Zmiana sposobu zarządu nieruchomością wspólną - Wspólnota Orlińskiego 3 i 5

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 3 budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
egal1754
Posty: 104
Rejestracja: 27 paź 2015, 23:06

Zmiana sposobu zarządu nieruchomością wspólną - Wspólnota Orlińskiego 3 i 5

Postautor: egal1754 » 29 lis 2018, 12:00

Pewnie wszyscy już dostali zaproszenie od firmy GREMAX na zebranie w dni 12.12.2018r.

Skoro mamy wybrać zarząd wspólnoty mieszkaniowej to dobrze by było poznać wcześniej kandydatów :) , a dokładniej jak chcą zarządzać wspólnotą.
Chodzi mi o to czy jako zarząd mają zamiar zatrudnić firmę której przekażą wszystkie swoje kompetencję a rola zarządu ograniczy się tylko do kontroli i ciągłego nacisku na firmę, czy zarząd sam chcę zatrudnić konserwatorów, księgowego, prawnika itd. ?

Zapraszam również do dyskusji na temat wynagrodzenia dla zarządu :)


I tak przy okazji, nie wydaję Wam się że obecny zarządca specjalnie wybrał miejsce zebrania w Szpitalu Rydygiera aby zniechęcić mieszkańców do przyjścia i doprowadzić do sytuacji w której nie będzie 50% ? Dlaczego nie możemy się spotkać w szkole tak jak ostatnio?

Tommy
Posty: 257
Rejestracja: 10 lip 2016, 6:36

Re: Zmiana sposobu zarządu nieruchomością wspólną - Wspólnota Orlińskiego 3 i 5

Postautor: Tommy » 29 lis 2018, 15:09

Nic do mnie jeszcze nie dotarło. Natomiast było o tym wspomniane na grupie facebookowej.
Powierzenie zarządu tak ogromną wspolnotą kilku nieznanym współmieszkańcom, o których nic niewiadomo, jakie mają kompetencje i doświadczenie, jakie mają środki i narzędzie do zarządzania (pewnie żadne), to by była jakaś kpina, a koszty zarządu wzrosłyby bardzo znacznie.

Można prosić o treść albo skan zaproszenia?

Tommy
Posty: 257
Rejestracja: 10 lip 2016, 6:36

Re: Zmiana sposobu zarządu nieruchomością wspólną - Wspólnota Orlińskiego 3 i 5

Postautor: Tommy » 29 lis 2018, 16:47

To są jakieś jaja. Grupka osób (pewnie 2 panie i jeden pan) obrażonych na GREMAX postanowiła zostać zarządem naszej wspólnoty, więc wymogła na Gremaxie zwołanie zebrania. Uchwala prawdopodobnie nie przejdzie, bo po pierwsze nie będzie kworum a po drugie nikt rozsądny nie będzie głosować nad przekazaniem zarządu dużej wspólnoty o budżecie rocznym liczonym prawdopodobnie w milionach złotych, jakimś nieznanym bliżej osobom, nie posiadającym prawdopodobnie ani licencji ani ubezpieczenia do prowadzenia tego typu działalności. A my teraz poniesiemy koszty wynajętego notariusza i sali na zebranie.


egal1754
Posty: 104
Rejestracja: 27 paź 2015, 23:06

Re: Zmiana sposobu zarządu nieruchomością wspólną - Wspólnota Orlińskiego 3 i 5

Postautor: egal1754 » 29 lis 2018, 19:17

Zaproszenie jest już e-kartotece, tylko oczywiście zapomnieli załączyć załączników z uchwałami które mają być głosowane ;)

PS. Pod wnioskiem o zwołanie zebrania podpisało się ponad 50 osób :)

Tommy
Posty: 257
Rejestracja: 10 lip 2016, 6:36

Re: Zmiana sposobu zarządu nieruchomością wspólną - Wspólnota Orlińskiego 3 i 5

Postautor: Tommy » 29 lis 2018, 19:43

egal1754 pisze:PS. Pod wnioskiem o zwołanie zebrania podpisało się ponad 50 osób :)

Widocznie osobom, które chcą przejąć zarząd, musi na tym BARDZO zależeć, że tak sumiennie zbierały podpisy, chodząc od mieszkania do mieszkania.

Przewidywane wynagrodzenie członka zarządu 610 zł/miesięcznie. Ale do tego zarządzanie setkami tysięcy zł wpłacanymi co miesiąc tytułem czynszu.

bruinen
Posty: 96
Rejestracja: 02 sie 2015, 23:37

Re: Zmiana sposobu zarządu nieruchomością wspólną - Wspólnota Orlińskiego 3 i 5

Postautor: bruinen » 30 lis 2018, 15:54

Naprawdę komuś będzie się chciało za 600 zł miesięcznie odbierać telefony, organizować usuwanie usterek, przeglądy, okresowe większe sprzątania, śmietniki itd.? Coś mi się widzi, że jest w tym jakieś drugie dno. Jak Gremax jest uznawany za największe zło, to może po prostu poszukać innej firmy z branży?

egal1754
Posty: 104
Rejestracja: 27 paź 2015, 23:06

Re: Zmiana sposobu zarządu nieruchomością wspólną - Wspólnota Orlińskiego 3 i 5

Postautor: egal1754 » 01 gru 2018, 20:43

bruinen pisze:Naprawdę komuś będzie się chciało za 600 zł miesięcznie odbierać telefony, organizować usuwanie usterek, przeglądy, okresowe większe sprzątania, śmietniki itd.? Coś mi się widzi, że jest w tym jakieś drugie dno. Jak Gremax jest uznawany za największe zło, to może po prostu poszukać innej firmy z branży?


Właśnie dlatego zadałem pytanie jak nowy zarząd zamierza rządzić, bo znam przypadek że taki zarząd został powołany i jak tylko się to stało to całe kompetencje przekazał firmie .... czyli krótko mówiąc, nic się nie zmieniło.


Tomi
Posty: 70
Rejestracja: 04 paź 2015, 14:47

Re: Zmiana sposobu zarządu nieruchomością wspólną - Wspólnota Orlińskiego 3 i 5

Postautor: Tomi » 02 gru 2018, 3:00

Wystarczyło być na poprzednim zebraniu które było w sierpniu. Wszyscy zebrani stwierdzili że gremax nie nadaje się na prowadzenie naszej wspólnoty. Sam kilka razy próbowałem cokolwiek załatwić i oczywiście bez żadnego odzewu. Zobaczcie jak wyglądają bloki po niespełna roku użytkowania. Zniszczone windy przez firmę sprzątająca zalane garaże i brak jakichkolwiek konsekwencji od właściciela, brak działającego oświetlenia przed wejściami do klatek. Dopiero po nacisku wspólnoty gremax po 10 miesiącach uzyskał dokumentację powykonawcza. Garaże po wyczysczeniu wyglądają gorzej niż wcześniej. Brak pomocy przy zbierani podpisów dotyczących uchwał. Za niedługo zostaniemy jedynymi blokami bez ustalonej strefy parkowania i korzystają z tego mieszkańcy innych bloków. Według mnie oni nic nie robia, biorąc 10 tyś miesięcznie. Po zwolnieniu Pani opiekun bloków teraz już nikogo nie widać na codzień z zarządu. Brak opłacenia abonamentu na działanie e-kartoteki pokazuje profesjonalizm firmy. Tak więc przemyślcie czy skoro zarządca większości osób nie odpowiada to widocznie coś musi być nie tak.

Tommy
Posty: 257
Rejestracja: 10 lip 2016, 6:36

Re: Zmiana sposobu zarządu nieruchomością wspólną - Wspólnota Orlińskiego 3 i 5

Postautor: Tommy » 02 gru 2018, 22:51

A moim zdaniem są to argumenty wyssane z d..y.
I dlatego z dużą rezerwą i nieufnością podchodzę do tych osób które postanowiły przejąć zarząd wspólnotą. Przecież to jest biadolenie tak jakby przez ostatni rok Gremax doprowadził naszą wspólnotę do ruiny, co jest kompletną bzdurą. Jakbym słyszał nakręconą Szydło mówiącą o Polsce w ruinie.

Zniszczone windy przez firmę sprzątającą? Była owszem wpadka z zaciekami na drzwiach ale zostało to już wyczyszczone.
Brak działającego oświetlenia? Kiedyś nie działało oświetenie w garażu to po jednym moim mailu zostało na drugi dzień to naprawione.
„Garaże po wyczysczeniu wyglądają gorzej niż wcześniej” - przecież to jakaś paranoja, mam miejsce postojowe w garażu i nie mam się do czego przyczepić.

Jakaś pani z kolei robi rozróbę o to, że dokumentacja budynku była przechowywana w Budimexie a nie w Gremaxie. Moim zdaniem, skoro i tak Budimex ma obowiązek naprawiać usterki i usuwać wady, to musi mieć na bieżąco dostęp do dokumentacji.
„Zalane garaże” – tak, zawsze wożę ze sobą kalosze w aucie gdyby czasem nie można było się dostać do windy. Kiedyś pękła rura w mieszkaniu i zalało klatkę – to kolejny powód do odwołania Gremaxu i przekazania zarządu pani „Jadzi” czy „Grażynce” bo wtedy nie będzie żadnych usterek a windy i garaż będą aż lśnić od czystości.

Co do zbierania podpisów to w każdej wspólnocie mają z tym problem. Ale nie widzę przeszkód, żeby wziąć od Gremaxu listę mieszkań które nie zagłosowały i zebrać podpisy. Ale do tego nie potrzeba obwoływać się prezesem zarządu i brać za to kilka tysięcy zł wynagrodzenia rocznie.
Nie ma idealnych zarządców. Czytam to forum już od dawna i na tle innych wspólnot nasz zarządca nie wyróżnia się niczym szczególnym na minus, a przynajmniej mamy tanio. Czynsz za miejsce w garażu mamy po 67 zł a w niektórych innych wspólnotach jest to i dwukrotnie więcej. Pozostałe opłaty eksploatacyjne też mamy wyraźnie niższe niż choćby niektóre Avie.

Kiedyś na forum facebookowym toczyła się dyskusja na temat Gremaxu, gdzie jedna z pań, która teraz prawdopodobnie chce wejść do zarządu, powiedziała cos w rodzaju, że tylko dzięki jej obywatelskiej postawie i jej koleżanki mamy sprawne windy, bo inaczej byłaby katastrofa. Pomyślałem sobie w duchu „kobieto co ty bredzisz”, tak jakby Gremax bez jej pomocy nie zorganizował ekipy do naprawy windy. Do tej pory nie wiem na czym polegała bohaterska postawa tej pani, bo jak zapytałem na czym konkretnie polegała ta awaria i czym pani się przysłużyła do jej uniknięcia, to otrzymałem odpryskliwą odpowiedź, że pani ma mnóstwo swoich problemów w pracy i prywatnych i nie ma czasu odpowiadać na tego typu pytania na forum i poświęcać więcej za darmo swojego czasu. Masakra.

sznurek
Posty: 2
Rejestracja: 03 gru 2018, 15:49

Re: Zmiana sposobu zarządu nieruchomością wspólną - Wspólnota Orlińskiego 3 i 5

Postautor: sznurek » 03 gru 2018, 16:03

Nazwijmy rzeczy po imieniu- od czerwca pani Klaudia chodzi po mieszkańcach i opowiada niestworzone rzeczy o Gremaxie chcąc wcisnąć swoją koleżankę panią Anię na nowego Zarządce i naszymi blokami będzie administrować firma ZESPÓŁ ZARZĄDCÓW NIERUCHOMOŚCI! Bo te dwie Panie robią sobie z naszych bloków prywatne podwórko pod płaszczykiem jak to dbają o nasze interesy!!! Teraz wymyśliły Zarząd, który trzeba będzie opłacać a za chwile nowego Zarządce. Ja nie chce układać się z nowym ciałem jakim jest Zarząd, wole samemu zgłaszać sprawy do Gremaxu, które są rozwiązywane zawsze, nie chce nikomu podlegać,łasić się i lizać dup....! i jeszcze płacić za to.
Czego nie zrobiła Gremax z listy, którą pani Klaudia wszystkim przedstawia ? czego pytam się?- WSZYSTKO ZROBILI! Stado wyznawców posiada, łazi po mieszkaniach, opowiada brednie a ludzie jak barany jej wierzą- SKANDAL i to we Wspólnocie gdzie sami ludzie mieszkają. Cały czas spiski, że Gremax zły- chcecie mieć burdel prawdziwy to wybierzcie Zarząd bande wyznawców co będzie robić z blokami co będzie chcieć i będzie miała dostęp do KONTA WSPÓLNOTY oczywiście bo o to chodzi.
Czemu do projektów uchwał nie zgłoszono rzeczy, o które proszono na przykład 1. utworzenia funduszu remontowego ? 2. Uchwały o rozliczenie śmieci od wody ? 3. Uchwały o ustaleniu odsetek od niezapłaconych czynszów na rzecz Wspólnoty tylko jedną uchwałę o Zarządzie ?
Tak bardzo zależy na władzy ?



Wróć do „Orlińskiego 3 (etap VI) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość