Pierwsze spotkanie wspólnoty / tematy do poruszenia - Orlińskiego 5

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 5 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
Tomi
Posty: 70
Rejestracja: 04 paź 2015, 14:47

Pierwsze spotkanie wspólnoty / tematy do poruszenia - Orlińskiego 5

Postautor: Tomi » 10 cze 2018, 10:13

Witam. W związku ze zbliżającym się pierwszym spotkaniem wspólnoty może warto poruszyć tematy o których będziemy rozmawiać. Ja osobiście chciałbym wprowadzenia odpowiedniego oznakowania zakazujacego parkowania przed wejściem do klatek. Nie raz przejście z wózkiem dla dzieci jest niemożliwe bo komuś wygodniej jest praktycznie wjechać do klatki niż przejść kawałek na nogach. Drugą rzeczą o której warto było by porozmawiać to zrezygnowania z ochrony i montaż monitoringu. Warto też się zastanowić nad odnowieniem klatek shodowych przynajmniej na poziomie 0 ponieważ po remontach wyglądają bardzo paskudnie

Rince
Posty: 11
Rejestracja: 13 gru 2017, 11:46

Re: Pierwsze spotkanie wspólnoty / tematy do poruszenia - Orlińskiego 5

Postautor: Rince » 14 cze 2018, 14:16

Witam,

Temat parkowania będzie zapewne powracał co jakiś czas na każdym kolejnym spotkaniu...

Ze swojej strony chciałbym, żeby poruszono temat wyrzucania śmieci.
Widzę, że wiele osób wyrzuca śmieci do kontenera budowlanego, który przeznaczony jest na materiały budowlane, a jego częste zapełniania i opróżnianie jest bardzo kosztowne.
Nie wiem, czy przyczyną jest lenistwo czy niewiedza, ale śmieci powinno się wyrzucać do śmietnika, który nie dość, że jest tuż obok drzwi wejściowych do klatki, to jeszcze otwiera się tym samym kluczem, co drzwi klatki schodowej.

Tommy
Posty: 257
Rejestracja: 10 lip 2016, 6:36

Re: Pierwsze spotkanie wspólnoty / tematy do poruszenia - Orlińskiego 5

Postautor: Tommy » 15 cze 2018, 1:30

No więc... spotkanie się odbyło... było dużo gadania, ale jedyna uchwała, która została podjęta to ta przez Panią woźną, która jednogłośnie zarządziła zakończenie zebrania, bo trochę się przedłużało ;)


K260
Posty: 18
Rejestracja: 15 cze 2018, 9:44

Re: Pierwsze spotkanie wspólnoty / tematy do poruszenia - Orlińskiego 5

Postautor: K260 » 15 cze 2018, 9:58

Ponieważ mnie wczoraj nie było czy ktoś mógłby przybliżyć jaka uchwała została podjęta, chociaż i tak pewnie gremax ją wyśle za jakiś czas?
Oraz czy w kwestii instalacji monitoringu zostały jakieś rozmowy przeprowadzone?

Tommy
Posty: 257
Rejestracja: 10 lip 2016, 6:36

Re: Pierwsze spotkanie wspólnoty / tematy do poruszenia - Orlińskiego 5

Postautor: Tommy » 15 cze 2018, 10:51

Pisałem wyżej, że żadna uchwała nie została podjeta, nie było żadnego głosowania, bo brakło czasu ;)
Na początku jeden Pan prosił wspólnotę o pozwolenie na zamurowanie kawałka korytarza, bo chce sobie połączyć dwa mieszkania - ja swój glos w tym temacie przekazuję jego bezpośrednim sąsiadom z klatki - niech sobie decydują ;)
Generalnie większość ludzi była za wprowadzeniem strefy zamieszkania - ale to wnioskuję po pomruku aprobaty z sali, a nie po zebranych głosach ;p
Ochrony nie powinniśmy przynajmniej na razie likwidować, bo przydaje się do kasowania alarmów pożarowych - gdyby nie były kasowane, to koszty przyjazdu straży pożarnej, Kone i innych serwisow przekraczają koszty ochrony. A alarmy są uruchamiane przez ludzi palących na klatkach i w windach.
Zarządca ma pozbierać oferty na monitoring i przedstawić wspólnocie.
Generalnie blok nr 5 jest wykonany bardzo dobrze, bo miał kumatego kierownika budowy i dobrego wykonawcę, czego nie można powiedzieć o bloku nr 3 (inny kierownik budowy i podwykonawcy). :)

Tommy
Posty: 257
Rejestracja: 10 lip 2016, 6:36

Re: Pierwsze spotkanie wspólnoty / tematy do poruszenia - Orlińskiego 5

Postautor: Tommy » 15 cze 2018, 11:01

cd:
Z takich rzeczy, które jeszcze mi się przypominają, to że będziemy mieć sushi, ogrodek z parasolami i jeszcze jakieś inne cuda wianki ;)
Jeden Pan chciał podzielić wspólnotę, bo nie chce być razem z blokiem nr 3, ale okazało się to praktycznie niewykonalne - ustalono, że jak blok nr 5 coś zagłosuje w swojej sprawie, to 3 ma mieć takie samo zdanie, i odwrotnie - piątka ma się nie wtrącać do trójki.
Część osób narzekała na zmienne ciśnienie wody w kranach (ale nie wiem z którego były bloku) - ustalono, że należy sprawdzić czy to nie jest aby wina ochroniarza, który jak spuszcza wodę w toalecie to powoduje spadek ciśnienia ;)
Pojawiły się też propozycje utworzenia funduszu remontowego i przy okazji odnawiania lobby na parterze, wprowadzenia tam odrobiny luksusu w postaci położenia na ściany jakichś lepszych okładzin a może nawet marmuru - jestem za ;)

K260
Posty: 18
Rejestracja: 15 cze 2018, 9:44

Re: Pierwsze spotkanie wspólnoty / tematy do poruszenia - Orlińskiego 5

Postautor: K260 » 15 cze 2018, 12:13

Dziękuję za informacje.

Rzeczywiście odnowienie lobby by się przydało. Zamieściłem również post z ostatnimi moimi obserwacjami zniszczeń, które są dokonywane w częściach wspólnych i w tym kontekście mam nadzieję, że monitoring przejdzie bo jest to jedyna rzecz która może takich wandali zniechęcić i ograniczyć zjawisko. Nie wiem jak ktoś z odrobiną rozumu może pisać po windach albo odrywać jakieś elementu wyposażenia :(

Pozdrawiam


Aga123
Posty: 74
Rejestracja: 15 cze 2018, 15:19

Re: Pierwsze spotkanie wspólnoty / tematy do poruszenia - Orlińskiego 5

Postautor: Aga123 » 15 cze 2018, 15:26

Witam serdecznie,
również byłam na zebraniu i fajnie, że ono się odbyło.
Z tematów poruszanych nie zgadzam się z utworzeniem strefy zamieszkania bo nic to nie da i nie zaradzi złemu parkowaniu- niestety tylko słupki, betonowe donice itp. są rozwiązaniem. Chciałabym się mylić w tej kwestii ale widzimy co się dzieje i jak są stawiane auta bo o poprawnym parkowaniu mowy nie ma / zwłaszcza parkowaniu na skrzyżowaniach niemalże /
Kolejna sprawa to monitoring- odnoszę wrażenie, że Zarządca łaskawie i leniwie zgodził się na pozbieranie ofert- żaden problem można to zrobić za niego i nie montować od razu 50 kamer a jedynie na dole bloków i w windach by ochroniarz naprawdę miał co robić. Moim zdaniem monitoring jest koniecznością czy to w wersji z ubogą ilością kamer czy fullopcją pewnie kosztowną więc pewnie nie przejdzie - ale koniecznością! Bez niego będziemy odnawiać budynek na nasz koszt, z monitorigiem będzie pociągany do odpowiedzialności sprawca- i proszę nie pisać, że nie da się go ustalić bo założy maskę antysmogową- owszem da się ustalić i inne wspólnoty nie mają z tym problemu.
Co do samego tonu spotkania- fajnie, że byli ludzie i mówili o wszystkim.

knd
Posty: 310
Rejestracja: 08 maja 2017, 13:52

Re: Pierwsze spotkanie wspólnoty / tematy do poruszenia - Orlińskiego 5

Postautor: knd » 15 cze 2018, 20:22

Aga123 pisze:Witam serdecznie,
również byłam na zebraniu i fajnie, że ono się odbyło.
Z tematów poruszanych nie zgadzam się z utworzeniem strefy zamieszkania bo nic to nie da i nie zaradzi złemu parkowaniu- niestety tylko słupki, betonowe donice itp. są rozwiązaniem. Chciałabym się mylić w tej kwestii ale widzimy co się dzieje i jak są stawiane auta bo o poprawnym parkowaniu mowy nie ma / zwłaszcza parkowaniu na skrzyżowaniach niemalże


Możesz uzasadnić swoją wypowiedź? Bo z tego, co wszyscy widzą, to jak gdzieś jest strefa zamieszkania, to nikt nie parkuje nieprawidłowo.

Aga123
Posty: 74
Rejestracja: 15 cze 2018, 15:19

Re: Pierwsze spotkanie wspólnoty / tematy do poruszenia - Orlińskiego 5

Postautor: Aga123 » 15 cze 2018, 21:50

Dobrze zgadzam się napisałam nieprecyzyjnie, lepiej jak strefa zamieszkania jest niż jej nie ma, chrońmy pieszych, wzywajmy straż miejską do źle zaparkowanych samochodów ale nie wiem / napisałam , że chciałabym się mylić / czy na naszym osiedlu parkowanie właściwe zostanie wymuszone przez te znaki jak wszyscy się wprowadzą. Oby tak było. Spójrzmy na chodnik koło Avii w zasadzie za blokiem, chodnik prowadzący na place zabaw- wjeżdżały tam auta, postawiono dwie donice betonowe- efekt natychmiastowy- chodnik pusty. Tak samo przydałoby się koło bloku nr 5 na Orlińskiego- o tym mówiłam i koło wyjazdów- porostu tylko tyle i aż tyle. Ale ilu ludzi tyle zdań.



Wróć do „Orlińskiego 5 (etap VII) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość