Szczelność instalacji wodnej / usterka instalacji wod-kan - Orlińskiego 3

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 3 budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
Rav87
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2019, 11:39

Szczelność instalacji wodnej / usterka instalacji wod-kan - Orlińskiego 3

Postautor: Rav87 » 13 kwie 2019, 11:53

Witam,
w ostatnim czasie u mnie na mieszkaniu pojawił się problem ze szczelnością instalacji wod-kan,
Wygląda to na grubą usterkę konstrukcyjną i bez kucia posadzki w wykończonym mieszkaniu raczej się nie obędzie...
To co znalazłem pod panelami w okolicach łazienki to jeden wielki DRAMAT... PLEŚŃ... I WILGOĆ..

Sprawa jest już zgłoszona do spółdzielni ale czy ktoś z was orientuje się jak wygląda gdy Budimex wchodzi ze swoimi fachowcami i rozwala pół mieszkania żeby naprawić taką awarię ?? Czy i na jakich zasadach zwracają kasę za poniesione szkody. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Obrazek

Obrazek

Bogdan
Posty: 126
Rejestracja: 22 paź 2015, 16:36

Re: Szczelność instalacji wodnej / usterka instalacji wod-kan - Orlińskiego 3

Postautor: Bogdan » 15 kwie 2019, 11:45

Rav , pytanie podstawowe - czy dokonywałeś przeróbek instalacji wod-kan. w łazience?
jeżeli tak to BDX nic nie zrobi , oprócz ładnego odpisania że to nie jego wina.
z mojego doświadczenia
- zgłaszasz sprawę do ubezpieczyciela
- szukasz firmy osuszającej warstwy pod wylewką ( ja korzystałem z firmy Condensa )
- mają sprzęt żeby znaleźć miejsce przecieku - to ważne , żeby uszczelnić rury
- robią ileś tam otworów w posadzce , instalują maszyny i przez 3 - 4 tygodnie suszą ( nie wiedziałem że tyle wody może być w warstwach izolacji ) -
- jak zlokalizują miejsce przecieku to już musisz we własnym zakresie uszczelnić ( tego nie robią ).

jeżeli nie dokonywałeś przeróbek instalacji to BDX powinien pomóc Ci szukać przyczyny ( może to być też od sąsiada z którym np. dzielisz ścianę łazienkową ).
pozdrawiam
Bogdan

bruinen
Posty: 96
Rejestracja: 02 sie 2015, 23:37

Re: Szczelność instalacji wodnej / usterka instalacji wod-kan - Orlińskiego 3

Postautor: bruinen » 15 kwie 2019, 13:14

Tak z ciekawości - jakie były pierwsze objawy tej wilgoci?


Rav87
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2019, 11:39

Re: Szczelność instalacji wodnej / usterka instalacji wod-kan - Orlińskiego 3

Postautor: Rav87 » 15 kwie 2019, 13:55

Bogdan,
dzięki za informacje.

Co do instalacji wodk-kon to nie robiłem przeróbek w posadzce ponieważ wiedziałem że wiąże się to z utratą gwarancji.


Pierwszym objawem pojawiającej się wilgoci były odchodzące listwy przypodłogowe w rejonie łazienki. Listwy zaczęły się odkształcać na wskutek pochłoniętej wilgoci.

BiuroPrasoweBXN
Posty: 8
Rejestracja: 26 mar 2019, 13:21

Re: Szczelność instalacji wodnej / usterka instalacji wod-kan - Orlińskiego 3

Postautor: BiuroPrasoweBXN » 16 kwie 2019, 11:21

W tej sprawie bardzo prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta (12 429 25 91)

Rav87 pisze:Witam,
w ostatnim czasie u mnie na mieszkaniu pojawił się problem ze szczelnością instalacji wod-kan,
Wygląda to na grubą usterkę konstrukcyjną i bez kucia posadzki w wykończonym mieszkaniu raczej się nie obędzie...
To co znalazłem pod panelami w okolicach łazienki to jeden wielki DRAMAT... PLEŚŃ... I WILGOĆ..

Sprawa jest już zgłoszona do spółdzielni ale czy ktoś z was orientuje się jak wygląda gdy Budimex wchodzi ze swoimi fachowcami i rozwala pół mieszkania żeby naprawić taką awarię ?? Czy i na jakich zasadach zwracają kasę za poniesione szkody. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Obrazek

Obrazek

agosia4
Posty: 1
Rejestracja: 01 gru 2020, 14:14

Re: Szczelność instalacji wodnej / usterka instalacji wod-kan - Orlińskiego 3

Postautor: agosia4 » 01 gru 2020, 14:46

Rav87 pisze:Bogdan,
dzięki za informacje.

Co do instalacji wodk-kon to nie robiłem przeróbek w posadzce ponieważ wiedziałem że wiąże się to z utratą gwarancji.


Pierwszym objawem pojawiającej się wilgoci były odchodzące listwy przypodłogowe w rejonie łazienki. Listwy zaczęły się odkształcać na wskutek pochłoniętej wilgoci.


Rav87, i gdzie pojawił się wyciek i co było przyczyną? Woda ciepła/zimna czy ogrzewanie. Bo mam podobny problem.

BiuroPrasoweBXN
Posty: 8
Rejestracja: 26 mar 2019, 13:21

Re: Szczelność instalacji wodnej / usterka instalacji wod-kan - Orlińskiego 3

Postautor: BiuroPrasoweBXN » 02 gru 2020, 11:51

W tej sprawie bardzo prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta (12 429 25 91)



Wróć do „Orlińskiego 3 (etap VI) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość