Zmiana części wspólnych a koszty dla Wspólnoty - Orlińskiego 5

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 5 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
mieszkaniec456
Posty: 9
Rejestracja: 19 cze 2018, 16:25

Re: Zmiana części wspólnych a koszty dla Wspólnoty - Orlińskiego 5

Postautor: mieszkaniec456 » 27 cze 2018, 21:18

Dobrze, że Ty wszystko rozumiesz człowieku o pseudonimie KND! Architekcie i inżynierze budownictwa, konstruktorze w jednej osobie. Pewne prawa są niezbywalne nawet PO wybudowaniu- pojęcia nie masz o prawach autorskich w architekturze tak jak pojęcia nie masz o czym piszą użytkownicy w tym wątku. Dyskusja nie polega na krytykowaniu przedmówców inteligencie!

pharris
Posty: 6
Rejestracja: 28 cze 2018, 7:29

Re: Zmiana części wspólnych a koszty dla Wspólnoty - Orlińskiego 5

Postautor: pharris » 28 cze 2018, 7:49

Ludzie co wyście powariowali. Jakieś przenoszenie ścian na korytarzach, przesuwanie barierek, flizowanie dachu, niech sobie jeszcze każdy balkon pomaluje na inny kolor i będzie piękna choinka, w sam raz na zbliżające się święta..... Każdy wiedział co kupował, plany mieszkań załączone były do aktów notarialnych! A teraz jeden chce to drugi tamto. To nie ma nic wspólnego z "ja nie mam to on też miał". Pan od połączenia mieszkań jak chciał mieć duże to proszę bardzo na najwyższych kondygnacjach były 100 m.kw. dwupoziomowe, a jak schody nie pasowały to proszę bardzo są inne inwestycje w Krakowie! Panu od tarasu proponuję sprzedać mieszkanie i kupić sobie dom z dużym ogrodem i całe podwórko sobie wyflizować!

Do 'knd': z jakiej wsi się urwałeś? nikt tu nikomu niczego nie zazdrości! masz swoje mieszkanie to możesz sobie wyburzyć wszystkie ścianki i buraki w donicach hodować! nic mnie to nie obchodzi i twoich sąsiadów pewnie też.

Każdy ma swój lokal, taras, miejsce postojowe i tu się kończy jego własność. Co najwyżej może grzecznie poprosić o przesunięcie drzwi ale nikt nie musi się na to godzić.... "bo on kupił dwa mieszkania obok siebie i tak tamtym korytarzem nikt nie chodzi". Ja też nie chodzę po dachu i innych korytarzach na innych piętrach, po garażu podziemnym bo parkingu nie mam, ale to nie znaczy że np. właściciele garaży skrzyknął się i otworzą hurtownie lub zrobią jakieś pokoje bez okien do wynajęcia robotnikom budowlanym lub studentom....

Każda cześć w budynku ma swoje przeznaczenie i niech tak zostanie. Każdy wiedział co kupuje! ...bo zaraz pojawią się szafki na korytarza, kraty w przedsionkach bo ktoś ma wózek i rower i boi się że mu ukradną, ktoś zabuduje miejsce postojowe, itp.

knd
Posty: 310
Rejestracja: 08 maja 2017, 13:52

Re: Zmiana części wspólnych a koszty dla Wspólnoty - Orlińskiego 5

Postautor: knd » 28 cze 2018, 10:19

mieszkaniec456 pisze:Dobrze, że Ty wszystko rozumiesz człowieku o pseudonimie KND! Architekcie i inżynierze budownictwa, konstruktorze w jednej osobie. Pewne prawa są niezbywalne nawet PO wybudowaniu- pojęcia nie masz o prawach autorskich w architekturze tak jak pojęcia nie masz o czym piszą użytkownicy w tym wątku. Dyskusja nie polega na krytykowaniu przedmówców inteligencie!

Myślę, że najpierw musisz wziąść głęboki oddech, a później nauczyć się nie pisać od rzeczy i wszystko będzie ok.

Uważasz, że jest inaczej? Super, znajdź podstawę prawną, bo jak na razie, to żadna Twoja wypowiedź nie pokazuje, że warto wierzyć w to co piszesz.


AlaR
Posty: 39
Rejestracja: 26 sty 2017, 23:48

Re: Zmiana części wspólnych a koszty dla Wspólnoty - Orlińskiego 5

Postautor: AlaR » 28 cze 2018, 10:57

Prawo do integralności utworu = prawo osobiste = niezbywalne (dla laików - nie można go przenieść na inny podmiot, np. inwestora)

Dotarło?

Abstrahując od kwestii projektu, jak zauważyli słusznie przedmówcy - każdy wiedział co i gdzie kupuje. Mieszkań w Krk jest od groma, wszelkich rozmiarów i kształtów. Nie rozumiem podejścia typu: "Chcę mieć duże mieszkanie, więc kupię dwa małe i zabuduję korytarz"...........

Zabudowanie korytarzy doprowadzi do tego, że zmniejszy się odległość do innych mieszkań, czyli wiekszy hałas, ciasnota, spadek wartości. Wystarczy?

Ja na pewni będę przeciw.

knd
Posty: 310
Rejestracja: 08 maja 2017, 13:52

Re: Zmiana części wspólnych a koszty dla Wspólnoty - Orlińskiego 5

Postautor: knd » 28 cze 2018, 11:58

AlaR pisze:Prawo do integralności utworu = prawo osobiste = niezbywalne (dla laików - nie można go przenieść na inny podmiot, np. inwestora)

Dotarło?

Dotarło. Nie masz żadnej wiedzy o tym co piszesz.

Tommy
Posty: 257
Rejestracja: 10 lip 2016, 6:36

Re: Zmiana części wspólnych a koszty dla Wspólnoty - Orlińskiego 5

Postautor: Tommy » 28 cze 2018, 12:34

A czy ktoś wie, kiedy u nas w ogóle są planowane jakiekolwiek głosowania nad tematami poruszonymi na zebraniu? I w jakiej ewentualnie formie?

AlaR
Posty: 39
Rejestracja: 26 sty 2017, 23:48

Re: Zmiana części wspólnych a koszty dla Wspólnoty - Orlińskiego 5

Postautor: AlaR » 28 cze 2018, 12:55

K260 pisze:Od BX dostałem informacje, że budynek jest objęty ochroną praw autorskich projektanta i nawet zabudowa loggi ze szkła nie wchodzi w grę.
Jak wszyscy zaczną coś sobie przerabiać i domontowywać to będzie to wyglądało fatalnie - zabudowane balkony, kable zwisające pomiędzy piętrami i barierki porobione jak się komu podoba.

Owszem, mam pojęcie ale nie chce mi się tłumaczyć ani przekonywać, sądy są od tego.

Tak naprawdę nie wiemy jaka jest dokładna treść umowy między budimexem a autorem projektu jeśli chodzi o zgodę na zmiany, ale ufam że autor powyższego komentarza mówi prawdę.

Z resztą pomijając kwestie zgód czy ich braku, takie działanie obniża komfort korzystania z sąsiadujących mieszkań, a co za tym idzie ich wartość.



Wróć do „Orlińskiego 5 (etap VII) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość