moge juz na to patrzec. Bede wdzieczna za informacje i osobisci tam zadzwonie. Z gory dziekuje!

Terenem zarządza Budimex. Jest to obszar przeznaczony dla bloku O7, który ma powstać obok O1. W związku z tym miejsce to nie nalezy do żdnego z istniejących bloków i teoretycznie powinno być ogrodzone. Jenak ku uciesze mieszkańców teren jest ogólnodostępny, więc każdy powinien posprzątać po sobie, nie wrzucać śmieci do tych koszy, skoro teren nie jest sprzątany, szczególnie gdy widać że z koszy się wylewa.


Ciekawie sobie to wykombinowali. Szczególnie, że z tego co mi wiadomo - działka na której znajduje się ów plac zabaw jest częścią działki parkingów kolorowych, nie częścią działki O7. Skoro tak, to firma porządkująca parkingi powinna dbać o porządek w tamtym miejscu.

Mate
Posty: 89
Rejestracja: 01 cze 2016, 12:52

Re: Plac zabaw dla dzieci za Orlinskiego 5 i jego dostępność

Postautor: Mate » 24 wrz 2019, 11:32

Fedaykin pisze:
Mate pisze:
xmartka pisze:Mam takie male pytanie, czy wiedza panstwo ktory zarzadca (ktorego z blokow przy Orlinskiego) jest odpowiedzialny za oproznianie smietnikow na placu zabaw na pasie startowym?
Smieci walaja sie na calej dlugosci pasa. Nie posiadam dzieci (swoja droga dziwie sie rodzicom, ktorzy na to nie reaguja, mimo, ze spedzaja tam czas z dziecmi oraz wszystkim innym)ale przechodze tamtedy codziennie do pracy i nie moge juz na to patrzec. Bede wdzieczna za informacje i osobisci tam zadzwonie. Z gory dziekuje!

Terenem zarządza Budimex. Jest to obszar przeznaczony dla bloku O7, który ma powstać obok O1. W związku z tym miejsce to nie nalezy do żdnego z istniejących bloków i teoretycznie powinno być ogrodzone. Jenak ku uciesze mieszkańców teren jest ogólnodostępny, więc każdy powinien posprzątać po sobie, nie wrzucać śmieci do tych koszy, skoro teren nie jest sprzątany, szczególnie gdy widać że z koszy się wylewa.


Ciekawie sobie to wykombinowali. Szczególnie, że z tego co mi wiadomo - działka na której znajduje się ów plac zabaw jest częścią działki parkingów kolorowych, nie częścią działki O7. Skoro tak, to firma porządkująca parkingi powinna dbać o porządek w tamtym miejscu.

"Parkingi kolorowe" to dwa różne parkingi. Ten za szlabanem na wysokości O3 stanowi odrębną część nie został jeszcze oddany (mam na myśli sprzedany i przekazane właścicielom). Być może ten teren zielony oraz parking kolorowy (ten nie używany) są na tej samej działce. Tak czy inaczej całym terenem włada i zarzadza póki co Budimex.


Fedaykin
Posty: 223
Rejestracja: 28 sty 2016, 15:33

Re: Plac zabaw dla dzieci za Orlinskiego 5 i jego dostępność

Postautor: Fedaykin » 24 wrz 2019, 12:07

Mate pisze:
Fedaykin pisze:
Mate pisze:Terenem zarządza Budimex. Jest to obszar przeznaczony dla bloku O7, który ma powstać obok O1. W związku z tym miejsce to nie nalezy do żdnego z istniejących bloków i teoretycznie powinno być ogrodzone. Jenak ku uciesze mieszkańców teren jest ogólnodostępny, więc każdy powinien posprzątać po sobie, nie wrzucać śmieci do tych koszy, skoro teren nie jest sprzątany, szczególnie gdy widać że z koszy się wylewa.


Ciekawie sobie to wykombinowali. Szczególnie, że z tego co mi wiadomo - działka na której znajduje się ów plac zabaw jest częścią działki parkingów kolorowych, nie częścią działki O7. Skoro tak, to firma porządkująca parkingi powinna dbać o porządek w tamtym miejscu.

"Parkingi kolorowe" to dwa różne parkingi. Ten za szlabanem na wysokości O3 stanowi odrębną część nie został jeszcze oddany (mam na myśli sprzedany i przekazane właścicielom). Być może ten teren zielony oraz parking kolorowy (ten nie używany) są na tej samej działce. Tak czy inaczej całym terenem włada i zarzadza póki co Budimex.


To, że parking przy O3 nie został jeszcze oddany, to wiadomo. Budimex nie odda go do użytku do czasu odbioru nowych budynków ze względu na konieczność spełnienia wymogów dotyczących minimalnej ilości miejsc postojowych.

Bardziej chodzi o to, że działka jest niby jedna i w jej skład wchodzą oba parkingi kolorowe(oddany oraz nieoddany) plus plac zabaw, stąd m.in. wspólnota O1 odrzuciła uchwałę pozwalającą na rozliczanie się parkingów kolorowych razem ze wspólnotą O1. Początkowo wszyscy myśleli, że chodzi tylko i wyłącznie o parkingi przylegające do O1, posiadające osobny licznik przy O1 i osobne umowy. Później okazało się że działka jest sporo większa. W razie potencjalnych kłopotów finansowych(sprzątanie, energia elektryczna, odśnieżanie, konserwacja) to wspólnota O1 odpowiadałaby za wszystko co dzieje się na tym terenie. Stąd ciekawi mnie w jaki sposób chcą "podpiąć" ten plac zabaw pod O7, skoro ta działka nie ma z O7 nic wspólnego. Chyba, że BX zdecyduje się teraz na próbę wciśnięcia całej działki pod zarząd wspólnoty O7, skoro z O1 się nie udało.

Staś
Posty: 451
Rejestracja: 13 paź 2014, 21:15

Re: Plac zabaw dla dzieci za Orlinskiego 5 i jego dostępność

Postautor: Staś » 24 wrz 2019, 16:51

Niczego nie muszą "podpinać" pod O.7. Nie ma czegoś takiego jak wciśnięcie pod zarząd. Ludzie kupując mieszkania w O.7. kupią od razu udziały w parkingu i placu do koszykówki.
Działki (podblokowa, parkingowa i rozrywkowa) graniczą z sobą. Po prostu inwestycja jest realizowana na kilku sąsiadujących działkach. Nawet blok może stać na kilku działkach. Ważne jest tylko, aby inwestor dysponował tytułem prawnym do tych działek.

Fedaykin
Posty: 223
Rejestracja: 28 sty 2016, 15:33

Re: Plac zabaw dla dzieci za Orlinskiego 5 i jego dostępność

Postautor: Fedaykin » 24 wrz 2019, 17:19

Staś pisze:Niczego nie muszą "podpinać" pod O.7. Nie ma czegoś takiego jak wciśnięcie pod zarząd. Ludzie kupując mieszkania w O.7. kupią od razu udziały w parkingu i placu do koszykówki.
Działki (podblokowa, parkingowa i rozrywkowa) graniczą z sobą. Po prostu inwestycja jest realizowana na kilku sąsiadujących działkach. Nawet blok może stać na kilku działkach. Ważne jest tylko, aby inwestor dysponował tytułem prawnym do tych działek.


Nie mam teraz dostępu do dokumentów. W uproszczeniu - ZZN tłumaczył, że parking kolorowy jako taki nie jest "wspólnotą", nie posiada podmiotowości prawnej, nie może więc podpisywać umów i dokonywać płatności bez przypisania go do wspólnoty O1. Po przypisaniu parkingu do wspólnoty(co miało dać możliwość właścicielom miejsc uregulowanie płatności) okazało się, że O1 będzie odpowiadać za wszystkie płatności związane z całą działką. Mało tego - przez niemalże rok opłacano wszystkie wierzytelności parkingu kolorowego z pieniędzy wspólnoty O1, bez podjęcia jakiejkolwiek uchwały w tej sprawie. ;)

Ludzie z O7 kupujący miejsca na parkingu kolorowym z całą pewnością usłyszą to samo.



Wróć do „Orlińskiego 3 (etap VI) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość