Koszty utrzymania / zarządu nieruchomości i ich obniżenie - Orlińskiego 5

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 5 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
robsix
Posty: 7
Rejestracja: 01 lut 2018, 23:31

Re: Koszty utrzymania / zarządu nieruchomości i ich obniżenie - Orlińskiego 5

Postautor: robsix » 18 lut 2018, 22:48

dodam więcej, taka ochrona nie ponosi odpowiedzialności w przypadku kradzieży. Ja też będę głosować za odwołaniem

Tomi
Posty: 70
Rejestracja: 04 paź 2015, 14:47

Re: Koszty utrzymania / zarządu nieruchomości i ich obniżenie - Orlińskiego 5

Postautor: Tomi » 19 lut 2018, 0:29

Ja również będę głosował za odwołaniem ochrony. Myślę że można się w zamian zastanowić nad monitoringiem którego koszt utrzymania jest o wiele niższy

chrupka
Posty: 22
Rejestracja: 18 lut 2018, 12:49

Re: Koszty utrzymania / zarządu nieruchomości i ich obniżenie - Orlińskiego 5

Postautor: chrupka » 19 lut 2018, 21:38

W jaki sposób będzieny poinformowani o zgromadzeniu? Wiecie może? Czy sami mamy się jakoś zorganizować? I jeszcze jedno pytanie macie już akt notarialny dla miejsca postojowego?


Bogdan
Posty: 126
Rejestracja: 22 paź 2015, 16:36

Re: Koszty utrzymania / zarządu nieruchomości i ich obniżenie - Orlińskiego 5

Postautor: Bogdan » 20 lut 2018, 17:44

Mili Państwo.
ochronę można dość łatwo odwołać na najbliższym zebraniu wspólnoty , natomiast zainstalować monitoring to już tak łatwo nie idzie ( przynajmniej we wspólnocie AVIA 2 ).
ale próbować trzeba, być może ktoś będzie miał już gotowy schemat instalacji , specyfikacje techniczne sprzętu , nawet propozycje umów od firm zajmujących się kamerami ; pozostaje wtedy podjąć uchwałę która zyska ponad 50% i już.
ale w tym momencie może objawić się ktoś to wie że można to zrobić szybciej , lepiej i taniej - i dlatego odwołanie ochrony ( mniejsze koszty potrafią wpłynąć na postrzeganie świata ) jest proste ( aczkolwiek ja jestem zwolennikiem jej pozostawienia ) ; ale już wprowadzenie innego rozwiązania nie.
pozdrawiam
Bogdan

Burek
Posty: 16
Rejestracja: 19 sty 2018, 23:15

Re: Koszty utrzymania / zarządu nieruchomości i ich obniżenie - Orlińskiego 5

Postautor: Burek » 20 lut 2018, 21:41

Żeby ten monitoring miał sens to przy tak dużym budynku trochę kamer się uzbiera.
Pytanie o drożność przepustów którymi można puścić przewody, ile trzeba ścian rozwalić i później "pozaklejać", czy i na jakich słupach można podwiesić kamery, montaż w windzie itd. - przy skończonej inwestycji to nie będzie proste - ale mogę się mylić.
Jeżeli w częściach wspólnych instalacje są wykonane tak jak w mieszkaniach to będzie dramat :D

Tak na marginesie - ja teraz wykonuję instalację z prawie 30 kamer i koszt takiej inwestycji to około 40 tysięcy.
Sprzętowo wyjdzie przyzwoicie jak na taką ilość mieszkań ale koszty wykonania mogą być spore + utrata gwarancji z BX

chrupka
Posty: 22
Rejestracja: 18 lut 2018, 12:49

Re: Koszty utrzymania / zarządu nieruchomości i ich obniżenie - Orlińskiego 5

Postautor: chrupka » 20 lut 2018, 22:07

A czy nie wystarczy monitoring wokół budynku i w garażu? Poza tym kto będzie ten monitoring oglądał? Jeżeli chodzi o Pana ochroniarza jestem zdecydowanie na nie, ale nad monitoringiem trzeba się zastanowić, ale sensownie. Na osiedlach np w hucie są kamery ale tylko na parkingach i przy wejściach. Nie wydaje mi się by był konieczny wewnątrz budynku. Po zakończonych remontach wystarczy wg mnie zamykać główne drzwi...

pawd_tbg
Posty: 120
Rejestracja: 06 sty 2017, 1:07

Re: Koszty utrzymania / zarządu nieruchomości i ich obniżenie - Orlińskiego 5

Postautor: pawd_tbg » 21 lut 2018, 10:11

Ochrona = 0,62 zł * ilość metrów mieszkania.

Ja akurat wypowiadam się z ramienia O3 ale ochrona jest ta sama. Faktycznie Pana obchodzącego budynek dość rzadko widać, ale chodzi po klatkach.
Aczkolwiek mój stosunek do ochrony jest taki, że dopóki na zebraniu wspólnoty nie ustalimy zakresu monitoringu i jego ceny to ochrony bym nie ruszał.


robsix
Posty: 7
Rejestracja: 01 lut 2018, 23:31

Re: Koszty utrzymania / zarządu nieruchomości i ich obniżenie - Orlińskiego 5

Postautor: robsix » 21 lut 2018, 10:52

Na plus ochroniarza jest to, że kasuje sprawnie alarmy przeciwpożarowe.
W budynku Orlińskiego 5 non stop ktoś uruchamia system przeciwpożarowy (pali papierosy na klatce schodowej lub windzie?). Windy zjeżdżają na dół i otwierają się, domofon przestaje działać, brama garażowa otwiera się. Niestety ekipy remontowe nie przestrzegają żadnych zakazów i nie czytają informacji na drzwiach i w windach.
Taki ochroniarz kasuje ten alarm kilka razy w tygodniu. Być może warto potrzymać ochronę przez kilka pierwszych miesięcy, ale w momencie jak już będzie w budynku większość mieszkańców zamiast ekip to moim zdaniem nie ma sensu płacić za ochronę.
W każdym razie ostatecznie jestem za usunięciem ochrony prędzej czy później.

adamR
Posty: 21
Rejestracja: 03 kwie 2016, 19:57

Re: Koszty utrzymania / zarządu nieruchomości i ich obniżenie - Orlińskiego 5

Postautor: adamR » 21 lut 2018, 19:47

Podzielam zdanie robsix i uważam, że ochronę powinniśmy odwołać za około 4-6 miesięcy.

Ja jednak, bez względu na to jak będzie wyglądała uchwała, będę głosował za odwołaniem ochrony ponieważ nie widzę żadnych znaczących korzyści w posiadaniu tego typu ochrony.

1krzys
Posty: 22
Rejestracja: 09 lis 2017, 12:53

Re: Koszty utrzymania / zarządu nieruchomości i ich obniżenie - Orlińskiego 5

Postautor: 1krzys » 19 mar 2018, 18:18

Kiedy jakaś narada ? Trzeba zlikwidować ta ochrone ,mam płacić 31 zł miesięcznie za coś czego tak naprawdę nie ma ?! Po moim trupie ....!



Wróć do „Orlińskiego 5 (etap VII) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości