Koszty utrzymania / zarządu nieruchomości i ich obniżenie - Orlińskiego 5

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 5 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
Tomi
Posty: 70
Rejestracja: 04 paź 2015, 14:47

Re: Koszty utrzymania / zarządu nieruchomości i ich obniżenie - Orlińskiego 5

Postautor: Tomi » 10 wrz 2018, 20:25

Dobrze a jak się ma sprawa z lokalami usługowe. Bo i ile rozumiem że niektóre mogą generować niewielkie ilość smieci to są również takie które generują ich sporo np usługi gastroniczne. I jak tam określić jaką ilość osób mają zamieszkaną gdzie przewija się tam dziennie dziesiątki osób korzystające z ich usług a wiadomo przy takiej działalności produkuje się sporo odpadków.

Tommy
Posty: 257
Rejestracja: 10 lip 2016, 6:36

Re: Koszty utrzymania / zarządu nieruchomości i ich obniżenie - Orlińskiego 5

Postautor: Tommy » 10 wrz 2018, 20:31

gucio pisze:Nie znalazłem przelicznika na wodę natomiast jest pełno wyliczeń od osoby mieszkającej w domu jednorodzinnym w wielorodzinnym za odpady segregowane i niesegregowane . . .


ale wspólnota O 3i5 nie jest ani zabudową jednorodzinną ani wielorodzinną. Jest nieruchomością mieszaną, dlatego, że są tu również lokale użytkowe. W związku z tym obowiązuje tabelka opłat "Dla właścicieli nieruchomości niezamieszkanych oraz nieruchomości w części zamieszkanych lub nie, a na których wytwarzane są odpady" - za liczbę pojemników.

gucio
Posty: 1116
Rejestracja: 05 sty 2015, 1:21

Re: Koszty utrzymania / zarządu nieruchomości i ich obniżenie - Orlińskiego 5

Postautor: gucio » 10 wrz 2018, 20:59

Tommy pisze:
gucio pisze:Nie znalazłem przelicznika na wodę natomiast jest pełno wyliczeń od osoby mieszkającej w domu jednorodzinnym w wielorodzinnym za odpady segregowane i niesegregowane . . .


ale wspólnota O 3i5 nie jest ani zabudową jednorodzinną ani wielorodzinną. Jest nieruchomością mieszaną, dlatego, że są tu również lokale użytkowe. W związku z tym obowiązuje tabelka opłat "Dla właścicieli nieruchomości niezamieszkanych oraz nieruchomości w części zamieszkanych lub nie, a na których wytwarzane są odpady" - za liczbę pojemników.

Ja wyłuszczyłem temat iż MPO nie nalicza opłat od ilości wody tylko w inny sposób :-)
Pozdrawiam


knd
Posty: 310
Rejestracja: 08 maja 2017, 13:52

Re: Koszty utrzymania / zarządu nieruchomości i ich obniżenie - Orlińskiego 5

Postautor: knd » 10 wrz 2018, 22:22

gucio pisze:Nie znalazłem przelicznika na wodę natomiast jest pełno wyliczeń od osoby mieszkającej w domu jednorodzinnym w wielorodzinnym za odpady segregowane i niesegregowane . . .

mpo.krakow.pl/nowe-zasady/stawki

Faktycznie pod tym linkiem nie ma, później poszukam tego gdzie ja widziałem rozliczenie wg zużycia wody.

Tommy
Posty: 257
Rejestracja: 10 lip 2016, 6:36

Re: Koszty utrzymania / zarządu nieruchomości i ich obniżenie - Orlińskiego 5

Postautor: Tommy » 10 wrz 2018, 23:25

O rozliczeniu wg zużycia wody jest mowa w ustawie. Ale trzeba rozgraniczyć rozliczenie Wspólnoty z MPO (które jest wg pojemników) i rozliczenie wewnętrzne tej zbiorczej kwoty, pomiędzy poszczególne mieszkania - tutaj decyduje już sama wspólnota albo zarządca.

Aga123
Posty: 74
Rejestracja: 15 cze 2018, 15:19

Re: Koszty utrzymania / zarządu nieruchomości i ich obniżenie - Orlińskiego 5

Postautor: Aga123 » 12 wrz 2018, 10:41

Zróbmy to rozliczenie śmieci wg. zużytej wody bo za chwile będziemy mieć jedną zadeklarowaną osobę na budynku i ona będzie płacić za śmieci całą kwotę. Sytuacja absurdalna. Nie rozumiem czemu niektórzy bronią się przed rozliczeniem śmieci od zużytej wody ? Oszukiwanie innych jest takie fajne jak ktoś płaci za cudze śmieci ?



Wróć do „Orlińskiego 5 (etap VII) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość