Koszty utrzymania / zarządu nieruchomości i ich obniżenie - Orlińskiego 5

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 5 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
Aśka
Posty: 10
Rejestracja: 16 sty 2018, 12:11

Koszty utrzymania / zarządu nieruchomości i ich obniżenie - Orlińskiego 5

Postautor: Aśka » 23 sty 2018, 22:44

Cześć,

Budimex podczas odbioru proponuje "dość drakońską" stawkę za m2. Pewnie wszyscy się z nią spotkali. Potem stawka trochę się zmienia, ale w sumie niewiele i jak porównuję do innych mieszkań w Krakowie to nie jest ona mała. Składa się na nią np. koszt ochrony (w innych blokach na poziomie 0,89zł / m2). Jak poczytacie fora innych bloków to ludzie już się organizują, żeby rezygnować z ochrony. Do takich uchwał jest potrzebne 51% głosów właścicieli, którzy mają już przeniesioną własność (czyli mają podpisane akty notarialne).

Co sądzicie o tym, żeby zorganizować się w celu "zoptymalizowania" kosztów utrzymania najszybciej jak to możliwe?

Przy okazji: podczas podejścia do odbioru zwróciłam uwagę panu, że nie działa domofon i że ściana na klatce jest pochlapana farbą (do pomalowania). Pan ze stoickim spokojem odpowiedział mi, że zarządca już przejął budynek. Oznacza to dla mnie ni mniej ni więcej tylko tyle, że wszystkie uszkodzenia części wspólnej idą już z kasy wspólnoty (z funduszu remontowego, na który składają się wszyscy).

pozdrawiam
Aśka

mmm123
Posty: 286
Rejestracja: 23 sty 2018, 23:00

Re: Koszty utrzymania / zarządu nieruchomości i ich obniżenie - Orlińskiego 5

Postautor: mmm123 » 23 sty 2018, 23:50

a jaka firma jest zarządca?

Burek
Posty: 16
Rejestracja: 19 sty 2018, 23:15

Re: Koszty utrzymania / zarządu nieruchomości i ich obniżenie - Orlińskiego 5

Postautor: Burek » 24 sty 2018, 10:24

Gremax


iklimchuk
Posty: 37
Rejestracja: 11 lut 2016, 22:34
Kontaktowanie:

Re: Koszty utrzymania / zarządu nieruchomości i ich obniżenie - Orlińskiego 5

Postautor: iklimchuk » 28 sty 2018, 21:16

jestem jak najbardziej za.
w ciągu 2 tygodni spotkałem ochroniarza 1 raz. po co taka ochrona...

Scooby
Posty: 11
Rejestracja: 02 lut 2016, 23:33

Re: Koszty utrzymania / zarządu nieruchomości i ich obniżenie - Orlińskiego 5

Postautor: Scooby » 29 sty 2018, 19:15

Ma któś pod ręką zestawienie kosztów zwiazanych z czynszem /zarzadem/urzymaniem i zaliczkami na wode i CO ?

robsix
Posty: 7
Rejestracja: 01 lut 2018, 23:31

Re: Koszty utrzymania / zarządu nieruchomości i ich obniżenie - Orlińskiego 5

Postautor: robsix » 14 lut 2018, 19:09

wracając do sprawy ochrony to nasz budynek ma wspólną ochronę z O3. Od mniej więcej 12 stycznia systematycznie jestem w budynku O5 i remontuje mieszkanie. Ochrony nie widziałem ani razu przy naszym budynku. Wiem tylko tyle, że siedzi w O3.
Zachodzi pytanie za co płacimy? Za ochronę O3 czy O5?

Burek
Posty: 16
Rejestracja: 19 sty 2018, 23:15

Re: Koszty utrzymania / zarządu nieruchomości i ich obniżenie - Orlińskiego 5

Postautor: Burek » 14 lut 2018, 20:27

Na razie bywam rzadko na mieszkaniu ale ochronę już kilka razy widziałem, więc "coś tam patrolują" :D


Aśka
Posty: 10
Rejestracja: 16 sty 2018, 12:11

Re: Koszty utrzymania / zarządu nieruchomości i ich obniżenie - Orlińskiego 5

Postautor: Aśka » 18 lut 2018, 0:12

Nie tylko współną ochronę tylko wszystko wspólne ponieważ bloki 3 i 5 to jedna wspólnota. Czyli wszystkie głosowania, ustalenia, itp. razem.

pzdr
a.

chrupka
Posty: 22
Rejestracja: 18 lut 2018, 12:49

Re: Koszty utrzymania / zarządu nieruchomości i ich obniżenie - Orlińskiego 5

Postautor: chrupka » 18 lut 2018, 12:56

Witam. Proponuję odwiedzic zarządce na osiedlu złotej jesieni. Podadza wstępne koszty utrzymania. Każdy z nas płaci za ochronę ponad 50zł miesięcznie. Dla mnie jest to skrajna głupota. Od początku stycznia robię remont i widziałam wczoraj raz ohroniarza. Dziadek który dorabia do emerytury. Uważam że jest to zdzierstwo zważywszy na to że robi tylko spacerek wokół budynku i w garazu. Nie czepia się ludzi którzy parkują nielegalnie i nie ma możliwości wjechania do garażu. Poza tym co on ma tam robić? Nikt nikogo nie zna bo same ekipy budowlane. Płacimy mu za sam fakt ze przez ileś godzin robi spacer i pali fajka jeden po drugim. Trzeba jak najszybciej zwołał zgromadzenie i przegłosować pewne kwestie. Podobnie jest z czynszem. Nie wiem za co ta kasa.

1krzys
Posty: 22
Rejestracja: 09 lis 2017, 12:53

Re: Koszty utrzymania / zarządu nieruchomości i ich obniżenie - Orlińskiego 5

Postautor: 1krzys » 18 lut 2018, 19:13

Zgadzam się , ochrona nikogo nie odstraszy ... Szkoda kasy ...



Wróć do „Orlińskiego 5 (etap VII) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość